20.3.2018

Druhé zápasy čtvrtfinále UNIQA Extraligy žen bez překvapení

Dnes pokračovalo play-off UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18 dalšími zápasy. I když jejich průběh byl vyrovnanější, z výhry se radovaly opět vítězné týmy z prvních čtvrtfinálových duelů. Volejbalistky Prostějova, Olomouce, Ostravy a Králova Pole tak navýšily své vedení v sérii na 2:0.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – TJ OSTRAVA, stav série 0:2

Domácí tým TJ Sokol Frýdek-Místek přivítal na své palubovce nedalekého rivala z Ostravy.

č.: 139        dne: 20. 3. 2018        v hod.:17:00

TJ Sokol Frýdek Místek – TJ Ostrava 1:3 (26:28, 25:23, 24:26, 15:25)

Rozhodčí: Peloušek, Pecháček

Počet diváků: 200

Domácí: Blasiak, Kukučová, Vašinová K., Pavelková, Borovcová, Mitrega, libero Radivojeviočová. Střídala: Vašinová I.

Hosté: Makavskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Šípová, Sedláčková, Čuboňová

Daniela Pavelková (kapitán TJ Sokol Frýdek-Místek): „Škoda obou vyrovnaných koncovek, hlavně třetího setu a vedení 23:20. Jinak o sto procent lepší zápas než v Ostravě. Děkujeme za výbornou atmosféru a věřím, že se ještě uvidíme v sobotu.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Vyrovnané utkání, bohužel nešťastné nevynucené chyby rozhodly ve dvou koncovkách. Asi nám chybělo volejbalové štěstí, pochvala za bojovnost a poděkování věrným divákům.“

Kateřina Valková (kapitán TJ Ostrava): „Soupeř nás o poznání tlačil víc servisem, ale od třetího setu jsme se do něj dostávaly pomalu a nakonec dotáhly zápas do vítězného konce. Obrovské poděkování našim fanouškům.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Důležitá výhra. Ještě musíme být důraznější na síti, v obraně. V domácím zápase zlepšíme servis.“

V prvním setu hráčky bojovaly o každý bod a skončil vítěznou koncovkou pro hosty z Ostravy. I druhý set měl vyrovnaný průběh a to do jeho poloviny. Poté sokolky odskočily na 16:12, Ostrava šestibodovou šňůrou otočila na 18:16, ale koncovku zvládli domácí. Ve třetím setu lépe začala Ostrava, která vedla 11:6, 19:15. Sokolky dokázaly otočit na 23:20, ale hosté v koncovce zvítězili. Ve čtvrtém setu byla Ostrava lepším celkem, udržovala si několikabodový náskok a zvítězila. Stav série 2:0 pro Ostravu.

Autor: Jiří Zaoral ml.

PVK OLYMP PRAHA – VK UP OLOMOUC, stav série 0:2

Druhé utkání první série play-off, druhého a sedmého družstva po nadstavbové části, se hrálo v Praze v Přípotoční. Domácí družstvo Olympu Praha předvedlo lepší výkon než v Olomouci. Uvolněným a bojovným výkonem se šťastnou koncovkou prvního setu se dokonce ujalo vedení 1:0 na sety proti favoritovi a aspirantovi finále. V druhé a dalších částech zápasu se však vždy dopustil opakovaných chyb, často i v jednou postavení. Přesto to byl bojovný výkon až do konce utkání a domácí se za předvedený sport nemusí stydět. S největší pravděpodobností to bylo i rozloučení  s domácími diváky v této neúspěšné sezóně.

č.: 138        dne: 20. 3. 2018      v hod.:17:00

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc 1:3 (26:24, 15:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Marschner, Dušek

Počet diváků: 299

Domácí: Kopecká, Melicharová, Šotkovská, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero Stavinohová. Střídaly: Černá, Fomenková, Kurková.

Hosté: Dudová, Košická, Čutuk, Orvošová, Dědíková, Saidová, libero Sain.

