7.12.2019

Repríza loňského mužského finále vyzněla jasně pro Duklu Liberec

10. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 proti sobě svedlo finalisty loňského ročníku, Jihostroj České Budějovice zajížděl na palubovku Dukly Liberec. Bohužel nezopakoval výkon z Champions League a poměrně lehce domácím podlehl 0:3. Kladno hostilo zlepšující se Zlín a nemělo to lehké, přesto tři body zůstávají na Kladně. „Pětiseťák" mohli diváci sledovat v Odoleně Vodě. Příbram vstoupila do utkání lépe než domácí, ale po nervy drásajícím tiebreaku vítězství zůstalo na „Odolce". I v Brně byl viděn maximální počet setů a i zde se z vítězství radovali domácí. Nevýrazné výkony z posledních zápasů potvrdilo Ústí nad Labem a po prohře na palubovce Beskyd kleslo na dno průběžné tabulky. Již v pátek porazilo Karlovarsko Ostravu 3:0.

VOLEJBAL BRNO – VK LVI PRAHA

Desáté kolo UNIQA extraligy mužů slibovalo nejeden zajímavý duel. V moravské metropoli šlo o přímý souboj o třetí místo. Ambiciózní Lvi zavítali do Brna, kde je přivítal soupeř, který je jen bod za nimi. Domácí volejbalisté předvádějí zatím ve své hale skvělý volejbal – na pro soupeře nepříjemné Kouničce již letos porazili Kladno, Ostravu a obrali o body mistra z jihu Čech. Pražským Lvům se ale na palubovkách soupeře daří – naplno nebodovali jen v Českých Budějovicích, kde prohráli 1:3.

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 3:2 (27:29, 25:16, 22:25, 25:15, 15:6)

Rozhodčí: Gall Jakub, Trumpeš Daniel

Počet diváků: 521

Domácí: Licek, Hukel, Římal, Hrazdira, Pražák, Truong, libero Lžičař. Střídali: Jakubec, Provazník

Hosté: Král, Bartůněk, Douglas-Powel, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, libera Kovařík, Ježek. Střídali: Kočka, Svoboda, Špulák, Kozak

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brna): Oba týmy hrály dnes dobře v obraně, my jsme ale byli trpělivější. Na konci to bylo opět o podání, kde jsme byli lepší.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „My pokračujeme v podobných výkonech z posledních zápasů, prakticky jsme zopakovali výkon z Odolky, dnes to mohu hodnotit stejně. Byli jsme lepším týmem, ale to, co se nám povedlo na Odolce, tedy uhrát tři vyrovnané koncovky, se nám dnes nepovedlo. Na druhou stranu ty tři sety, které jsme vyhráli, byly naprosto jednoznačné, což mě těší.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Musím pogratulovat Brnu, které zahrálo výborný zápas. Dnes to bylo hodně vyrovnané, potvrdilo se umístění v tabulce, tedy že hrál čtvrtý proti třetímu. Ty tři sety, které jsme prohráli, nás Brno jasně upodávalo, v tom pátém setu nás doslova rozstřílelo. Hráli o něco odvážněji. Ale žádná tragédie, je to sport, byl to hezký vyrovnaný zápas.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Blahopřeji domácím k výhře. Dnes to bylo jen o servisu, kde byli domácí lepší, víc k tomu nemám.“

Zápas začal dle očekávání nesmírně vyrovnaně. Oba týmy poctivě ztrátovaly, prvního většího náskoku se dočkal domácí tým, a to když po dobrém servisu Martina Licka se zvedl ze 7:9 na 11:9. Pražští Lvi však po dvou nepovedených útocích ze zóny šest vedení brněnského týmu dotáhli a rázem byl stav vyrovnaný. Bod po bodu se týmy střídaly ve vedení a i do koncovky šly s rozdílem maximálně dvou bodů. Oba týmy se postupně dopracovaly k setbolům, využít jej však dokázaly pouze hosté, a to za stavu 27:28, když Dan Římal útočil do autu.

