23.11.2022

Podruhé během týdne dospěl duel brněnských Šelem s Libercem do tie-breaku

Poprvé v listopadu měli možnost vidět fanoušci Šelem domácí utkání, a to hned s jedním z favoritů. V dohrávce 12. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 přijela do Brna liberecká Dukla, která se aktuálně nachází na třetím místě tabulky. Páté Šelmy ale dokázaly minulý týden na půdě Liberce zvítězit 2:3 a utkání tak slibovalo zajímavou a vyrovnanou bitvu.

VK Šelmy Brno – VK Dukla Liberec 3:2 (27:25, 11:25, 19:25, 25:19, 15:11)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Michaela Hladišová

Počet diváků: 200

Domácí: Dubianska, Kyrychenko, Marková, Šotkovská, Pluhařová, Širůčková libero Chevalierová. Střídaly: Beránková,Benediktová, Mokrá, Kozubíková, Podhrázká

Hosté: Frankevych, Blažková, Kvapilová, Šulcová, Nečasová, Lyklema, libero Kolářová. Střídaly: Kohoutová, Deisl

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Dnešní zápas opět infarktový, jsem ráda, že po třetím nevydařeném setu jsme se zvedly a dotáhly to do tiebreaku. Těší mě další výhra proti Liberci.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Oceňuji bojovnost, která nám pomohla vrátit se do utkání po dvou řekněme zpackaných setech a jsem rád, že jsme se z toho dokázali vyhrabat a našli recept, jak soupeře porazit. Cenné dva body.“

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): „K vidění byl pěkný zápas, bohužel jsme prohrály další tiebreak. Smůla nás pronásleduje dále.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Bojovali jsme, bylo to vyrovnané a dramatické utkání, pěkné pro diváky, ale bohužel jsme opět v tiebreaku prohráli.“

V domácím prostředí se fanouškům poprvé představila čerstvá posila Šelem - na postu univerzálky nastoupila Anna Šotkovská, donedávna ještě hráčka Liberce. Ne zcela soustředěným výkonem začala hra domácích, Liberec zastavoval oddechovým časem domácí kouč Ondřej Boula (7:11). Po skvělém servisu domácí Kyrychenko byla hra srovnána a následoval boj o každý míč. Byla to právě ukrajinská smečařka ve službách Brna, která svou dlouhou diagonálou ukončila první set za stavu 27:25.

Ani druhý set domácí hráčky nezačaly dobře. Liberci se dařilo na podání, kde výrazně svěřenkyně Libora Gálíka přitvrdily. Následný útok byl pak pro Šelmy ztížený, Dukla zaznamenala jen v druhém setu pět bodových bloků. Brnu nepomohlo ani střídání nahrávačky a jednoznačně prohrálo - 11:25.

Do třetí sady vstoupil domácí celek s Marii Kozubíkovou, která již v půlce druhého setu nahradila Terezu Pluhařovou. První část setu byla sice vyrovnanější, následně ale Liberec opět přidal na podání a set vyhrál poměrem 19:25.

Brno ale letos již několikrát ukázalo, že se nevzdává. Na postu univerzálky se rozehrála Kozubíková a Šelmy rázem působily sebevědoměji. Domácí tým povzbudili i fanoušci a k vidění byl parádní volejbal. Po dlouhé výměně, kterou zakončila blokem exliberecká nahrávačka Anhelina Dubianska, již bylo jasné, že si oba soupeři stejně jako minulý týden pod Ještědem zahrají tiebreak.

Šelmy doslova vlétly do tiebreaku a hned zkraje páté sady si dokázaly vytvořit tříbodové vedení. Ani Liberec se ale nevzdával a opět bodovými bloky se dostal zpět do hry. Změna za stavu 8:7 sice lehce nahrávala domácím, Liberec až do stavu 9:9 držel krok. Šelmy se ale dokázaly prosadit na útoku a po technické chybě soupeře opět porazily Liberec 3:2 na sety (15:11).

Nejvíce bodující hráčkou byla hostující univerzálka Nikola Kvapilová - nasbírala 21 bodů (45 % na útoku, 1 blok a 1 eso), v brněnském týmu pak smečařka Hanna Kyrychenko (18 bodů).

Autor: Matouš Müller

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)