Simona Kopecká (kapitánka domácích):Po sobotním zápase se nám podařilo soupeře v úvodu zápasu zaskočit a dobrou koncovkou jim i sebrat první set. Celá naše hra byla uvolněnější té sobotní a předvedly jsme v průběhu zápasu i velmi podařené rozehry, které se divákům musely líbit. Bohužel jsme v ostatních setech udělaly více nevynucených chyb. V Olomouci budeme bojovat, dnešní výkon nás o tom přesvědčil. Aquabely vystrčily drábky.“

Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Chtěli jsme ukázat divákům i sobě, že celoroční práce nebyla marná. Předvedli jsme dobrý volejbal, který byl proložen chybami, které nás stály vyrovnanější stav jednotlivých setů.“

Katarina Dudová (kapitánka hostů): „Nebyl to moc pěkný volejbal, ale stačil k vítězství a k vedení v sérii v poměru 2:0.“

Jiří Teplý (trenér hostů): „Začali jsme v jiné sestavě, věnovali jsme odpočinek vytíženým hráčkám. Nová sestava se v prvním setu hledala, ale potom podala výkon, který sice nebyl přesvědčivý, ale přesto stačil k vítězství v poměru 3:1.“

V prvním setu domácí družstvo zaskočilo favorita z Olomouce. Ve vyrovnané koncovce dokázalo strhnout vítězství na svoji stranu. V další části utkání se ukázala síla favorita, který se vyvaroval zbytečných chyb na rozdíl od domácího Olympu. V průběhu vítězných setů vždy dokázal odskočit na rozdíl pěti a více bodů a bez problémů dokráčel k vítězství 3:1

Autor: Jana Pospíšilová

VOLEJBAL PŘEROV – VK PROSTĚJOV, stav série 0:2

Druhé utkání čtvrtfinále play-off se hrálo podle prostějovských not. Domácí volejbalistky měly dva sety problémy na přihrávce a k útoku se prakticky nedostaly. Až třetí sada byla do poloviny vyrovnaná a na tváře hráček se vrátil úsměv. V koncovce se projevila kvalita soupeře, který v sérii vede 2:0 a může ji ve čtvrtek doma ukončit. Domácí kouč Vlček dostal v prvním setu žlutou kartu za kritiku rozhodčího.

č.: 137      dne: 20. 3. 2018       v hod.:18:00

Volejbal Přerov – VK Prostějov 0:3 (10:25, 15:25, 15:25)

Rozhodčí:  Trumpeš D., Spáčil L.

Počet diváků:  164

Domácí: Zatloukalová, Van der Meer, Jehlářová, Schoene, Svobodová, Gauthier, libero Kohoutová. Střídaly: Šálková, Dostalíková.

Hosté: Weiss, Nová, Kozmik, Horká, Kossányiová, Herelová, libera Kovářová, Slavíková.

Eva Svobodová (kapitánka domácích): „Měly jsme problémy na přihrávce. Škoda, že jsme uvolněný výkon předvedly až ve třetím setu. Děkujeme divákům za neutuchající podporu.“

Radim Vlček (trenér domácích):Tak jako ve třetím setu jsme měli hrát od začátku. Chyběla nám odvaha. Nedostali jsme se do patřičné pohody, abychom kvalitního soupeře více potrápili.“

Kathleen Weiss (kapitánka hostů): „Hráli jsme dnes opravdu dobře a každá hráčka předvedla velmi pěkný výkon. Máme velmi dobrou pozici k postupu.“

Miroslav Čada (trenér hostů):  „Splnili jsme roli favorita. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech.“

Přerovský celek začal proti favoritovi trochu bojácně. Prostějov tlačil na servisu a domácí volejbalistky se prakticky nedostaly k útoku. První přímý bod z útoku si připsaly až za stavu 3:11 a postarala se o něj kapitánka Eva Svobodová. Trenér Vlček si pak vysloužil žlutou kartu za kritiku rozhodčího, který na rozdíl od kouče viděl míč v hřišti. Hosté v pohodě vyhráli rozdílem třídy 25:10.

Ani ve druhém dějství se přihrávka na straně Přerovanek moc nezlepšila. Pomohl jim však soupeř, jenž vyprodukoval mnohem více chyb.  Jakási naděje na dobrý výsledek svitla domácím po tříbodové šňůře za stavu 12:17, jenže Prostějov pak zlepšil koncentraci a zvýšil na 2:0.

Nejvyrovnanější byl úvod třetího setu, v němž Přerov dokonce jednou vedl, byť jen 2:1.  Rozehrála se smečařka Megan Van der Meer a držela své spoluhráčky až do prvního technického oddechového času. K ní se pak přidala Svobodová, jež dvěma esy donutila trenéra Čadu stáhnout za stavu 12:10 z libera Slavíkovou a nahradit ji Kovářovou. Zlepšená hra přinesla i dvojnásobné zablokování útoku hostů, ale závěr patřil znovu obhájci titulu. Stav série 2:0 pro Prostějov.