Do druhého setu domácí doslova vlítli na Lvy, kteří se nedokázali popasovat s parádním servisem Martina Licka a prohrávali rozdílem sedmi bodů. Brno se dostalo do laufu, přestalo chybovat a do koncovky šlo s vedením 20:9. Na závěr setu přeci jen udělali brněnští volejbalisté pár chyb, díky velkému bodovém náskoku si ale poklidně dokráčeli pro první set, 25:16.

Hráči domácího celku pokračovali v euforii a dostali se do vedení i ve třetí sadě. Skvělým servisem zaškodil Praze Pepa Truong a na stěně svítil stav 9:5. Domácí hráli skvělý volejbal, tým hostů se ale nevzdával, spíše naopak. Začal se více a více prosazovat na útoku, navíc si pomohli hned několika bodovými bloky. Za stavu 22:23 si připsal eso Mihajlovič a po přetlačované na síti nakonec vyhrál třetí set 22:25 a jako první v letošní sezóně se na Kouničce ujímají vedení v zápase.

Čtvrtá sada naplno ukázala, že proti sobě stojí dva týmy z popředí tabulky. Ačkoliv domácí mančaft prohrával, tak se nevzdal a bojoval dál. Při vedení 15:9 poslal svou smeč hostující Marek Šulc až do zdi a solidně zaplněná hala začala tušit, že ještě nic není ztraceno. Brno pokračovalo ve své jízdě, všem útočníkům se dařilo a po výhře 25:15 si vyžádalo tiebreak.

Páté rozhodující dějství začalo podobně jako to druhé, skvělý Martin Licek na servisu a stav byl 5:0. Strany se měnily za stavu 8:2 a pátý set byl téměř rozhodnut. Za stavu 11:4 si připsal dvě esa v řadě kapitán domácích Michal Hrazdira. Brno tak bere dva body za výhru 15:6 v tiebreaku.

Autor: Matouš Müller, foto Viktor Šulc

VK DUKLA LIBEREC – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dnešní večer se pod Ještědem střetnou loňští finalisté. Vicemistr VK Dukla Liberec přivítá na své palubovce mistra ČR VK Jihostroj České Budějovice. Jihostroj povzbuzen nečekaným vítězstvím Champions League Volley CEV (Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul - Jihostroj ČB 2:3 po setech 20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 12:25) bude určitě chtít bodovat i v Liberci. Dukla ale doma ještě neprohrála a dokonce si plný počet bodů přivezla z posledního kola z Ostravy. Jak dopadne dnešní duel, jsme dnes nemuseli dlouho čekat. Vynikající obrana na síti nedovolila hostům prakticky nic ze svého umění a za 83 minut bylo po utkání. Dukla zaslouženě vítězí bez ztráty setu a připisuje si plný počet bodu do tabulky EX-M.

č.: 58                  dne: 7. 12. 2019                     v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25:16,25:22,25:21)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Matěj Dmejchal

Počet diváků: 829

Domácí: Leikep, Indra, Šulista, Veselý, Biernat, Pietruczuk, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Štokr, Holubec

Hosté: Michálek, Mach, Křesťan, Mechkarov, Ondrovič, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Todua, Zmrhal, Šotola, Fila

