19.1.2022

Dohrávka 19. kola ženské UNIQA extraligy jasně v režii ostravského týmu

Ve středu byla na programu UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 dohrávka 19. kola mezi Ostravou a Šternberkem. Oba předešlé duely těchto soupeřů se rozhodovaly až ve zkrácené hře a skončily výhrou ostravských volejbalistek. Dnes však třetí tým extraligové tabulky potvrdil jasně roli favorita a přehrál průběžně osmý Šternberk ve třech setech.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Rozhodčí: Peloušek J., Velinov E.

Počet diváků: 77

Domácí: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková

Hosté: Körmendyová, Ramajová, Lazárková, Kamidinová, Látalová N., Látalová Z., libero Slavíková. Střídala: Kořínková

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že jsme zvládly tento zápas a vyhrály jsme 3:0. Na začátku druhého setu nás soupeř zatlačil, ale my jsme to ustály, mohly jsme si tak něco vyzkoušet ke konci a jsme za to rády. Těšíme se na televizní utkání s Libercem, kde bych chtěla pozvat diváky. Chtěla bych také popřát všechno nejlepší panu „Jesovi“, který měl narozeniny.“ (pan „Jesa“ patří mezi nejvěrnější dlouholeté fanoušky TJ Ostrava - pozn. red.)

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme dnes byli důraznější ve všech činnostech než soupeř a zaslouženě jsme vyhráli. Malinko jsme v některých pasážích hry byli vlažnější, ale pak jsme se zase vrátili k agresivitě, takže za mě zasloužené tři body. Musím dnes pochválit kompletně celý tým včetně střídajících holek, které přišly na hřiště.“

Tereza Slavíková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Myslím si, že nás dnes soupeř zatlačil ve všech herních činnostech. My jsme dnes přijely v trošku okleštěné sestavě a myslím si, že se na nás podepsala únava. Udělaly jsme pár chyb a máme se z čeho ponaučit do příštích utkání a je na čem pracovat. Soupeř byl prostě dnes lepší.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř nás dneska výrazně tlačil servisem. Na našich holkách byla vidět únava a nekoncentrovanost. Kupili jsme hodně chyb, což domácí celek nedělal, ale v tom je ten rozdíl, ve zkušenosti týmů. Gratuluji Ostravě k vítězství 3:0.“

Do utkání lépe vstoupil domácí tým TJ Ostrava, který brzy vedl 5:1. Náskok si domácí volejbalistky držely i nadále (8:2) a za stavu 10:3 si bral Šternberk oddechový čas. Náskok osmi bodů za stavu 12:4 dokázaly hostující volejbalistky snížit (12:7), avšak domácí tým zapisoval další body a soupeři příliš bodovat nepovolil. Do koncovky šly volejbalistky TJ Ostrava s pohodlným náskokem devíti bodů za stavu 20:11. Hostující Šternberk sice odvrátil dva setboly, domácí tým ale nakonec zvítězil poměrem 25:16 a ujal se vedení 1:0 na sety.

Druhá sada nabídla vyrovnaný úvod (4:4). Oba celky se přetahovaly o každý bod, znovu srovnáno bylo za stavu 8:8. Sokolky přidaly další dva body a byly mírně ve vedení, pak ale přišla bodová nadílka pro Ostravu. Osmi body zvrátily volejbalistky z Ostravy dosavadní průběh setu. Pomohla tomu také domácí smečařka Petra Nečiporuka, která zapsala hned tři přímé body z podání v řadě. Domácí tým dominoval i nadále a do koncovky šel s pohodlným náskokem (20:13). Volejbalistky Sokola Šternberk sice také přidaly pár es, nicméně ostravský tým si bez větších potíží dokráčel pro vítězství v druhém setu poměrem 25:19.

Třetí set byl alespoň zpočátku podobný tomu druhému. Opět se oba týmy na začátku setu přetahovaly o body a za stavu 4:4 bylo vyrovnáno. Hostující celek se na chvíli ujal vedení (8:6, 11:8), Ostrava ale znovu předvedla dlouhou sérii bodů v řadě. Na servisu se držela domácí blokařka Kateřina Zemanová a TJ Ostrava obrátila vývoj setu ve svůj prospěch a vedla 16:11. Náskok tří až pěti bodů domácím vydržel i do koncovky. Za stavu 23:16 dokonce domácí celek vedl o sedm bodů. TJ Ostrava si pohodlně dokráčela pro vítězství v dalším setu, a tak celé utkání jasně ovládla poměrem 3:0 na sety.

Autor: Radek Karnufek, foto Oldřich Holcman