7.5.2023

Po nervy drásající finálové sérii se z mistrovského titulu raduje Královo Pole

Strhující bitva o Brno dospěla do svého finále v neděli v hale na Vodově v neskutečné atmosféře, protože souboj brněnských rivalek si nenechalo ujít přes 2000 fanoušků. První dva sety byly opět napínavé až do posledního míče, ten druhý byl navíc nekonečnou přestřelkou setbolů, která skončila 32:30 pro KP. Po vedení domácích 2:0 už o vítězkách extraligy nebylo pochyb. Královo Pole tak letošní sezónu UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 zakončilo výhrou bez ztráty setu a po triumfu v Českém poháru slaví i extraligový titul.

VK Královo Pole – VK Šelmy Brno 3:0 (27:25, 32:30, 25:18)

stav série 3:2

Rozhodčí: Kovář V. j., Rychlík D.

Počet diváků: 2041

Domácí: Moreno Borrero, Bukovská, Koulisiani, Nikolova, Kuníková, Hrušecká, libera Digrinová, Šmardová. Střídaly: Pelikánová,Kamasová,Stojkovic, Rožnovjáková

Hosté: Šmídová, Kyrychenko, Marková, Šotkovská, Kozubíková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Podhrázká, Benediktová, Kocmanová-Havlíčková, Dubianska

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Já jsem obrovsky šťastná, už loni jsme ukázaly, že jsme jedna velká rodina. A letos jsme dokázaly, že když se tvrdě pracuje, možné je všechno.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji obrovsky celému KáPéčku k tomu, že po tak dlouhé době završilo konec usilovné práce všech trenérů a hráček ziskem mistrovského titulu. Dnes by měl být hrdý každý, kdo k tomuto vítězství přiložil byť jen trochu ruku k dílu. Celý realizační tým i všichni fanoušci.”

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Hodnotí se to těžce, protože první dva sety jsme měli šance, bohužel jsme ztratili klid a odvahu. Měli jsme šanci ve všech třech venkovních utkáních, bohužel v každém z nich přišel moment, který nás stál vítězství.“

První set byl jako na houpačce, do vedení se nejprve dostalo domácí KáPéčko (12:7), jenže Šelmy při podání Anny Šotkovské zvrátily skóre z 15:11 na 15:18. Do koncovky vstupovaly hostující tým s čtyřbodovým náskokem 16:20, Královo Pole se mu ale po přímém bodu z podání Terezy Hrušecké přiblížilo na dosah (19:20). V napínavé koncovce Šelmy měly k dispozici dva setboly (22:24), ani jeden ale neproměnily a domácí volejbalistky už jim další šanci nenabídly a set vyhrály poměrem 27:25.

Bitva jako hrom pokračovala i v další sadě. Šelmy díky vydařeným blokům odskočily na 1:3 a vzápětí na 3:6, eso pak přidala Anna Šotkovská. Královo Pole se ale na soupeřky začalo dotahovat a při servisu Ely Koulisiani vyrovnalo na 9:9. Šelmy se pak znovu dostaly do vedení (10:13), vzápětí je ale začaly brzdit bloky Králova Polena a skóre se otočilo na 15:13. Souboj pokračoval dál a hostující Šelmy při podání Anety Kocmanové-Havlíčkové, která po třízápasové pauze znovu naskočila na hřiště, otočily na 17:18 a Erik Nezhoda si vzal time out. Tvrdý servis Havlíčkové ale trápil domácí dál a její dlouhou sérii zastavila až sama servisem do autu (17:22). Královo Pole ale ukázalo, že se v koncovkách jen tak nevzdává, a stav srovnalo na 23:23. Následovala nervy drásající nekonečná přestřelka setbolů, na jejímž vítězném konci stanuly domácí hráčky (32:20).

V třetím dějství se domácí Královo Pole dostalo do vedení 8:5 a Ondřej Boula si vzal time out. Magdalena Bukovská a Simona Nikolova pak tvrdými útoky navýšily na 10:5 a hala neskutečně bouřila. KP Brno si náskok drželo a po smeči Simony Nikolovy vedlo 17:9. Za stavu 22:11 ještě Šelmy stav zkorigovaly na 22:17, na víc ale nestačily. Královo Pole ovládlo set poměrem 25:18, zvítězilo 3:0 na sety, a završilo letošní sezónu ziskem mistrovského titulu.

Autor: Barbora Mertová