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Krásný výkon – super. Děkujeme divákům, že opět na nás přišli v takovém hojném počtu. Doufám, že si je dobrým výkonem zde udržíme. Dnes to byl velmi dobrý výkon od všech. Dnes podle mě rozhodl náš kvalitní blok, který na začátku v prvním setu získal hodně bodů. Dnes jsme si věřili, protože jsme zjistili, že se s nimi dá velmi dobře hrát. Možná i cestování se na soupeři podepsalo, ale na to už se nikdy nikdo ptát nebude.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes naprosto koncentrovaný výkon od prvního do posledního balónu s minimem chyb a s výbornou obranou. 15 bloků za tři sety je fakt skvělé číslo. Gratuluji jak klukům, tak i fanouškům, že nás podporovali i v dobách, když se nám to nedařilo a dnes je to pro ně taková odměna.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Domácí dnes hráli velice dobře v obraně. My jsme dnes bohužel vyhořeli na útoku. To byl asi hlavní důvod, proč jsme dnes prohráli. Takže gratuluji Liberci, protože podal velmi dobrý výkon a byl na nás velmi dobře po taktické stránce připraven.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Domácí hráči dnes hráli výborně, co se nám podařilo dát přes, to vždy čapli v poli. My jsme toho dnes přes tu síť ani moc nedali, protože jsme opravdu velmi špatně útočili. Účko se nám nechytlo ani jedno, smečaři svým způsobem asi také ne. Blokaři, ty možná ano. Celkově jsme nehráli dobře. Bohužel jsme asi doplatili trošku na to, že jsme procestovali celý včerejší den z Istanbulu a dnes to opravdu nebylo ono, ale musím pogratulovat domácím, kteří hráli opravdu velmi slušný volejbal.“

Utkání nám právě začalo. Žlutomodrý míč značky Mikasa do hry posílá domácí Libor Leikep a bohužel přešlapuje základní čáru a první bod dnešního utkání putuje zadarmo na stranu hostů.  Druhé podání domácích již vyznělo daleko lépe. Patrik Indra zaroloval servis a domácí jsou ve vedení 2:1. Po bloku Bartosze Petruczuka je pro domácí veseleji, protože odskakují o dva body (4:2). Druhé eso utkání zaznamenává Jihostroj (Petr Ondrovič) a je vyrovnáno (5:5). Ale po jednobloku Libora Leikepa, který zastavuje kapitána hostů Radka Macha, se Dukla vrací do dvoubodového vedení a když Petr Michálek smečuje do autu, Dukla vede 8:5 (time hosté). A aby toho nebylo málo. Po time si Libor Leikep zopakoval úspěšný blok a hned 2x (10:5). A Dukla je při chuti. Patrik Indra smečuje o blok Jihostroje a vedení domácích narůstá na šest bodů (11:5 – time hosté). Až těsný aut z podání dovoluje hostům otočit své postavení. Petr Michálek přímým bodem z podání snižuje (12:8), ale po další úspěšné smeči Patrika Indry se podání přelévá na stranu Dukly. Šestibodový náskok vrací domácím hostující účko. Filip Křesťan míří do autu a je střídán. Nastupuje Marek Šotola (14:8). Dnes Dukle obrana na síti vychází na jedničku s hvězdičkou. Bartosz Pietruczuk zvyšuje blokem na 18:11 a s hosty to v prvním dějství nevypadá dobře. A další úspěšná obrana na síti Bartosze Pietruczuka zvyšuje náskok Dukly až na rozdíl osmi bodů (20:12). Získaný náskok si domácí svojí bezchybnou hrou udrželi a po dalším bloku Dukly (Petr Šulista) tu máme za stavu 24:16 první setbol utkání. A jak jinak, než blokem (Patrik Indra, 9:1 na bloky v prvním setu) proměňuje Dukla první setbol a vítězí 25:16 a zaslouženě získává první sadu.

