16.11.2022

Duel Frýdku-Místku s Prostějovem rozhodla až loterie zvaná tie-break

V předehrávce odloženého 1. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 se ve Frýdku-Místku představil Prostějov. Domácí tým chtěl proti oslabenému soupeři navázat na výhru z pražského Olympu. Po prvním prohraném setu trochu pozměnil sestavu, což přineslo ovoce, a vedl 2:1 na sety. Bohužel pro Sokolky utkání dospělo do tiebreaku, kde byl šťastnějším týmem Prostějov.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 2:3 (16:25, 25:21, 25:16, 17:25, 14:16)

Rozhodčí: Kubinec J., Trumpeš D.

Počet diváků: 100

Domácí: Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, Strušková, Dvořáčková, libero Teperová. Střídaly: Šmídová, Tkáčová

Hosté: Beránková, Smolková M., Löff, Bajusz, Silva, Kvapilová, libero Stavinohová. Střídaly: Meidlová, Nováková, Smolková J.

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Nemůžeme hrát profesorský volejbal. Vyhrály jsme několik zápasu v řadě a myslíme si, že to půjde pak samo. Prostějov byl dneska v oslabené sestavě, měly jsme toho využít a vyhrát za tři body. Bohužel jsme došly až do tiebreaku a ten je vždy o štěstí. Jedeme dál, do dalších zápasů musíme hrát od začátku a nepolevovat.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnes nás složily série chyb jednotlivých hráček. Prostějov byl dnes tým dvou hráček - Silvy a Löff.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Dnešní zápas začal velmi dobře pro nás a soupeře jsme zatlačily servisem. Do dalších setů nastoupila nahrávačka Šmídová a začal boj, kde jsme zvítězily v pátém setu. Jsme rády za dva body, ale zranila se nám Míša Smolková, takže je tam i zklamání.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „V utkání jsme lépe útočili, přesto rozhodla koncovka pátého setu o dva body. Oceňuji morálku týmu.“

Po celou dobu prvního setu domácí tým tahal za kratší konec a nedokázal ničím soupeře zatlačit.

Do druhého setu poslala trenérka Dedková na hřiště nahrávačku Šmídovou, obraz hry se změnil, a Frýdek dokázal získat set v poměru 25:21.

Třetí set se nesl v podobném duchu jako ten druhý, lepší hru momentálně předváděly frýdecké sokolky, které zatlačily svým servisem, dobře přihrávaly a tvrdily muziku na útoku.

Čtvrtý set poznamenalo zranění hostující Míši Smolkové. Prostějov ovšem toto smolné zranění nakoplo do dalších výměn. Dokázal ještě vývoj utkání změnit a dotáhl zápas do tiebreaku.

Přestože Frýdek-Místek vedl 7:2, nedokázal si ani tento náskok udržet. Průběh setu otočil ve svůj prospěch hostující Prostějov, který vedl 14:11, avšak sokolky dokázaly ještě zabojovat a zdramatizovat koncovku, kdy srovnaly na 14:14. Štěstí stálo na straně Prostějova, který nakonec zvítězil 16:14 a v zápase tedy 3:2.

Autor: Natalie Radivojevićová