1.12.2022

Oslabené Královo Pole až nečekaně dlouho vzdorovalo soupeřkám ze severu Čech

UNIQA volejbalová extraliga žen 2022/23 pokračovala ve čtvrtek dalšími třemi zápasy. Volejbalistky Liberce ukončily sérii porážek na palubovce oslabeného Králova Pole, Frýdek-Místek potvrdil roli mírného favorita v sokolském derby se Šternberkem. Zápas jak na houpačce byl k vidění v Přerově, kde se nakonec z vítězství ve vyrovnaném utkání radoval celek Ostravy.

VK KRÁLOVO POLE – VK DUKLA LIBEREC

Královo Pole už v této sezóně téměř tradičně nastoupilo do dalšího extraligového zápasu v pozměněné sestavě, kromě Ely Koulisiany i bez dalších nemocných hráček – Terezy Hrušecké a Daniely Digrinové. V předehrávce 14. kola vyzvaly na souboj brněnské volejbalistky doma Liberec a v zápase se i přes absenci všech svých reprezentantek ujaly vedení 1:0 na sety. Liberecký kouč Libor Gálík však v druhé sadě dobře prostřídal a víc setů už se svým týmem domácím uhrát nedovolil. Tři body tak putují na sever Čech.

VK Královo Pole – VK Dukla Liberec 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 17:25)

Rozhodčí: Olt J., Trumpeš D.

Počet diváků: 245

Domácí: Moreno Borrero, Bukovská, Stojkovic, Nikolova, Kuníková, Vítková, libera Kamasová, Šmardová. Střídaly: Prchalová, Pelikánová, Rožnovjáková

Hosté: Šulcová, Nečasová, Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, Lyklema, libero Kolářová. Střídaly: Dvořáková, Frankevych, Bartošová, Deisl, Blažková

Zuzana Kamasová (libero VK Královo Pole): „V prvním setu jsme hrály ve všech činnostech dobře, v tom dalším jsme bohužel nedokázaly udržet vedení a Liberec otočil skóre. Poté už jsme na jeho hru nedokázaly odpovědět.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Přiznejme si, že v sestavě, ve které jsme dnes nastoupili, bylo vůbec malým zázrakem, že jsme dokázali hrát o bod nebo možná i o výhru. V prvním setu a půl se nám dařilo. Liberec ale střídáními dobře zareagoval na svůj výkon a po zbytek utkání na hřišti dominoval.”

Viktorie Dvořáková (nejlepší hráčka utkání, VK Dukla Liberec): „Jsem moc ráda, že jsme dnes utkání zvládly a dokázaly otočit vedení na svou stranu. Určitě nám k tomu pomohly rady trenéra i naše velká motivace. Těší nás, že domů vezeme tři body.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes jsme v druhém setu utekli hrobníkovi z lopaty. Děkuji holkám, které vystřídaly a vnesly do zápasu potřebnou energii. Pak už jsme byli po zbytek utkání nahoře, což náš tým určitě do dalších zápasů povzbudí. Odjíždíme radostně.“

V prvním setu domácí hráčky za stavu 3:3 odskočily o tři body, Liberec ale rychle vyrovnal (10:10). Následující tři výměny patřily znovu Královu Poli (14:11) a liberecký kouč si vzal time out. Domácí tým vedení držel a do koncovky vstupoval za stavu 20:16. Hostující hráčky ale ještě dokázaly srovnat krok a závěr setu zdramatizovaly (22:22). KP Brno však už poté nezaváhalo a v setu zvítězilo poměrem 25:22.

Do druhého dějství vstoupil lépe Liberec (0:3), svěřenkyně Erika Nezhody ale rychle otočily a ujaly se slibného vedení 13:6. Za stavu 17:11 se však na servis hostujících postavila střídající Victoria Deisl a vydržela tam i díky svým třem přímým bodům z podání osm výměn (17:19). Královo Pole se sice ještě na Liberec dotáhlo (19:19), ten ale v koncovce zvrat dokonal a sadu vyhrál 21:25.

Úvod třetího dějství patřil domácím (5:1), Liberec ale soupeřkám opět začal šlapat na paty (11:10) a skóre otočil stejně jako v předchozí sadě při servisu Victorie Deisl na svou stranu (12:15). Hostující tým pak dostal domácí pod tlak a náskok navýšil až na 17:22. Královo Pole sice ještě snížilo (20:22), Liberec ale poté vytlučenými bloky svoje vedení pojistil na 20:23 a set dotáhl bez problémů k vítězství (20:25).

Čtvrtá sada byla vyrovnaná do stavu 6:6, pak se vedení po vydařené sérii bloků ujal hostující tým (6:10). Královo Pole hledalo na jeho hru odpověď marně, a tak Liberec po přesném útoku středem a dalším úspěšném bloku vedl už (9:15). Hostující hráčky pak na hřišti jasně dominovaly (12:21), a i když je Královo Pole za stavu 15:22 donutilo k time outu, následným servisem do autu (15:23) přiblížilo Liberec ke konečné výhře v setu (17:25) i v celém zápasu.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V dohrávaném utkání 3. kola UNIQA extraligy nastoupilo proti domácímu týmu družstvo ze Šternberka, to znamenalo jediné, sokolské derby. Domácí povzbuzené minulou výhrou proti Přerovu chtěly toto vítězství potvrdit a to se jim povedlo.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:16, 25:23, 24:14)

Rozhodčí:  Novák M., Kubinec J.