Do druhého setu vrací trenér hostů René Dvořák Filipa Křesťana na post diagonálního hráče a místo Martina Mechkarova přichází Marek Zmrhal, za Radka Macha Valeriy Todua. Přesto po nevynucené chybě se dvoubodového vedení první ujímá Dukla (4:2). Vyrovnání přichází při podání právě nového hráče na hřišti Marka Zmrhala, který esem srovnává na 4:4. Další kvalitní obrana domácích (Bartosz Pietruczuk) a dvoubodové vedení je zpět (6:4). A když si stejný úspěšný úder na bloku Bartosz Pietruczuk zopakuje, domácí již vedou o tři body (8:5). Valeriy Todua blokem snižuje na rozdíl jediného bodu a když stejný hráč využívá dobře sehraný signál středem, je vyrovnáno (8:8). Valeriy Todua je při chuti a dalším blokem otáčí vedení na stranu Jihostroje (8:9). Lví podíl na obratu má nepříjemné podání Miguela De Ama. Snad první chyba na útoku Dukly posílá hosty do dvoubodového vedení 9:11, ale potom i hosté míří do autu (Marek Šotola) a je srovnáno (11:11). A i z druhého kůlu přichází chyba na útoku hostů. Marek Zmrhal daruje další bod Dukle a vrací nepatrné vedení na stranu domácích (12:11). Neuvěřitelný blok nám ukazuje Jakub Veselý, který nekompromisně zastavuje útok Marka Šotoly a René Dvořák rychle žádá oddechový čas (14:12). Dvojblokem hosté rychle srovnávají (14:14, Peter Ondrovič) a drama pokračuje. Dva body zpět Dukle vrací tvrdá smeč po lajně Patrika Indry a máme tu druhý time hostů (16:14). Technickým úderem zvyšuje Bartosz Pietruczuk na rozdíl tří bodů (18:15). Hosté přímým bodem z podání (Peter Ondrovič) se přibližují na rozdíl jediného bodu (18:17). Ale blok Aleše Holubce posílá zpět domácí do slibného náskoku tří bodů v samotné koncovce (20:17). Škoda, že rozhodčí neviděli teč bloku hostů (možná jediná chybička jinak přesných rozhodčích, ale zda teč opravdu byla, by muselo posoudit jestřábí oko), mohlo být pro domácí veseleji. Takto po jedné z delších výměn je náskok domácích opět pouhý bod. A máme tu time i na straně domácích (20:19). Po time zastavuje útok domácích trojblok Jihostroje a je vyrovnáno (20:20). Po tvrdém zakončení Aleše Holubce středem, chybě hostů z pipe (Marek Zmrhal) do sítě a po krásném technické zalívce Honzy Štokra, který se na chvilku objevil na palubovce, Dukla vede 23:20.  Po přetlačované na síti vítězí Aleš Holubec nad Valeriy Toduem a setbol druhé sady je na světě (24:21). První setbol hosté odvrací vytlučeným blokem (Marek Šotola), ale potom míč propadá při nouzové nahrávce Peterovi Ondrovičovi mezi prsty a domácí jsou ve vedení 2:0 na sety.

Třetí set nám začíná červenou kartou na straně hostů. Zřejmě za protesty při posledním míči. Smeč Marka Šotoly do bloku Dukly (Petr Šulista) a domácí již vedou 2:0. Bohužel chvilka nepozornosti v zadních řadách Dukly a je vyrovnáno (2:2). A opět blok Dukly slaví úspěch. Útok Marka Šotoly končí na trojbloku a domácí vedou 5:3. Na hřiště se nám rychle vrací Filip Křesťan, místo Marka Šotoly. Hra se nám naprosto vyrovnává. Krásné výměny a naprosto bezchybný výkon obou družstev nám pomalu posouvá body ve třetím setu. Až další nečisté hraní hostů (Valeriy Todua taženým míčem útočil středem) zvyšují domácí na tříbodové vedení (15:12). Petr Michálek útokem z pipe snižuje na rozdíl jediného bodu (16:15) a jsme zpět v jedno až dvoubodovém vedení domácích. Přešlap útočné třímetrové lajny Filipem Křesťanem posílá Duklu do tříbodového vedení a Filipa na střídačku, vrací se Marek Šotola. V této činnosti je dnes patrný rozdíl účko Dukly, na co sáhne, proměňuje v bod (Patrik Indra) a hostujícím účkům se vůbec nedaří. Po neuvěřitelném zákroku v poli domácího libera (Tomáš Kunc) a na útoku se Bartosz Pietruczuk nemýlí a domácí vedou 22:18 a jsou kousíček od zisku tří bodů (time hosté). Další famózní zákrok v poli domácího libera (Tomáš Kunc) a z nouze tentokrát na trojblok útočí Patrik Indra a je tu mečbol a time hostů (24:19). První mečbol tvrdě na útoku odvrací Marek Šotola, druhý blokem Peter Ondrovič, ale třetí již proměňuje Patrik Indra po nezištné nahrávce jednou rukou Mateusze Biernata a je konec, velmi rychlý konec. Dukla vítězí bez ztráty setu 3:0.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VSC FATRA ZLÍN

