21.10.2011

Prostějov s Olympem stále bez porážky, nováček z Brna sahal po prvním bodu

VK Modřanská Prostějov a PVK Olymp Praha zůstávají nadále v domácí soutěži bez porážky, nováček extraligy SG Brno byl blízko k prvnímu bodu v extralize.

V dalším kole UNIQA extraligy žen se v zápase proti favorizovanému Prostějovu pokoušela o malý zázrak pražská Slavia, ale ani Pražačkám se přes bojovný výkon nepodařilo hanácký tým pozlobit. Svěřenkyně trenéra Čady byly lepší v útočné a obranné fázi na síti, kromě třetího setu, který rozhodly až v koncovce, kontrolovaly hru a zaslouženě zvítězily 3:0 na sety. Nejvíce bodující hráčkou utkání byla Helena Horká, která na postu diagonální hráčky získala 20 bodů. Prostějov má ze čtyř utkání maximální počet bodů a v extraligové tabulce zůstává na prvním místě.

V Ostravě nedal domácím hráčkám šanci na vítězství PVK Olymp Praha, který porazil TJ Ostrava hladce 3:0 a udržel si tak extraligovou neporazitelnost. Svěřenkyně Stanislava Mitáče vévodily v utkání všem činnostem, největší rozdíl mezi oběma týmy byl v útočné fázi, Pražačky útočily s úspěšností 55 %, zatímco domácí tým pouze s úspěšností jednatřicet procent. Také v utkání v Ostravě přispěla velkou měrou k vítězství svého týmu diagonální hráčka. Tereza Vanžurová dokázala v útoku ze sedmnácti pokusů dvanáctkrát bodovat (pouze jedna chyba, úspěšnost v útoku 71 %). Olymp je nadále bez porážky a v tabulce UNIQA Extraligy mu patří druhá příčka.

Hanácké derby mezi domácí Olomoucí a Přerovem pro sebe rozhodly domácí volejbalistky, které zvítězily jednoznačně 3:0 na sety. Svěřenkyně Jiřího Teplého zvítězily hladce v prvním setu 25:19, ve druhém však polevily a rázem prohrávaly 9:13. Poté však přišla sedmibodová šňůra úspěšných bloků domácího týmu, studentky převzaly režii utkání do svých rukou a hostující hráčky již k ničemu nepustily.
„Dnes nám pomohl blok, který nám vyhrál druhý set, což ovlivnilo ráz dalšího průběhu utkání. Dostali jsme se z křeče do pohody, což bylo důležité,“ komentoval výkon svých hráček trenér Olomouce Jiří Teplý.

Ve Frýdku-Místku dnes vyhrál Volejbalový klub KP Brno. Brněnské hráčky šly od začátku utkání zásluhou dobrého podání do vedení a první dva vítězné sety odehrály bez výrazných problémů. Ve třetím setu však svěřenkyně trenéra Marka polevily a set prohrály. O vítězství Brňanek ve čtvrté sadě rozhodla až koncovka setu, brněnský tým zvítězil ve čtvrtém setu 30:28, v celém utkání 3:1 a v tabulce mu patří čtvrté místo.

Nováček extraligy SG Brno bylo dnes velmi blízko k získání prvních extraligových bodů. V úvodu domácího utkání proti Šternberku působil mladý tým trenéra Janouška velmi rozpačitě, po porážce v první sadě však zlepšil podání a výsledkem bylo premiérové vítězství v setu. Nováček ovšem šahal i po zisku minimálně prvního bodu v extralize, třetí set však prohrál 23:25. V koncovce čtvrtého setu sice ještě Šternberk polevil, ale vítězství v utkání si již vzít nenechal.