Autor: Stanislav Šmidák

VK KP BRNO – VK DUKLA LIBEREC, stav série 2:0

Brno dělí po dnešním čtvrtfinálovém zápase s Libercem jediné vítězství od postupu mezi nejlepší extraligovou čtyřku. Královopolské volejbalistky porazily na domácí palubovce své soupeřky ze severu Čech stejně jako v sobotu 3:0 a udělaly druhý krok směrem k semifinále. Další bitvu svedou oba týmy ve čtvrtek v Liberci.

č.: 140       dne: 20. 3. 2018       v hod.: 18:00

VK Královo Pole Brno – VK Dukla Liberec 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

Rozhodčí: Krtička, Renčín

Počet diváků: 700

Domácí: Meidlová, Vyklická, Kopáčová, Pene, Boulová, Zburová, libero Chlumská. Střídaly: Pištěláková, Janečková

Hosté: Delabarre, Krišková, Kohoutová, Staňková, Mikšíková, Holubcová, libero Dostálová. Střídaly: Gáliková, Nečasová, Veselá

Ivana Zburová (kapitánka VK KP Brno): Dnes to bylo po výhře 3:0 v Liberci velmi náročné. Věděly jsme, že na nás po sobotě Liberec vletí, ale ustály jsme to. Znovu jsme podaly kolektivní výkon, ale stále není nic rozhodnuto. Vedeme sice 2:0, ale může se to otočit, takže se musíme plně soustředit na čtvrtek a uvidíme, jak to tam dopadne.“

Marek Rojko (trenér VK KP Brno): Po sobotní výhře to byl dnes pro nás těžší zápas. Věděli jsme, že bude důležitý úvod, který se povedl. Ve druhém a třetím setu jsme měli trošku problémy na přihrávce, ale dnes jsme zase splnili všechna témata z přípravy. Jsem moc rád, že náš tým potvrdil, že si na Liberec v této sérii věří. Máme důležitý druhý bod, ale mě v této chvíli tohle utkání přestalo zajímat a musíme se opět plně koncentrovat na čtvrtek, abychom sérii ukončili. Pro mě je to ale pořád 2:0 a já zatím nemám žádné jiné plány než další čtvrtfinálový duel. Liberec může čtvrtfinále ještě zdramatizovat, ale já družstvu věřím, cítím že je hodně semknuté. Je v něm týmovost, je dobře nastavené a potvrzuje, že ví, o co hraje. Důležité je stále držet klima, které teď u nás panuje.

Laura Holubcová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Prohrály jsme opět 3:0 a už máme prohrávání plné zuby, chtěly bychom zase něco předvést. Zásadní rozdíl mezi týmy je na útoku na síti, neskládáme balóny a trvá nám všechno moc dlouho. Chybí nám i agresivita na servisu.“

Libor Gálik (trenér VK Dukla Liberec): „Dnešní zápas dopadl, jak dopadl, my se už teď plně soustředíme na čtvrtek.“

Brno vlétlo do zápasu s jasnou vidinou dalšího čtvrtfinálového bodu a na jejich hře to bylo v úvodní sadě znát: vedení od začátku až do konce a marná snaha hostujících skóre dorovnat. Set tak vyzněl pro domácí jasně poměrem 25:16. Bodově se v brněnském dresu dařilo hlavně Pavle Meidlové a Gabriele Kopáčové.

Druhá sada měla průběh úplně jiný, Liberec začal Brnu mnohem víc šlapat na paty a výsledkem byl srovnaný stav (9:9). Královopolským hráčkám se pak sice při podání Pavly Meidlové podařilo odskočit o čtyři body, Liberec ale vzápětí znovu srovnal (14:14). Opětovný mírný náskok získalo Brno po esu Mojcy Pene (18:16). Náskok už pak domácí hráčky za mohutné podpory svých fanoušků dále jenom navyšovaly a druhý set braly 25:20.

Začátek třetího dějství byl v jasné režii Brna (6:1), na jehož pětisetové vedení byl Liberec dlouho krátký (16:11). Hostujícím se ještě podařilo Královu Poli přiblížit, když za stavu 20:15 připsaly liberecké hráčky tři body v řadě, domácí tým si ale koncovku pohlídal a za stavu 24:20 proměnil hned první mečbol. KP Brno si tak připsalo na svoje konto druhý čtvrtfinálový bod.

Autor: Barbora Mertová

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)