9.2.2022

Počáteční přetahovaná se proměnila v jasnou záležitost pražských Lvů

Dohrávka 15. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 svedla dohromady pražské Lvy a Odolenu Vodu. Zápas byl pro obě mužstva důležitý. Před ním je totiž dělily v tabulce pouhé dva body. Po něm už je to pět. Domácí volejbalisté potvrdili roli drobného favorita a přesvědčivě zvítězili 3:0. Výhra je pro ně o to sladší, že je posunula do top 4 české nejvyšší soutěže.

VK Lvi Praha – AERO Odolena Voda 3:0 (26:24, 25:19, 25:19)

Rozhodčí: Grabovský, Kvarda

Počet diváků: 257

Domácí: Janouch,Kriško, Todua, Mihajlović, Smith, Nedeljković, libero Moník. Střídali: Vodička, Pliasetskyi, Toman

Hosté: Svoboda,Carmody, Hladík, Shchadilov, Horák, Démar, libero Hadrava. Střídali: Saada, Jachnicki,  Ribom, Chancy, Chevalier

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Cenné vítězství za tři body. Hosté nám hodně pomohli tím, že od druhého setu více diskutovali, než hráli volejbal. Lépe nám šly servis a obrana. Tyto činnosti rozhodly.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Bojujeme o co nejlepší pozici před play-off. Jsem moc rád za tři důležité body. Důležité bylo, že jsme naprosto ubránili univerzála Hladíka a stoprocentně jsme splnili taktiku. V prvním setu nám trochu chyběl klid, po jeho zisku jsme měli nad Odolkou jasnou převahu.“

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda):„První set jsme měli dobře rozehraný, škoda že jsme ho nezískali. V jeho koncovce každý z nás udělal pár chyb. Poté už jsme byli horší a domácí zaslouženě zvítězili. Gratuluji jim.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda):„Lvi hráli lépe od koncovky prvního setu. Tu jsme měli dohrát, vždyť jsme vedli 19:15. Poté jsme si nepřihráli. Domácí mají silnou obranu a hře dominovali.“

Úvod utkání vyšel lépe Aeru, podával Horák a hosté šli do vedení 8:5. Domácí kouč Pomr si proto vyžádal oddechový čas. Zjevně zabral, o několik okamžiků později bylo srovnáno – 10:10. Další odskočení ve skóre se zrodilo při servisu Démara. Po jeho esu to bylo 15:18. Podobná situace a stejné řešení: time trenéra Lvů. Hostujícímu kapitánovi se ovšem z čáry určené pro podání nechtělo, ještě jedno eso přidal. Servis se však začal dařit i Lvům. Nedeljkovićovy plachty skončily třemi esy a vedením domácích 21:19. Hosté však nesložili zbraně a opět srovnali krok (22:22). V koncovce byly k vidění dva setboly, oba měli Lvi. Ten druhý využil esem Mihajlović – 26:24.

Úvod druhého setu byl vyrovnaný. Až vedení Lvů 9:7 vyburcovalo kouče hostů Kopa k oddechovému času. Nic naplat – Kriško dál servíroval, Todua blokoval i tančil a bylo to 13:8. Trenér Aera to nesl těžce a vykoledoval si dvě červené karty (15:8). To dalo zbytku sady jednoznačný ráz – 25:19.

Lvi byli při chuti, do třetího setu doslova vlétli, výsledkem bylo brzké vedení 5:2 a time Středočechů. I po něm náskok domácích narůstal – 9:4. Když byl šestibodový (12:6) vybral si kouč Kop druhý oddechový čas. Jeho svěřenci však tentokrát na obrat neměli – 25:19.

MVP zápasu podle aplikace SmartVolley vyhlašovala česká olympionička Kateřina Šafránková. Stalo se jím libero Lvů Milan Moník.

Autor: David Nejedlý