Domácí Orli chtěli naplno bodovat, ale komplikací bylo zranění a nemoc hned několika hráčů. Zlín přijel do Kladna také bojovně naladěn a chtěl navázat na výborné výkony proti silným soupeřům. Slibně zaplněná hala čekala dramatický boj, v hledišti byli mladí volejbalisté z partnerských klubů Kladno volejbal cz a také děti z dětských domovů, které dostaly vstup na utkání jako dárek k Mikuláši.

č.: 57                  dne: 7. 12. 2019                      v hod.: 18:00

Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín 3:1 (25:19, 15:25, 27:25, 25:22)

Rozhodčí: Marschner Roman, Kvarda Petr

Počet diváků: 734

Domácí: Vemič, Zajíček, van Haarlem, Moník, Sobotka, Kuboš, libero Vostárek. Střídali: Fortuník, Mikulenka, Hýský

Hosté: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Vašíček, Kozák, Varous

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Zaplať pán Bůh za tři body. Začali jsme poměrně v klidu, čekali jsme na zlínské chyby. Po prohraném setu zavládla nervozita v našem týmu. S velkou porcí štěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Mnohokrát děkuji všem fanouškům za podporu a fandění v těžkých situacích.“

Milan Fortuník(trenér Kladno volejbal cz): „V utkání jsme míchali se sestavou, protože jsme některé hráče neměli k dispozici. K vítězství jsme se spíš protrápili, ale jsem rád za tři body.“

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Gratulace soupeřům za velkou bojovnost, což myslím v koncových situacích rozhodlo a také měli větší dávku štěstí. Náš výkon dnes nebyl špatný, ale bohužel to nestačilo.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí byli lepší na servisu, měli výbornou plachtu, to rozhodlo, protože my jsme nevydrželi ten tlak. Škoda čtvrtého setu, kdy za stavu 21:19 domácí na servisu výborně hráli a tlačili nás a my jsme to neustáli. Blahopřeju k vítězství.“

Od začátku prvního setu byla hra vyrovnaná a čekalo se na první větší sérii. Ta přišla až v samotném závěru, kdy byl na servisu Milan Moník, který dokonale rozhodil přihrávku soupeře, a domácí zakončili set sérií vydařených bloků.

Po prohraném prvním setu začal Zlín druhou sadu odvážně a záhy si vybudoval velký náskok. Přes změny v domácí sestavě hosté i díky skvělému útoku získali set bezpečně pro sebe.

Domácí do třetího setu opět změnili sestavu, na hřišti se objevil kladenský srdcař Tomáš Hýský, přestože ještě dopoledne bojoval s horečkou. Vývoj zápasu se opět klonil na stranu Orlů, kteří v samotném závěru opět jinak vynikajícím divákům připravili okamžiky hrůzy, když ztratili několik míčů v řadě a málem o set přišli.

Ve čtvrtém setu to dlouho vypadalo, že domácí dokráčí v pohodě k zisku tří bodů. Zlín vsadil na razantní servis. V této činnosti se zaskvěl především nahrávač Šulc a dokonale otočil vývoj setu. V dramatické koncovce se už diváci smiřovali s tím, že opět dojde na pátý set, ale kladenští hráči v pravý čas zabrali a za bojovnost berou tři body.

Autor: Jitka Kotrlová

AERO ODOLENA VODA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

V 10. kole UNIQA extraligy mužů přivítalo AERO ve středočeském derby tým Příbrami. S nahrávačem Kupilíkem šly výkony Kocourů nahoru, tak se dal předpokládat vyrovnaný volejbal. Tak se i stalo a k vidění bylo hned pět setů. Nakonec se šťastnějším týmem stali domácí, kteří v tiebreaku vyhráli 18:16.

