25.2.2022

Důležitá výhra volejbalistek Frýdku-Místku v sokolském derby

Předehrávkou sobotního 25. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 bylo sokolské derby. V boji o osmé místo v extraligové tabulce se nakonec více dařilo hráčkám Frýdku-Místku, které po prohraném prvním setu obrátily průběh utkání, a nakonec si odváží ze Šternberka důležité tři body. Díky této výhře má Frýdek-Místek jednobodový náskok před svým dnešním soupeřem a patří mu aktuálně poslední postupové místo do play-off.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (25:9, 23:25, 14:25, 25:27)

Rozhodčí: Kavala, Horký

Počet diváků: 88

Domácí: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, Látalová N., Látalová Z., Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Abendroth

Hosté: Hadáčková, Navrátilová, Petrová, Mitrega-Mamica, Diatková, Ulumbelashvili, libero Teperová. Střídaly: Radulovic, Šnellyová, Kavková

Katarina Körmendyová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Po prvním setu jsme přestaly hrát, dostaly jsme se do velkého útlumu. Vše, co se nám v prvním setu dařilo, tak zmizelo, nic nám nefungovalo, soupeřky se rozehrály a začalo se jim dařit jak na servise, tak v útoku.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Začátek utkání se pro nás vyvíjel velice dobře, všechno se nám dařilo, především servis. V dalším setu se vše otočilo, začali jsme chybovat a nic se nám nedařilo. Takto se hra vyvíjela i v dalších setech, gratuluji soupeřkám k vítězství.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsem moc ráda, že jsme dnes získaly tři body. Jsem ráda, že jsme dokázaly po prvním setu zápas otočit. Musím pochválit celý tým, že jsme to dnes zvládly.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Věděly jsme, že dnes je pro nás zápas o všechno. První set byl z naší strany odevzdaný, nervózní. Pak jsme udělaly změny v sestavě a začaly více bojovat, začaly se plnit pokyny a chytly jsme se.“

Domácím hráčkám se v prvním setu vše dařilo, servis, v útoku i ve hře na síti a dokázaly si držet po celou dobu nad soupeřkami velký náskok (13:5, 24:8). Set nakonec získaly v poměru 25:9.

V druhé sadě se naopak začaly více prosazovat soupeřky z Frýdku-Místku (2:9, 5:13, 17:23). Pak se podařilo domácím hráčkám náskok snížit, ale obrat nakonec nenastal a set skončil 23:25 pro Frýdek-Místek.

Třetí set pokračoval lepší hrou hostujících hráček Frýdku-Místku, vedly po celou dobu setu. Domácím odešel servis a příjem, nedařilo se jim ani v útoku a set skončil 14:25.

Ve čtvrtém setu byl průběh velmi vyrovnaný (6:5, 8:8, 15:16, 22:21, 23:23). V koncovce ale celek Frýdku-Místku zachoval více klidu než domácí hráčky a s trochou štěstí nakonec set získal 25:27 a tím i celé utkání.

Autor: Libor Svoboda