Volleyball club Slavia Praha - VK Agel Prostějov 0:3 (-21,-16,-15)

Rozhodčí: Večeřa J., Bydžovský Z, Počet diváků: 100.

Caithamlová, Smolková, Hanzlová, Vašutová, Ančincová, Vinecká, libero: Cebáková. Střídaly: Jeřábková, Janderová, Prokopová.
Kočiová, Hrončeková, Soares, Kossányiová, Assis, Vincourová, libero: Miletic. Střídala: Hippe.

Kapitánka Hanzlová:
Škoda, že se nám nepodařilo Prostějov víc potrápit.

Trenér Vojík:
1. set byl z naší strany dobrý, bohužel 2. a 3. rozhodly dvě „šňůry“, kdy jsme si nebyli schopni přihrát a následně zaútočit. Prostějov vyhrál zaslouženě.

Kapitánka Soarez:
Po ospalém začátku, jsme se postupně dostávali do tempa.

Trenér Čada
Po vyrovnaném 1. setu jsme především díky lepšímu útoku zvítězili.

Průběh prvního setu byl velice vyrovnaný a až v jeho úplném závěru Prostějov díky větší agresivitě na útoku i servisu odskočil a koncovku vyhrál.

Ve 2. setu se Slavia dostala do vedení 13:11. Pak šla na podání Hippie a stav zvrátila na 19:13, čímž bylo o osudu 2. setu rozhodnuto.

V úvodu 3. dějství si hostující hráčky vytvořily mírný náskok, který postupně navyšovaly a celý set i zápas dovedly do vítězství.

Jan Turek

statistika utkání

77. utkání, 12.1.2013

TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Olymp Praha 1:3 (22,-20,-12,-23)

Rozhodčí: Pavelek M., Kovář V. Počet diváků: 300.

Dedková, Holišová, Mukařovská, Pavelková, Kojdová, Závodná. Libero: Spáčilová. Střídaly: Jakubšová, Dudová.

Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková, Mlejnková. Libero:Dostálová.

Kapitánka Mukařovská:
Škoda, že jsme po prvním setu polevily.

Trenér Dedková:
Myslím, že jsme neudělaly ostudu a s trochou štěstí mohly bojovat o tie-break.

Kapitánka Sládková:
První set jsme udělaly mnoho chyb. Jsme rády, že jsme se v novém roce vrátily do vítězné formy a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Trenér Mitáč
Po dvou prohrách jsme velice chtěli vyhrát. Což se povedlo. Byli jsme lépe útočícím družstvem (50%),velmi dobře jsme blokovali.

V 1. setu přehrávaly domácí soupeře ve všech herních činnostech do stavu 24:15. Po té mněli hosté sérii 7 bodů v řadě ale to bylo vše.

V 2. setu zlepšil Olymp hru na útoku a přehledem zvítězil.

Ve vyrovnaném 4. setu patřila koncovka Olympu.

78. utkání, 23.1.2013

SK UP Olomouc - VK SG Brno 3:0 (11, 15, 13)

Rozhodčí: Krtička, Gall. Počet diváků: 150

Rašková, Košická, Rutarová, Vanžurová, Kojdová, Nachmilnerová. Libero Maléřová Střídala: Uhrová.

Kurková, Boušková, Voldřichová, Najbrtová, Kubíčková, Holečková. Libero: Prokůpková Střídaly: Herbočková, Slámová, Beránková. .

Kapitánka Tinklová:
Rozhodl náš servis, kterým jsme soupeře zatlačily a díky tomu i lépe ubránily.

Trenér Teplý:
Holky tentokrát skoro všechny servírovaly a soupeř měl problémy s přihrávkou, čímž nám to usnadnil. Byly tam z naší strany i zbytečné chyby, které by nám proti kvalitnějšímu soupeři neprošly, tentokrát však naštěstí výsledek neovlivnily.

Kapitánka Kubíčková:
Utkání se nám nevydařilo, přestože jsme se snažily bojovat. Hrály jsme ale po delší pauze a bylo to znát.

Trenér Marek
Domácí tým byl ve všech činnostech lepší. My jsme měli problémy hlavně na přihrávce, přes Vánoce jsme měnili u holek přihravačský styl, ale asi tomu moc nevěřily a vrátily se ke starým stereotypům. Snažili jsme se hrát rychle a občas se nám to i dařilo, takže jsme předvedli, myslím si, i několik pohledných akcí. S tak kvalitním a vysokým družstvem, jako je Olomouc, se však zatím měřit nemůžeme.