č.: 60                   dne: 7. 12. 2019                       v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – VK Euro Sitex Příbram 3:2 (22:25, 29:27, 27:25, 21:25, 18:16)

Rozhodčí: Dušek P., Nedbálek A.

Počet diváků: 687

Domácí: Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vanags, Gear, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Vachoušek, Horák

Hosté: Kuchař, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Mikulenka, Makinen

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Věděli jsme, že to bude velmi náročné utkání, a že to nebude možná kdovíjak pohledný volejbal, ale potřebovali jsme to zvládnout za každou cenu a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Pomůže nám to psychicky po nevydařeném minulém týdnu. Snad se nám povede na dnešní vítězství navázat a vrátíme se zpět na vítěznou vlnu.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Děkujeme všem divákům za dnešní návštěvu a podporu. Nebyl to dnes jednoduchý zápas, ale jsme rádi, že jsme to zvládli vítězně.“

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Myslím si, že oba týmy podaly dobrý výkon. Rozhodovaly koncovky setů, domácí jich vyhráli více, a proto vyhráli zápas.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Z Vodolky bod, vedeme 1:0, máme nahraný setbol, neuhrajeme ho, ve třetím setu máme nahraný setbol, neuhrajeme ho, vedeme 14:13, máme mečbol, zkazíme plachtu servis, kdy si říkáme, co máme blokovat. Rozhodly individuální chyby. Poslední balon, rozhodčí zapískal přes, 18:16 a konec. Gratuluji Vodolce.“

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Na obou stranách se ztrátovalo. V polovině setu se hosté díky bodovým situacím dostali do tříbodového vedení. AERO se snažilo, ale Příbramští trpělivou hrou nedovolili domácím dostat se na dosah a set vyhráli.

I do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně. Na obou stranách se několikrát vyměnilo vedení, v polovině setu se hosté dostali do dvoubodového vedení. AERO několikrát zázračně vybojovalo ztracený míč, a to hráčům vlilo čerstvou krev do žil. Do koncovky už domácí šli s jednobodovým náskokem. Příbram si vybojovala setbol, ale domácí si vedení vzali zpět a začala přetahovaná o každý bod. Nakonec Stanislav Vachoušek zastavil útok Příbramských blokem a bylo srovnáno na 1:1.

Do třetího setu měli domácí o trochu lepší vstup než hosté a rychle vedli až tříbodovým rozdílem. V polovině setu ale hosté rychle srovnali krok a znovu se oba týmy přetahovaly o každý bod. Rozhodnout musela až dramatická koncovka, ve které si oba týmy připravily možnosti k ukončení. Nakonec hostující útok mířil do autu a domácí se dostali do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl od úvodu velmi vyrovnaný, chvilku vedli domácí, pak zase hosté. Polovina setu patřila hostům, kteří dokázali bodové situace úspěšně zvládat. Do koncovky si vybojovali hned pětibodové vedení. I přes snahu domácích, nakonec hosté srovnali na 2:2 a o vítězi zápasu musel rozhodovat až pátý zkrácený set.

Jak tomu bylo takřka po celý zápas, stav byl velmi těsný od začátku až do konce zkrácené hry. AERO si jako první vybojovalo mečbol. Hosté otočili a i oni měli možnost k ukončení zápasu. Hosté však zkazili svůj servis a na tahu byli domácí. Vanags zaznamenal přímý bod z podání a druhým donutil přihrávající hráče přihrát míč na stranu AERA, kde hostující Kupilík zahrál, a bylo po zápase. AERO tak vyhrálo vyrovnaný zápas 3:2 a získalo dva body.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Autor: Tomáš Havlát, foto Dominika Holčíková

BLACK VOLLEY BESKYDY – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

V 10. kole volejbalisté Black Volley Beskydy porazili tým SK Volejbal Ústí nad Labem 3:1.