Počet diváků: 100

Domácí: Dvořáčková, Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, Strušková, libero Teperová. Střídaly: Smýkalová, Šmídová, Šrámková, Krejčí

Hosté: Zemánková, Denina, Kořínková, Látalová N., Weidenthalerová, Piantkovská, libero Chaloupková. Střídaly: Látalová Z., Kochetkova

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Jsem moc ráda, že jsme to dneska zvládly a získaly tři body. Velká pochvala Vanes, kdy naskočila do zápasu po zranění Natali a svou roli zvládla na výbornou. Odveta ve Šternberku bude těžká, musíme se v hlavě nastavit tak, že si jedeme pro vítězství.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Tři body do tabulky bereme všemi deseti. Pochvala týmu, že zvládl těžkou situaci po zranění naší smečařky a samozřejmě pochvala Vaness Smýkalové.“

Aneta Weidenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Opět se zopakovalo to co minulý zápas. V prvních dvou setech bojovný výkon a ve třetím jsme zase polevily. Musíme se zbavit zbytečných chyb a připravit na další zápas.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Poprvé jsme vyzkoušeli staronovou nahrávačku (Natálii Zemánkovou). První dva sety byly z naší strany bojovné a druhý set stačilo více pozornosti a dotáhnout k vítězství. Ale stejně jako minulé zápasy jsme v koncovce polevili a nechali zvítězit soupeře. Třetí set nám soupeř již nedal šanci a zvítězil.“

První set začal vyrovnaně, za stavu 1:3 došlo ke smolnému zranění domácí smečařky Livingston, kterou však zastoupila mladá Vanessa Smýkalová, která si vedla velmi dobře. Oběma týmům chvíli trvalo než se dostaly pořádně do hry. Větší bodový náskok si domácí Sokolky vypracovaly až v druhé půlce setu, když vedli 17:13, 20:15, 24:16 a hned první setbol proměnily a set získaly v poměru 25:16.

Druhý set byl daleko vyrovnanější a žádný z týmů se nedokázal bodově oprostit. Set tak dospěl do vyrovnané koncovky, kde pro sebe urval 25. bod Frýdek-Místek, kdy si míč na síti pohlídala kapitánka Veronika Strušková, 2:0 pro Frýdek-Místek.

Třetí set byl nejjednoznačnější. Hned v úvodu šly domácí hráčky do trháku, vedly 5:2, 11:4, 18:8, 22:14. Hostující Šternberk nenašel už žádnou zbraň proti již dobře hrajícímu Frýdku-Místku, který tak získal třetí set v poměru 25:14 a získal tak další tři body do extraligové tabulky.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička

VOLEJBAL PŘEROV – TJ OSTRAVA

V dohrávce 11. kola UNIQA extraligy žen zavítal do Přerova tým TJ Ostrava. Přerov nezvládl začátky setů a potom musel dotahovat. V koncovkách vyrovnané utkání, plné hezkých obranných zákroků a velké bojovnosti, ale zároveň i spousty chyb a bodových sérií na jednu i na druhou stranu, skončilo lépe pro Ostravu.

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 1:3 (19:25, 25:23, 24:26, 24:26)

Rozhodčí: Milan Vachutka, Tomáš Ostranský, delegát Jiří Dziacký

Počet diváků: 210

Domácí: Dlouhá, Zatloukalová, Lazárková, McClellan, Kovačić, Atanasova, libero Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Baláková

Hosté: Chládková, Vytisková, Buvinić, Hadáčková, Skřivanová, Bauerová, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Kašparová

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Zápas jak na houpačce, nahoru dolů, pořád nějaké výpadky. Musíme udržet koncentraci celý zápas a pak se to třeba zlomí.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Ostravě k vítězství. Odehráli jsme další vyrovnané utkání, které bylo atraktivní pro diváky. Bohužel neumíme vyhrát. Musíme věřit, že to přijde. Moc děkuji skvělému publiku za atmosféru.

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda druhého setu, který jsme si vlastními chybami a nedůsledností prohrály. Přerovské holky se rozehrály a chytly se a bylo docela těžké je přehrát. Jsem určitě ráda za tři body. Chválím bojovnost obou celků. Myslím, že pro diváky to bylo hezké utkání.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Já to dneska nekomentuji, máme tři body z venku a to je důležitý. Dneska to byly vyrovnané koncovky díky naší nedůslednosti.“

Ostrava se hned od začátku utkání dostala do vedení až do stavu 9:4. Potom zase přišla série bodů Přerova. Ale bohužel stahování skončilo při rozdílu tří bodů. Závěr setu patřil Ostravě, která byla lepší na útoku a vyhrála 25:19.

Začátek druhého setu byl úplně stejný jak ten v prvním setu, Přerov opět rychle prohrával o šest bodů, 3:9. Po time-outu Přerov začal stahovat výborným útokem a dokonce se ujal vedení 18:14. Pak opět následovala šňůra Ostravy díky chybám přerovských hráček. Od stavu 20:20 se hráčky obou týmů předháněly v dobrých úderech, ale šťastnější byl Přerov a vyhrál 25:23.

Třetí set zahájily hráčky Přerova stejně jako ty předchozí, ale únik Ostravy se podařilo zabrzdit dříve a zbytek setu byl velmi vyrovnaný. Body se přelévaly z jedné strany na druhou. Přerov měl dokonce setbol, ale nakonec tlakem Ostravy prohrál 24:26.

Čtvrtý set poprvé začaly lépe domácí hráčky, ale pak začala úřadovat Ostrava a až do koncovky vedla o šest bodů. Pak Přerov díky tlaku na servisu a chybám hráček Ostravy dorovnal a závěr setu byl opět vyrovnaný. Ani v něm se hráčky Přerova nevyvarovaly chyb a prohrály těsně 24:26 a celý zápas 1:3.

Autor: Petra Zajícová, foto J. Pořízek