Reprezentace
28. 5. 2021
Muži - turnaj GEL v BLR : CZE - TUR
Reprezentace
28. 5. 2021
Ženy - turnaj GEL / Praha : CZE - HUN
Reprezentace
29. 5. 2021
Muži - turnaj GEL v BLR : CZE - BLR
Reprezentace
29. 5. 2021
Ženy - turnaj GEL / Praha : CZE - CRO
Reprezentace
30. 5. 2021
Muži - turnaj GEL v BLR : CZE - POR
Reprezentace
30. 5. 2021
Ženy - turnaj GEL / Praha : CZE - BLR
Reprezentace
4. 6. 2021
Muži - turnaj GEL v POR : CZE - POR
Reprezentace
4. 6. 2021
Ženy - turnaj GEL v BLR : CZE - BLR
Reprezentace
5. 6. 2021
Muži - turnaj GEL v POR : CZE - BLR
Reprezentace
5. 6. 2021
Ženy - turnaj GEL v BLR : CZE - CRO
Reprezentace
6. 6. 2021
Muži - turnaj GEL v POR : CZE - TUR
Reprezentace
6. 6. 2021
Ženy - turnaj GEL v BLR : CZE - HUN
16.4.2021

Výhra Jihostroje posílá finálovou sérii do rozhodujícího pátého zápasu

Parádní volejbalovou podívanou nabídl i čtvrtý zápas finálové série UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21. Jihostroj odstartoval v domácím prostředí lépe a nebýt chyby rozhodčího, který se u klíčového míče v druhém setu upískl, vedly by České Budějovice už 2:0 na sety. Maratonskou druhou sadu tak nakonec vyhrálo Karlovarsko, ale Jihostroj tento moment nezlomil. Třetí i čtvrtý set Jihočeši vyhráli a srovnali stav série. O vítězi mistrovského titulu tak rozhodne až pátý duel, který se hraje v pondělí v Karlových Varech.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:23, 31:33, 25:19, 25:20)

stav série 2:2

Rozhodčí: Činátl R., Kovář V.

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: de Amo, Michálek, Ondrovič, Rejlek, Stoilovič, Todua, libero Kryštof. Střídali: Polák, Schouten, Mach

Hosté: Indra, Wiese, Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Lux, Římal, Ticháček, Baláž

Ohlasy po utkání:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Já si moc vážím toho, co náš tým dokázal. Možná je dobře, že jsme spadli až na dno, protože jsme se odrazili a v pondělí budeme hrát zápas o všechno. Doufám, že zůstaneme na této vítězné vlně a vybojujeme titul.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Chyba rozhodčího poznamenala zápas, protože hráči měli v sobě křivdu a musel jsem je neustále uklidňovat. Třetí i čtvrtý zápas jsme hráli výborně. Máme dva dny na regenerace a v pondělí se rozhodne.“

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Musím říct, že Budějovice zápas skvěle odpřihrávaly. De Amo si dělal na síti, co chtěl v útoku. My jsme netlačili servisem. Nemohli jsme se na ničem chytit. Minule nám to tady odmlátili smečaři, teď se to nestalo. Nemáme ale hlavy dole. Máme ještě šanci vyhrát doma a na to se teď musíme soustředit.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratulace soupeři. Byl to dobrý zápas a o všechno si to rozdáme v pátém utkání. Tak to asi mělo být.“

Popis utkání:

Čtvrté utkání finálové série začalo ve vysokém tempu. Z domácích hráčů se dařilo Rejlkovi, kterému trenér Dvořák opět věřil. Hned od začátku byly na palubovce znatelné emoce a challenge byla několikrát v akci. Jihočeši se dostali do mírného náskok, ale Karlovarsko se drželo na dostřel.  Za stavu 13:13 hosté vyrovnali, ale Jihostroj opět odskočil na rozdíl 19:15. Domácí se ale nechali nadějným vedením ukolébat a Karlovarsko rázem stáhlo náskok na 20:19. Závěr sady byl emotivní z obou stran, ale domácí působili suverénnějším dojmem a v koncovce vedli už 24:21. Nakonec byl stav 25:23 pro Jihostroj.

V druhém setu domácí rozjeli svůj stroj. Dařilo se univerzálovi Rejlkovi a na smeči vynikal Michálek a Stoilovič. Jihostroj působil kompaktně a dostal se do vedení 11:4. Domácím se podařilo několikrát zablokovat i nebezpečného Indru, ale Karlovarsko přesto dokázalo stáhnout vysoký náskok soupeře. Ke slovu se dostal energický blokař Todua, jehož smeče se zdály být pro hosty nechytatelné. Domácí vedli už 17:12, ale hosté se postupně dotahovali. V závěru setu měl mírný náskok Jihostroj a za stavu 25:23 ukončil set. Jenže rozhodčí Činátl se u posledního balonu zbrkle upískl a pětadvacátý bod Jihostroje se nezapočítal. Míč se opakoval, a tím začal maraton. Frustrovaní domácí se drželi, ale nakonec za stavu 33:31 podlehli.

Jihostroj se cítil právem poškozený. Karlovarsko bylo po zvládnuté dlouhé koncovce druhého setu psychicky nahoře. Oba týmy vystřídaly univerzály a jak domácí Schouten, tak hostující Římal dodali hře jiskru. Hra byla vyrovnaná a mužstva se přetahovala o každý míč. V závěru setu už byl aktivnější Jihostroj. Schouten byl ve vzduchu suverénní a parádními bloky pomohl Ondrovič. Domácí vyhráli třetí sadu 25:19 a ujali se vedení 2:1 na sety.

V tu chvíli se domácí ještě více nakopli a šlapali jako dobře namazaný stroj. Univerzálové se ve čtvrtém setu trochu bodově odmlčeli, ale domácí měli Michálka, který hrál bez nervů. Domácím navíc pomohla spolehlivá obrana, která dokázala zvednout mnoho zdánlivě ztracených balonů. Jihostroj si pomohl servisem, a i díky ve čtvrtém setu sedmibodovému Michálkovi dotáhl set do úspěšného konce. Koncovka nakonec nebyla příliš dramatická a domácí si pohlídali vítězství 3:1 v zápase. Finálovou sérii tak rozhodne až pátý zápas v Karlových Varech.

Autor: Matěj Mayer

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Smečařka Adéla Borovcová opouští celek Sokola Frýdek-Místek a v nadcházející sezóně UNIQA extraligy bude oblékat dres brněnských Šelem.

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

V týmu brněnských Šelem už nebude pokračovat Michaela Beránková. Univerzálka, která může nastupovat i na postu smečařky, míří do Prostějova.  

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Blokařskou sestavu Českých Budějovic doplní reprezentant Oliver Sedláček, v posledních sezónách UNIQA extraligy opora Ostravy.

 
Kvalifikace na ME 2021 - ženy - Zenica (BIH)

Česká republika – Lotyšsko 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

První posilou Sokola Frýdek-Místek je univerzálka Tereza Diatková, která poslední sezónu hájila barvy Zubřic z Přerova.

 
Přátelské utkání - muži - České Budějovice

Česká republika – Rakousko 2:3 (23:25, 25:18, 25:19, 22:25, 13:15)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018