č.: 56                dne: 7. 12. 2019                   v hod.: 19:30

Black Volley Beskydy – SK Volejbal Ústí nad Labem 3:1 (25:19, 17:25, 25:18, 25:20)

Rozhodčí: Pecháček Luboš, Kavala, Tomáš

Počet diváků: 250

Domácí: Mitić, Mečiar, Široký, Krysiak, Kozák, David, libero Nogueira. Střídali: Prokůpek, Drozd, Dustinac, Míšek, Babic

Hosté: Kasan, Januzovic, Beer, Kramar, Parraguirre, Tibitanzl, libero Kořínek. Střídali: Melcher, Vodvárka

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Vstup do druhého setu se nám nepodařil, ale nic jsme nevzdávali. Prostě se začínalo znovu od nuly. Dařilo se nám dohrát zápas koncentrovaně, už jsme soupeře nepustili do hry jako v druhém setu, kdy mu vycházelo téměř všechno.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „I tento zápas ovlivňovala marodka. V posledních zápasech jsme se trápili na bloku, proto jsme se primárně zaměřili na obranu na síti a dnes to bylo vidět. Krajní hráči dokázali odrazit spoustu míčů a získat body blokem, což výrazně ovlivnilo i další herní činnosti.“

Filip Kramar (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Domácím musím pogratulovat, za bojovný výkon si vítězství zasloužili. Byli jsme horší na servisu a měli zbytečné ztráty míčů. V setech nám vždy chyběl kousek k tomu, abychom zápas dotáhli do tiebreaku. V druhém setu se nám dařilo, fungovala obrana, dařil se servis, ale bohužel se to nepodařilo přenést do dalších setů.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Je to jen o nás, takový výsledek jsme si za naši hru zasloužili. Prostě teď nehrajeme dobrý volejbal. Chyběl nám i kousek štěstí, balony se mohly odrážet jinam. Teď v naší hře tápeme, nemůžeme se na hráče spolehnout, nejsem si jistý, zda mají dostatečnou kvalitu na nejvyšší soutěž.“

Tým Black Volley Beskydy v prvním setu prokázal sílu a bojovnost typickou pro domácí hřiště za podpory svých fanoušků a zdálo se, že bude mít celý zápas pod kontrolou. Dominoval na hřišti ve všech herních činnostech a zvítězil 25:19.

Druhý set ovšem přinesl pro domácí vystřízlivění z euforie prvního setu. Ústí nad Labem do úvodu vstoupilo nekompromisně a naprosto dominovalo, což hned na začátku přineslo vedení o sedm osm bodů. Ztrátu už volejbalisté Black Volley Beskydy nedokázali dohnat. Hostům fungovala obrana i servis a průběh naznačil možný dramatický vývoj zbytku zápasu. Domácí druhý set prohráli 17:25.

Trenér Black Volley Beskydy Přemysl Kubala v průběhu druhého setu využil střídající hráče a nechal hlavní sestavu do zbytku zápasu odpočinout, což se vyplatilo. Na domácích byla vidět obrovská chuť získat po nevydařených předchozích zápasech plný počet bodů. Třetí set vyhráli 25:18.

Se stejným nasazením šli domácí i do čtvrtého setu. Dařilo se Mečiarovi na přihrávce, soupeři ho zasypávali míči, které dokázal zvládnout, Krysiak se osvědčil na pozici univerzála a jeden ze svých nejlepších zápasů zahrál Kozák, který tlačil soupeře svým servisem i v útoku. Domácí získali čtvrtý set poměrem 25:20.

Autor: Tomáš Ptáčník

Kvalifikace ME U18 2024

chlapci – Đakovica (KOS): Česko – Kosovo 3:0 (25:11, 25:17, 25:16)   dívky - Vrnjačka Banja (SRB): Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 16:25,...

FIVB Beach Pro Tour

Challenge – Guadalajara (MEX): Kotnik / Lovsin (SLO) – Hermannová / Štochlová 2:1 (10:21, 21:16, 15:12)   Futures – Nuvali(PHI): Liepa /...