6.2.2023

Další domácí výhrou si Brno upevnilo průběžně sedmou příčku v tabulce

23. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23 uzavřela televizní dohrávka mezi domácím Volejbalem Brno a hosty z Euro Sitex Příbram. Oba týmy bojují o play-off, resp. o co nejlepší postavení v předkole. Brňané v poslední době předvádí doma dobré výkony, ovšem i Kocouři svůj výkon poslední dobou vylepšili a tak se dal očekávat zajímavý televizní duel. Brno nakonec vyhrálo 3:0. Utkání to ale nebylo nezajímavé, protože se všechny tři sety rozhodovaly až v koncovkách. Domácí si v rozhodujících chvílích pomohli podáním a díky tomu si připisují do tabulky cenné tři body.

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:20, 25:22, 27:25)

Rozhodčí: Kovář V., Možnár M.

Počet diváků: 365

Domácí: Kovalchuk, Janků, Janečka, Zmrhal, Hrazdira, Crins, libero Kop. Střídali: Drahoňovský, Jirásek, Toman

Hosté: Pereira, Böhm, Šábrt, Ureš, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka. Střídal: Rosenbaum

David Janků (kapitán Volejbal Brno): Duležité tři body. První set jsme měli pod kontrolou, v druhém setu jsme za stavu 12:15 otočili, což bylo důležité. Třetí set jsme si v závěru zbytečně zkomplikovali, ale nakonec to dopadlo dobře pro nás.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Zasloužené vítězství. Dnes jsme hráli dobře středem, celý zápas jsme měli pod kontrolou až na koncovku třetí sady.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes jsme nehráli úplně špatně. Soupeř v pravou chvíli vytáhl dobrý servis, my jsme nebyli precizní na příjmu a k tomu jsme neubránili Hrazdiru se střeďákama.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Brno vyhrálo 3:0 a ačkoli to vypadá jednoznačně, my jsme se statečně bránili. V koncovkách rozhodly maličkosti na naší straně, což nás stálo lepší výsledek.“

První set začali lépe hosté z Příbrami, zejména obranou na síti nedovolili Brnu bodovat, a průběžně vedli 7:5. Domácí pak také dobrou obranou otočili na 8:7. Další průběh setu byl vyrovnaný, obě strany ztrátovaly. Brno odskočilo na 16:13, na což hostující lavička reagovala oddechovým časem. Před samotnou koncovkou se Příbrami podařilo snížit na 21:20 a i brněnský trenér Marek bral time. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah a po něm domácí dokráčeli k vítězství v prvním setu 25:20.

Začátek druhého setu byl vyrovnaný, průběžný stav setu byl 8:8. V prostřední pasáži setu si Příbramští díky obraně vytvořili náskok čtyř bodů (11:15) a trenér Marek zareagoval oddechovým časem. Po něm, stejně jako v prvním setu, domácí dali sérií bodů a srovnali na 15:15. Do koncovky už šlo v lepší pozici Brno (22:20) a hostující trenér Brom si zažádal o oddechový čas. Hrazdiru to na podání ale nerozhodilo a přidal druhé eso v řadě. Domácí celek si vedení uhlídal a vyhrál druhý set 25:22.

V úvodu třetí sady měli mírnou převahu domácí, za stavu 10:7 si Příbram vzala oddech. Brno v prostřední pasáži setu po úspěšné challenge navýšilo na 15:10 a následně pak na 18:12. Hosté ale nesložili zbraně a při nepříjemném podání kapitána Böhma srovnali na 18:18. Za vyrovnaného stavu se na podání dostal Jirásek, díky kterému domácí opět odskočili o tři body (21:18), pak na podání zabodoval i Drahoňovský a Brno mělo v koncovce náskok čtyř bodů. I příbramský smečař Duarte v koncovce zariskoval podání a koncovku zdramatizoval. Ale Brno si pomohlo opět podáním, zápas ukončil esem Kovalchuk.

Autor: Ján Namešanský