18.11.2021

Ani malé zaváhání nezabránilo Sokolu Šternberk v zisku dalších tří bodů

V dohrávaném utkání 13. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 proti sobě nastoupila družstva Šternberku a Přerova. Domácí hráčky Sokola předvedly na své palubovce koncentrovaný výkon, ztratily sice jeden set, ale získaly tři body a nedovolily soupeřkám překvapení.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:1 (25:17, 25:15, 23:25, 25:13)

Rozhodčí: Kavala, Trumpeš

Počet diváků: 80

Domácí: Látalová Z., Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová,Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Abendroth

Hosté: Dlouhá, Zatloukalová M., Semerádová, McClellan, Hutchinson, Baláková, libero Kulová. Střídaly: Šrámková, Köhlerová, Zatloukalová L., Daňková

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dnes jsme chtěly získat tři body a posunout se v tabulce o jedno místo, za tímto cílem jsme dnes směřovaly. Škoda výpadku ve třetím setu, polevily jsme a nedokázaly již v koncovce set získat. V čtvrtém setu jsme se opět zkoncentrovaly a set získaly, body jsou doma a jsme velmi rády.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Na soupeře jsme byli dobře připraveni, první dva sety se nám dařilo, oba sety jsme měli pod kontrolou. Ve třetím setu se projevila u hráček únava a podcenění soupeřek, za to jsme byli oprávněně potrestáni. Čtvrtý set jsme si pohlídali a získali tři body.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnešní utkání prosím bez mého komentáře.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Soupeř zaslouženě vyhrál, byl lepší. My bohužel se současným naším družstvem nedokážeme body získat. Jsem zklamaný, nám nezbývá nic jiného než pracovat a pracovat. Gratuluji domácím.“

V prvních dvou setech se domácím hráčkám dařilo herně daleko lépe než soupeřkám z Přerova, udržovaly si náskok a sety získaly v poměru 25:17 a 25:15.

Ve třetím setu se přerovské hráčky zlepšily na bloku i v útočné fázi hry, set byl od stavu 9:9 velmi vyrovnaný. Za stavu 19:19 domácí sestava polevila v koncentraci a Přerov dotáhl set k vítězství 25:23.

Čtvrtý set patřil již zcela domácím hráčkám, dařilo se oběma sestrám Látalovým v útočné fázi, na příjmu hrála jistě Tereza Slavíková. Soupeřky nenašly způsob hry, kterým by utkání zvrátily a domácí Šternberk dotáhl set i utkání do vítězného konce, 25:13 a 3:1.

Autor: Libor Svoboda