21.9.2022

Podpora činnosti sportovních trenérů a fyzioterapeutů na MŠ a ZŠ

Na základě vypsaného programu NSA Podpora činnosti sportovních trenérů a fyzioterapeutů na MŠ a ZŠ – restart sportu si vás dovolujeme oslovit s možností zapojení se do tohoto programu v rámci ČVS – volejbal, beachvolejbal.

logo

Podpora sportu znamená, že i u vás, ve vašem městě můžeme financovat sportovní program propojující váš klub s místními mateřskými a základními školami. Budete zaplaceni. Zaplaceny budou pomůcky. Přivedete hravou formou nové děti do svého klubu.

Český volejbalový svaz vám předloží ve strukturovaném programu a v modifikaci volejbal a beachvolejbal „kuchařku“, tedy v časové ose dvou herních jednotek (120 minut) úplný návod co a jak s dětmi dělat.

Na připravovaném webu si návod stáhnete, vytisknete a ve škole, v tělocvičně, nebo naopak u vás v klubu můžete s dětmi podle strukturovaného pracovat. Součástí návodu jsou i instruktážní videa. To vše odděleně pro MŠ a 1. - 4. třídy Základních škol.

Realizační období 1. 9. - 31. 12. 2022

Kategorie: 

  • Mateřská škola
  • Základní škola – pouze I. stupeň (1. - 4. třída)

Určeno pouze pro obce i města do 80.000 obyvatel: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_m%C4%9Bst_v_%C4%8Cesku_podle_po%C4%8Dtu_obyvatel

Proč se zapojit do projektu:

1) Pohyb pro děti nejen na tělocviku anebo právě na tělocviku formou na drobné míčové hry zaměřené lekce. 

2) Náborová forma projektu umožní vašemu klubu přivést do přípravek nové děti, které bude volejbal bavit.

3) Propojíte se prostřednictvím aplikací a IT technologií s učiteli škol ve vašem městě. Aplikace, kalendáře, vše je jednoduché a intuitivní, prověřeno v praxi.

4) Aktivity jsou zadarmo, ideální forma spolupráce klub – škola placená z projektu NSA.

5) Pomůcky po skončení projektu zůstanou vám v klubu – udržitelnost.

6) Aplikace budou fungovat i po skončení projektu, takže veškeré nástroje na řízení a komunikaci mezi klubem a školou budete moci využívat i po 31. 12. 2022.

7) Super rychlé a snadné přihlášení, nezatěžující řízení školy.

Cíl:

1) Restart sportu. Znovu zapojení dětí do pohybových aktivit.

2) Posílení tělesné zdatnosti dětí v předškolním věku a v prvních ročnících ZŠ.

3) Zvýšení jejich psychické odolnosti a sociální kompetence dětí, naučit je pohybové všestrannosti.

4) Zapojení kvalifikovaných osob – trenéři, pedagogové, fyzioterapeuti do procesu kultivace tělesné výchovy na MŠ a ZŠ.

5) Posílení sociální vazby Město – Klub – Škola, restart sportu a restart vztahů.

Žadatelem bude ČVS, který bude moci hradit z dotačních prostředků DPP, DPČ nebo OSVČ trenérů, (300-350,-/hod.). Započtena koeficientem 0,5 bude i přípravná hodina ke každé lekci. Časová dotace výuky (tréninku) musí být alespoň 1x týdně 45 minut.

Dále pak bude pořízen jednotný sportovní materiál pro děti do každé zapojené ZŠ a MŠ.

Metodika:

Pro projekt je zpracována jednotná metodika a instruktážní video. Věnuje se základním pohybovým dovednostem a činnostem, aktivitám k přirozenému rozvoji pohybu, zlepšování dovedností a morálně-volních vlastností našich dětí.

Pracuje na vytvoření přirozeného pohybového základu pro budoucí sportování včetně rozvíjení motoriky a flexibility. Vše probíhá formou zábavných a pestrých cvičení a her.

Nejedná se určitě o zaměření na předčasnou specializaci jakéhokoliv sportu a výběru talentů. Může se zapojit každý, kdo má chuť se hýbat. Celou metodiku nejlépe najdete na videu, které již nyní zobrazuje pracovní stránka projektu –  https://www.skolni-volejbal.cz/prihlasky-na-akce.

Metodická videa budou k dispozici pro volejbal a beachvolejbal.

Komunikační aplikace IT technologická podpora:

  • Projekt NEZATĚŽUJE organizací nikoho na MŠ ani na ZŠ!!!!
  • Pro komunikaci mezi mateřskou, základní školou (učitelem) a trenérem (klubem) je využit interaktivní kalendář – rozhraní, kde se každý učitel sám bez předchozího může několika kliky zaregistrovat ke konkrétnímu termínu.

POZITIVA! KOMUNIKACE!

  • Projekt má v sobě genialitu jednoduchosti, největším problémem ZŠ je komunikace uvnitř školy. Koordinace školního projektu dlouhodobě moc nefunguje (jednorázová akce funguje lépe). Co rozhodně nefunguje, je nátlak vedení na učitele. Učitel musí chtít sám, se svou třídou. Tenhle projekt je dobrovolný a má v aplikaci jednu výhodu – kalendář otevře každý učitel, účet si založí uživatelský účet a registraci na konkrétní den v kalendáři, který je klubem vypsán si udělá sám, aplikace kontaktuje trenéry v konkrétním klubu (sportu).
  • Zkrátka funguje to proto, že IT komunikace přes technologie spoří čas. Komunikace již jen přes aplikace a weby.
  • Přes aplikace jste v kontaktu se zájmem ve školách, učitelé jsou s trenéry, volání, obtěžování učitelů, to odpadá. Učitel se zaregistruje podle svého času (neděle večer je pravidlem). Naše aplikace ještě učitele upomínají, aby nezapomněli. 

Vyzkoušet si jí můžete na tomto odkazu:   https://www.skolni-volejbal.cz/prihlasky-na-akce

Potřebné přílohy:

V případě dotazů kontaktujte gestora minivolejbalu ve výboru ČVS a supervizora projektu Jakuba Lejska: lejsek@cvf.cz nebo tel: 732 857 154.

V případě dotazů k aplikaci kontaktujte pana Víta Maříka 602 302 001.

!Vše bude přizpůsobeno dle případných obdržených dotačních prostředků NSA!

 

Autoři: Jakub Lejsek, Vít Mařík

Krátké zprávyArchiv
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Kolumbie – Česká republika 1:3 (22:25, 13:25, 25:19, 18:25)

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Mistrovský Prostějov představil náhradu za dlouhodobě zraněnou Karin Šunderlíkovou. „Tvrdit muziku“ hanáckého týmu z postu univerzálky by měla...

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – Stankevicius / Knasas (LTU) 2:0 (21:16, 26:24)

 
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Čína – Česká republika 3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Paříž (FRA)

Perušič / Schweiner – Herrera / Gavira (ESP) 0:2 (15:21, 19:21), Perušič / Schweiner – Immers / Boermans (NED) 2:1 (21:17, 17:21, 15:12)

 
MS 2022 - ženy - Arhnem (NED)

Argentina – Česká republika 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018