Domácí tým i bez své lehce zdravotně indisponované kapitánky a první nahravačky Tinklové, která zůstala jen na lavičce, měl zápas s mladými Brňankami od začátku ve své moci. V úvodním setu po rychlém vedení 4:0 postupně navyšoval svůj náskok a zvítězil pohodlně 25:11. Podobně se vyvíjela i druhá sada, v níž se Olomoučanky trochu zasekly až v samotném závěru, v němž od stavu 24:12 potřebovaly čtyři setboly, aby vyhrály 25:15. Třetí dějství už bylo z pohledu domácího celku opět bez komplikací a skončilo vysokým rozdílem 25:13. Univerzita tak porazila SG Brno za necelou hodinu hry hladce 3:0.

Adam Fritscher

79. utkání, 24.1.2013

Přerovský volejbalový klub Precheza - TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 24, 19)

Rozhodčí: L. Pecháček, Z. Grabovský. Počet diváků: 120

Rosenbergerová, Ticháčková, Dedíková, Kohoutová, Mátlová, Gambová, Libero Radivojevičová Střídali: Gáliková, Nucová, Skřičková, Murčinková

Zemánková, Oborná, Holásková, Římksá, Janečková, Sochorcová, Libero: Hronová Střídali: Šenková, Grofková, Vláčilová, Fenclová .

Kapitánka Gálíková:
Kromě třetího setu, kdy jsme trochu polevili v koncentraci, jsme soupeře přehráli naší komplexní hrou.

Trenér Tůma:
První dva sety byly snadné. Do sestavy se po dlouhé době vrátila Lea Murčinková. Ve třetím setu soupeř zatlačil servisem a využil množství nepřesností v naší hře. Nakonec jsme zaslouženě ubojovali tři body. . .

Kapitánka Janečková:
My už teď nemáme o co hrát. Proto dostaly příležitost mladé hráčky a start se jim určitě povedl.

Trenér Juřík
Chyběla nám první nahrávačka a dali jsme šanci mladé Zemánkové. Její premiéra se povedla. Využili jsme zaváhání Přerova k zisku setu a chtěli získat i další, ale to už nám nepovolil.

První dva sety se hrály podle přerovských not. Neprojevily se ani změny v sestavě na domácí straně, naproti tomu trenér hostů se snažil střídáním zastavit Přerovačky v koncovce druhé sady. Začátek třetího dějství se domácím nepodařil, a v koncovce nedokázaly překlopit misky vah na svou stranu. Smeče Gambové na všechno nestačily, když se Zubřice trápily především na přihrávce. Snadné vedení na úvod čtvrtého dějství se brzy rozplynulo, ae od stavu 14:10 už nebylo pochyb o vítězi. Přerovačky proměnily třetí setbol zásluhou jednonožky Rosenbergerové.

Stanislav Šmídák

80. utkání, 11.1.2013

VK Královo Pole Brno - TJ Ostrava 3:1 (15,-23,12,17)

Rozhodčí: Meruna J., Velinov E. Počet diváků: 150.

Součková, Menšíková, Širůčková, Staňková, Marešová, Onderková. Libero: Zoulová. Střídaly: Vyklická.

Kukučová, Langová, Čuboňová, Kadlecová, Zemanová, Kolářová, libera: V. Šípová. Strřídaly: Elblová, Pinková, Zendíková, Šípová.

Kapitánka Onderková:
Začátek byl z naší strany poněkud nervózní, protože jsme měly spoustu nových pokynů od nového pana trenéra, ale rychle jsme se s tím vyrovnaly. Ve druhém setu jsme trošku polevily a soupeř s námi držel krok, ale v koncovce nám bohužel trochu utekl. V následujících setech ale už nebyl problém a myslím si, že jsme byly o třídu lepší než soupeř.

Trenér Kubala:
Těžké utkání z hlediska, že se dívky před Vánocemi nenacházely v ideálním rozpoložení. Potřebovali jsme vyhrát a jsem rád, že se to povedlo. Prosadili jsme to, co jsme tady měsíc trénovali, a to snahu o rychlou hru. Chválím holky za organizaci na síti a v poli, vedly si velmi dobře na to, že to dnes hrály poprvé. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat a že budeme nepříjemný soupeř pro další týmy extraligy.

Kapitánka Kolářová:
Dnes jsme na soupeře nestačily ani jednou herní činností. Dnes byl soupeř stoprocentně lepší a zasloužil si vyhrát.

Trenér Pommer
Dneska nás Brno přehrálo servisem. Výborně servírovali, čímž si nás odtlačili od sítě.

V šestnáctém kole UNIQA Extraligy žen nám Brno představilo nového kouče Přemysla Kubalu. Všichni s napětím očekávali, jak si v nové trenérské roli povede. Na hráčkách Brna bylo vidět, že do zápasu nastupují poněkud nervózně, ale hrály o třídu lepší volejbal nežli jejich soupeřky. Kromě malého výpadku ve druhém setu, kdy se hráčky Brna nedokázaly chytnout na příjmu, byl zápas zcela v režii domácího týmu.