29.1.2021

Souboj o šestou příčku bude ještě zajímavý, Odolena Voda se dotáhla na Ostravu

V dohrávce 1. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 přivítalo AERO tým Beskyd, se kterým se utkalo před pěti dny, Beskydští byli úspěšnější a slavili výhru 3:1. AERO chtělo hostům porážku oplatit a ještě se udržet v boji o šesté místo. Celý zápas tlačilo AERO svého soupeře servisem a zaslouženě vyhrálo po koncentrovaném výkonu 3:0.

AERO Odolena Voda – Black Volley Beskydy 3:0 (25:18, 25:15, 25:17)

Rozhodčí: Krtička J., Dmejchal M., lajnoví Činátl J., Činátl D.

Domácí: Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop. Střídali: Horák, Holčík, Jachnicki

Hosté: August, Dolgopolov, Mečiar, Čechmánek, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Pospíšil, Mišek, Prokůpek, Drozd

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme hrozně rádi za dnešní výhru. Minulý týden jsme na Moravě nesplnili cíl, se kterým jsme tam jeli a získali jsme jen dva body, ale dneska se nám to podařilo alespoň částečně odčinit, což je moc důležité. Po delší době se nám dařilo hrát přesně tak, jak bychom potřebovali a jak bychom si představovali, tak snad nám to vydrží.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „V první řadě oceňují koncentrovaný výkon našeho týmu, protože jsme zahráli jiný level než minulý víkend na Moravě. Určitě dneska pomohl neskutečný výkon na servisu Matyáše Démara, který nejen že dal osm es, ale bylo i mnoho balonů na naši stranu. Dobře jsme zahráli i při bránění standartních situací. Pořád jsme ve hře o šesté místo, o které se chceme za každou cenu poprat.“

Michal Čechmánek (kapitán Black Volley Beskydy): „Dnešní utkání se nám maximálně nevydařilo. Soupeř hrál v domácích podmínkách velmi kvalitně, hlavně tedy na podání, s tím jsme se nedokázali poprat, a pak nám pomalu začaly odcházet pomalu všechny činnosti, včetně útoku a obrany. Takže gratulace soupeři a my máme zítra další zápas.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Dneska to vypadalo jako vraždění neviňátek. Musím pogratulovat domácím, protože hráli výborně a k ničemu nás nepustili. Víceméně to byla „two man show“ Démar – Demar, takže gratuluji.“

Hned od úvodu vlétlo AERO na svého soupeře s cílem oplatit mu porážku z předešlého zápasu a náskok pomalu narůstal. Na servisu hlavně po celý zápas řádil Matyáš Démar, které zlobil hostující přihrávače nejen přímými body z podání, ale také tlačil přípravu útoku Beskyd od sítě. V polovině setu vedli domácí o osm bodů, hosté hodně na útoku chybovali. Set se pak již jen dohrál a doztrátoval a AERO tak vedlo 1:0.

Jestli mělo AERO dobrý vstup do prvního setu, mělo ještě lepší vstup do setu druhého. Co se dostal na podání Matyáš Démar, náskok se vyšplhal až na stav 10:1. Hosté se poté dokázali vzpamatovat a začalo se víceméně ztrátovat na obou stranách. Po vystřídání domácích hráčů se náskok trochu ztenčil, ale nakonec domácí nezaváhali a i druhý set vyhráli větším rozdílem.

Do třetího setu se už vstoupilo vyrovnaně, domácí byli v mírném dvoubodovém vedení. Rozhodující náskok se díky bodovým blokům urodil v prostřední části setu, kdy zejména Toms Vanags zaznamenal několik bloků. Set plynul ke konci a domácí hráli uvolněně. Celý zápas měli domácí víceméně pod svou kontrolou a vyhráli ho 3:0, čímž si připsali tři velmi důležité body do tabulky. Tam se bodově srovnali s Ostravou, a právě s Ostravou si to AERO rozdá na dálku o šesté místo zaručující přímý postup do play-off.

Autor: Tomáš Havlát