2.5.2022

Mužské finále pokračuje v Karlových Varech, o bronzu se rozhodne na jihu Čech

Po nervy drásajícím prvním zápase v Karlových Varech zvládli Západočeši odvetu v Praze s bravurou a bez ztráty setu vyrovnali finálovou sérii UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 na 1:1. Ani v sérii o bronz se Odolena Voda nevzdala a oplatila Jihostroji porážku z prvního zápasu. O tom, kdo nakonec získá bronzovou medaili, rozhodne až třetí utkání v českobudějovické hale.

Před druhým zápasem finále play-off říkal asistent trenéra Lvů Míla Kočka, že pokud chtějí Lvi uspět, musí být trpěliví a dodržovat taktické pokyny. To se jim dařilo celý první set a ještě v koncovce tohoto setu byli, jak se říká, „delší“. Nicméně koncovku trochu uspěchali a posadili Karlovarské na koně. Další sety byly již celkem jasnou záležitostí úřadujícího mistra. Karlovarsku se podařilo, tak jak si přál trenér Novák, zlepšit příjem a udržet kvalitu servisu. Další finálový zápas přivítají opět Karlovy Vary a pokud chtějí pražští Lvi uspět, budou se muset vrátit ke své trpělivé hře. Hlavní roli asi sehraje fakt, jak se na příjmu vyrovnají se servisem domácích. „Série asi bude dlouhá, oba týmy jsou vyrovnané. Ve Varech musíme zlepšit servis, příjem a hlavně pohlídat Patrika Indru, který Vary táhne,“ říká před dalším zápasem mladý smečař Lvů Jan Vodička. Stejně jako Lvi před druhým utkáním hlásí i Karlovarští vyprodanou halu a nás čeká opět špičkový volejbal před fantastickou kulisou.

Odolena Voda se nevzdala bronzové medaile. Trochu unavený Jihostroj zdolala na domácí palubovce 3:2 a vrátila souboj k rozhodujícímu třetímu utkání na jih Čech a tím ještě o jeden zápas prodloužila profesionální kariéru loučící se legendě nejen Jihostroje, ale celé extraligy, kapitánu Radku Machovi. Aeru se sice na českobudějovické palubovce moc nedaří, ale každá série jednou končí a my se můžeme dočkat překvapení.