19.3.2022

Volejbalisté liberecké Dukly nakonec nebudou v extraligovém čtvrtfinále chybět

Druhé utkání předkola play-off mezi týmy Liberce a Brna rozhodlo o tom, že mezi čtvrtfinalisty UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 míří Dukla. Ta měla na palubovce Brna raketový start do utkání a bez větších problémů získala první set. Domácí Brňané se však „oklepali“ a zlepšený výkon jim přinesl zisk druhé sady. O třetí set se pak rozhořela velká bitva, kterou pro sebe až v napínavé koncovce získali zkušenější Severočeši. Čtvrtém dějství už si Dukla pohlídala, dovedla utkání do vítězného konce a mohla se radovat z postupu do čtvrtfinále. Pro brněnský celek tak letošní sezóna skončila.

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 1:3 (10:25, 25:20, 24:26, 20:25)

konečný stav série 0:2

Rozhodčí: Kovář, Kubinec

Počet diváků: 200

Domácí: Mariano, Hrazdira, Crins, Truong, Zmrhal, Janečka, libero Kop. Střídali: Drahoňovský, Toman, Fitz, Jakubec, Bukáček

Hosté: Demar, Leikep, Křesťan, Lux, Veselý, Kovalchuk, libero Kopáček. Střídali: Staněk, Bartůněk, Pražák, Dias

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): V prvním setu jsme tu ještě nebyli, pak se začal hrát volejbal. Odehrál se vyrovnaný zápas, kde rozhodla zkušenost Liberce. Ti poslední dobou předvádí velmi dobré výkony oproti začátku sezóny. Zaslouženě vyhráli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že jsme dnes do utkání vstoupili přemotivovaně. To se odrazilo na výsledku prvního setu, kde nás Liberec jednoznačně přehrál. V dalším průběhu jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, ale hráčská kvalita soupeře rozhodla. My jsme bojovali, nevzdali jsme to, ale Liberec zaslouženě vyhrál. Gratuluji jim k postupu.“

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): „Jsme rádi za vítězství, které nebylo úplně snadné. Ve druhém setu se Brno výrazně zlepšilo. My jsme to ale svojí kvalitou dotáhli do vítězného konce. Teď jdeme dál, Karlovarsko není lehký soupeř, ale budeme se rvát.“

Petr Brom (trenér VK Dukla Liberec): „Očekávali jsme těžký zápas, protože porazit Brno třikrát za sebou není nic jednoduchého. První set byl pro nás moc snadný, protože jsme Brno zaskočili. Ti se ale do zápasu pomalu dostávali a vyvrbil se z toho těžký zápas. Dotáhli jsme to ale do vítězného konce a dostali jsme se do hlavní soutěže playoff.“

Do utkání vstoupil lépe hostující tým. Liberecký celek vyvíjel na domácí tlak svým dobrým podáním a následnou obranou. Domácí trenér si poměrně brzy vybral oba oddechové časy, které ale liberecké volejbalisty nezastavily. První set skončil velkým rozdílem, a to 10:25 z pohledu domácích.

Do druhého setu domácí trenér pozměnil sestavu a hned od úvodu byl stav velmi vyrovnaný. Brněnští volejbalisté oproti prvnímu setu zlepšili své podání, a právě díky dvěma přímým bodům ze servisu a pozornou obranou se brzy dostali do vedení. Domácí velmi odvážně útočili a Dukle se naopak v koncovce na útoku nedařilo. V druhém setu zaslouženě zvítězilo Brno 25:20.

Průběh třetího setu byl opět vyrovnaný, ztrátovalo se v podstatě bod po bodu. Domácí fanoušci navodili v hale výbornou atmosféru, která ale brněnským volejbalistům k vítězství v tomto setu nepomohla. Dukle se v koncovce podařilo dát dva přímé body z podání a nakonec zvítězila těsným rozdílem 26:24.

Čtvrtý set si po vítězné koncovce setu předchozího lépe rozehrála Dukla. Brněnský trenér byl už za stavu 3:10 bez obou oddechových časů. Zkusil také pozměnit sestavu, ale ani to na liberecké volejbalisty nestačilo. Ti si svůj bodový náskok pohlídali až do konce a zvítězili 25:20.

Autor: Pavel Koukal