17.2.2022

Všechny body z dohrávky 15. kola UNIQA extraligy ve Zlíně putují do Brna

Jihomoravské derby mezi domácí Fatrou a Volejbalem Brno vždy přinášelo vyrovnaný a dramatický volejbal, i tentokrát to byl volejbal, který musel diváky bavit. Hosté z Brna prokázali větší zkušenost a po zásluze si z dohrávky 15. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 odvážejí všechny body.

VSC Fatra Zlín - Volejbal Brno 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)

Rozhodčí: Martin Možnár, Jan Kubinec

Počet diváků: 210

Domácí: Čechmánek, Šulc, Kozak, Varous, Pavlovský, Toman L., libero Viceník. Střídali: Lamri, Gálík, Adamec

Hosté: Hrazdira, Janečka, da Silva, Zmrhal, Klajmon, Truong, libero Kop. Střídali: Fitz, Toman M.

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): Brno bylo lepší v obraně, škoda prvního setu."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): Brno nás přehrálo na servisu a to byl volejbal, my jsme se opět trápili v koncovkách setů."

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Pro nás těžké utkání, které jsme zvládli díky koncovkám setů."

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Zapracováváme nového diagonálního hráče, takže jsme rádi za tři body."

První set byl od začátku vyrovnaný, oba týmy si bezpečně uhrávaly svůj servis až do stavu 7:7. Následně hosté přitvrdili na útoku a postupně zvyšovali náskok, po bodu z podání Hrazdiry na 8:12 přinutili domácího trenéra Obdržálka k prvnímu oddechovému času. I v dalším průběhu byli hráči Brna lepší a za stavu 12:18 vyčerpal domácí trenér oba time v tomto setu. Za stavu 14:20 v týmu Fatry došlo ke klasickéme dvojstřídání, Lamri vystřídal Pavlovského a Adamec Šulce. Střídání bylo pozitivní, domácí snížili na 17:20 a hosté sáhli po prvním oddechu. Krátce na to byl stav 19:19 a přišel čas na druhý oddech hostů. Hráči Brna se nadechli do koncovky a šli do vedení, 20:22. Trenér Obdržálek sáhl ke změně, vrátil zpět dvojstřídání. Hosté si však vypracovali tři setboly a hned první proměnil Hrazdira blokem Pavlovského.

Druhý set byl od začátku podobný prvnímu do stavu 8:8. Pak se domácím podařilo odpoutat a poprvé šli do vedení 15:12 a donutili hostujícího trenéra Marka k prvnímu oddechovému času. Ten byl plodný, hosté srovnali na 19:19 a tak si také trenér Obdržálek si vzal první oddech. Do koncovky šli hráči Brna za stavu 20:22 a domácí si vzali druhý oddechový čas. Hned první setbol proměnil hostující Zmrhal útokem do pole domácích.

Třetí set měl opět stejný průběh do stavu 7:7, potom hostující odchovanec Truong dvakrát bodoval z podání a hosté utekli na 7:10 a domácí si vzali první oddech. Za stavu 16:17 si vzalo také Brno první oddech. Poté hosté odskočili na 16:19 a domácí vyčerpali všechny time v tomto utkání. Koncovku již ovládli hráči Brna a po vítězství 20:25 v třetím setu vyhráli celkově 0:3.

Autor: Ivan Dostál