11.2.2022

Zlínská Fatra dokázala s Příbramí držet krok pouze v prvním setu

Při pohledu na současnou extraligovou tabulku bylo jasné, kdo v dnešním předehrávce 19. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22, ve které domácí Fatra hostila VK Euro Sitex Příbram, byl jasným favoritem. I když domácí hráči první set pořádně zdramatizovali, v dalším průběhu již hostující Příbram překvapení nepřipustila a odváží si zaslouženě všechny tři body.

VSC Fatra Zlín - VK Euro Sitex Příbram 0:3 (31:33, 18:25, 18:25)

Rozhodčí: Jakub Gall, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 150

Domácí: Čechmánek, Šulc, Pavlovský, Varous, Kozak, Toman, libera Viceník, Vodička. Střídali: Lamri, Obdržálek, Gálík

Hosté: Böhm, Šábrt, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Hulpach, Ureš F., Gomes, Rosenbaum, Ureš J.

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Chyběl nám důraz při zakončování bodových situací i lepší obrana."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): Soupeř nás přehrál na útoku, škoda ztráty prvního setu."

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram):Po vítězství v prvním setu jsme soupeře přehráli."

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Díky za vítězství v prvním setu, který rozhodl utkání."

Z počátku setu byl stav vyrovnaný do stavu 5:5. Potom se domácím podařilo dvakrát zablokovat hostujícího Johansona a utekli na stav 8:5 a následně 10:6, což přimělo hostujícího trenéra Demara k prvnímu oddechovému času. Následně se totéž podařilo hostující obraně, když ubránila domácího Pavlovského a snížila náskok na 11:10 a první oddech si vzal trenér Obdržálek. V dalším průběhu si hráči Fatry udržovali mírný náskok až do stavu 18:15. Hosté však zabrali, vyrovnali stav na 19:19 a domácí si vzali druhý oddech. Schylovalo se k vyrovnané koncovce, ještě za stavu 21:20 využili hosté druhý oddech. V dramatické koncovce měli navrch hráči Příbrami, kteří si postupně vybojovali osm setbolů. Domácí Fatra je postupně odvrátila, až na ten poslední za stavu 31:32, který proměnil Hulpach a první set skončil 31:33.

Druhý set začali domácí esem z podání Šulce, ale to bylo na delší dobu poslední vedení hráčů Fatry. Pět bodů v řadě donutilo trenéra Obdržálka k prvním oddechovému času za stavu 2:6. Hosté si nadále udržovali pohodlný náskok 4-6 bodů. Za stavu 11:17 sáhli domácí ke klasickému dvojstřídání, když Lamri vystřídal Kozaka a Obdržálek Šulce. Ke střídání sáhli i hosté, na bloku vystřídal Gomes Šábrta. Ještě za stavu 15:19 se pokusilli domácí set zdramatizovat a dvojstřídání vrátili zpět. Hráči Příbrami však v klidu kráčeli k vítězství v druhém setu, vypracovali si sedm setbolů a hned první proměnili zkaženým útokem domácího Čechmánka.

Do třetího setu nastoupil u domácích na nahrávce Lamri a na bloku vystřídal Čechmánka Gálík, u hostů zůstal na hrací ploše Gomes. Za stavu 3:3 se na podání postavil hostující Madaloz, odcházel za stavu 3:7 a domácí reagovali prvním oddechovým časem. Hosté postupně navyšovali náskok, za stavu 6:12 domácí vyčerpali oba odechové časy. Za stavu 8:16 trenér Demar dal příležitost druhému nahrávači Rosenbaumovi, který vystřídal Dolgopolova. V dalším průběhu dostal šanci u hostů i Filip Ureš místo Böhma. I tak v poklidu Příbram získala třetí set a i celé utkání.

Autor: Ivan Dostál