9.12.2022

Tři body do extraligové tabulky zaslouženě putují na konto zlínské Fatry

Volejbalisté Zlína v rámci 15. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23 přivítali na své palubovce Aero Odolena Voda. Soupeř Fatry využil svého širokého kádru a do utkání nastoupil se zcela jinou základní šestkou než ve včerejším utkání v Ostravě, domácí hráči zase posíleni vědomím, že v loňském roce byl tým Odolky jediným, nad kterým vyhráli, i když již prohrávali 0:2. Vyrovnané utkání přece jen zvládla lépe domácí Fatra a po velmi pohledném a dramatickém průběhu bere vítězství za tři body.

VSC Fatra Zlín - Aero Odolena Voda 3:1 (21:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Rozhodčí: Martin Možnár, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 317

Domácí: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: L.Toman, Gálík

Hosté: Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek. Střídali: Chevalier, J. Toman, Jachnicki, Cukur

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): Podali jsme velmi bojovný výkon a vítězství jsme si zasloužili. Odolka byla možná unavená po včerejším utkání v Ostravě."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Velmi nervózní utkání, hlavně pro nás důležité. Díky zlepšenému podání od druhého setu jsme zvítězili zaslouženě."

Marek Šulc (kapitán Aero Odolena Voda): „Gratuluji domácím, my jsme dnes sehráli z naší strany jeden z nejhorších zápasů v sezóně, dnes nám nešlo nic, musíme se připravit na další zápasy.“

Marcin Kryš (trenér Aero Odolena Voda): „Zaslouženě vyhrál Zlín, hráli líp na podání i na příjmu, měli hodně chycených míčů a přecházeli do úspěšných protiútoků na rozdíl od nás. A v tom byl ten zásadní rozdíl."

Začátek prvního setu byl v režii domácího týmu. Postupně vedl 3:0, 6:3, 9:7. Hosté se pomaleji rozehrávali, postupně srovnali skóre, a když se poprvé ujali vedení (10:12), sáhla domácí lavička k prvnímu oddechovému času. V dalším průběhu si hráči Aera udržovali dvoubodový náskok a za stavu 14:17 si vzal trenér Obdržálek druhý oddech. Domácí se nadechli, snížili na 16:17 a i hosté si vzali první oddechový čas.  Koncovku však zvládli hráči Aera výrazně lépe a díky dvěma přímým bodům z podání si vypracovali čtyři setboly. Hned první proměnil Svoboda útokem.

Druhý set byl až do stavu 4:4 vyrovnaný. Poté převzali iniciativu domácí borci a za stavu 10:6 přinutili hostující lavičku k prvnímu oddechu. Hosté opět zabrali a za vyrovnaného stavu 10:10 sáhli i domácí k prvnímu oddechu. Poté to byli opět Fatra, která se ujala vedení 17:14, což nenechalo klidným hostujícího trenéra, který si vzal již druhý oddech. Do koncovky šli hráči Zlína s příjemným náskokem 21:15. Koncovku tentokrát zvládli lépe domácí a hned první setbol z osmi proměnil Čeketa.

Domácí hráči povzbuzeni předchozí výhrou se ujali vedení 6:3 a Aero zastavuje hru prvním oddechem. V dalším průběhu si hráči Fatry udržovali dvoubodový náskok. Domácí volejbalisté v koncovce vedli 21:19 a Odolena Voda si vybrala druhý oddech. Po něm hosté srovnali na 21:21 a zlínská lavička si vzala první oddechový čas. Domácí Fatra však zvládla koncovku výborně a proměnila po podání Čechmánka hned první setbol.

Hráči Fatry jako polití živou vodou se do čtvrtého setu vrhli na soupeře a za stavu 6:3 si trenér Kryš vzal první oddechový čas. Domácí nepolevovali a za stavu 11:6 měli hostující trenér ji vyčerpány oba oddechové časy. Domácí byli v laufu a dostali se do vedení 13:6. Aero se nevzdává a snižuje na 14:10 a domácí lavička si vzala první oddechový čas. Odolena Voda bojuje a vyrovnává na 18:18. O svůj druhý oddechový čas žádá zlínský trenér Obdržálek a schyluje se k dramatické koncovce (20:20). Tu zvládla domácí Fatra s přehledem a vítězí za tři body.

Autor: Ivan Dostál