18.12.2021

Poslední letošní body v UNIQA volejbalové extralize žen jsou rozdány

Volejbalistky UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 mají pro letošek splněno, zápasy 18. kola jsou minulostí. Přerovské Zubřice se na závěr roku prvního vítězství v sezóně nedočkaly, tentokrát ani jejich zlepšený výkon nestačil na Sokol Frýdek-Místek. Po dvou dnech zopakovaly brněnské Šelmy i na domácí palubovce vítězství nad Ostravou. Jednoznačnou záležitostí domácích týmů skončila utkání v Brně a Liberci. Celek Králova Pole přehrál Šternberk a liberecká Dukla nedala pražádnou šanci pražskému Olympu. Nejdramatičtější průběh měla však dohrávka 9. kola, ve které nakonec domácí Olomouc ve zkrácené hře zdolala celek Prostějova.

VOLEJBAL PŘEROV – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Poslední utkání v tomto kalendářním roce svedlo na scestí týmy posledního Přerova a předposledního Frýdku-Místku. Nutno dodat, že i přes výše zmíněný fakt, nabídl zápas až na první sadu, kterou hostující hráčky ovládly jasněji, velice bojovný výkon na obou stranách, což diváky v Městské sportovní hale přivádělo do varu, díky čemuž vytvořili opravdu bouřlivou atmosféru. Utkání se nakonec zlomilo až v samotné nervy drásající koncovce čtvrtého dějství, kterou tým z pod Beskyd vyhrál v poměru 24:26 a tím i celý zápas 1:3 na sety.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (18:25, 21:25, 25:15, 24:26)

Rozhodčí: Roman Marschner, Milan Vachutka, delegát Ladislav Sysala

Počet diváků: 428

Domácí: Zatloukalová M., Gardner, Dlouhá, Köhlerová, Baláková, McClellan, libero Kulová. Střídaly: Miklendová, Hutchinson, Šrámková, Hůsková

Hosté: Navrátilová, Ulumbelashvili, Mitrega–Mamica, Šnellyová, Petrová, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Diatková, Kavková, Tkáčová, Radulovic

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): No, co říct… Myslela jsem, že si alespoň nadělíme vánoční dárek a bude alespoň bod, ale to, co dnes předvedli rozhodčí, ať se na mě nikdo nezlobí, ale raději bez komentáře. Nevím, co říct, kdyby to bylo někde v půlce setu, tak budiž, ale takto rozhodnout koncovku je dosti nefér, je to prostě škoda. Alespoň doufám, že nám to vydrží do dalšího roku a díky moc fanouškům, byla tu dnes opravdu skvělá atmosféra.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Škoda prvního setu, co jsme zase hráli ustrašeně. Druhý set jsme ztratili koncovkou, kde jsme udělali nevynucené chyby. Další dva sety jsme pak hráli, podle mě, dobrý voliš. Mrzí mě potom, když se to láme ve třetím setu, že tam byly nepřesnosti od rozhodčích, což bohužel není poprvé. Jsem hrdý na lidi, kteří dneska fandili neskutečně, na to, že jsme mančaft, který nemá vítězství a měl takovou kulisu, kterou bych dneska klidně přirovnal k evropským pohárům, což bylo opravdu skvělý. A ukázalo se, že i se čtyřmi juniorkami a jednou kadetkou na place se dá hrát volejbal. Vyzdvihl bych mladou Šrámkovou, která to zvládla opravdu velice dobře.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsem moc ráda za dnešní vítězství za tři body, nicméně mě mrzí v druhém a ve třetím setu, kdy jsme si nechaly soupeře hodně rozehrát a podle toho taky pak vypadala ta koncovka ve čtvrtém setu, kdy nás našemi chybami rozdrtila jejich blokařka. Musíme jít dál, pracovat hlavně na vlastních chybách, protože neumíme složit balón. Na závěr bych ráda všem popřála hezké svátky.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set jsme byly jednoznačně lepší, potom se Přerov zlepšil útočně, začal nás lépe bránit. My jsme ten celý zápas zvládly na přihrávce, bohužel na útoku jsme měly pouze jednu hráčku a to byla univerzálka Šnellyová, která v podstatě ten zápas odsmečovala. Takže super, chtěly jsme tři body, máme je, ale máme i nadále určitě na čem pracovat.“

Do posledního utkání v tomto kalendářním roce vstoupily lépe hostující hráčky Frýdku-Místku. V první sadě si držely vždy dostatečný náskok, který stavěly na skvělém příjmu a výborně útočící univerzálce Šnellyové, díky čemuž si dokráčely k vítězství 18:25.

Výkon Přerovaček měl ovšem vzestupnou tendenci a od druhé sady, kterou prohrály až v koncovce 21:25, byly hráčkám z Beskyd vyrovnaným soupeřem. Velkou roli v tom zcela jistě hrál i nástup smečařky Šrámkové, která coby kadetka předvedla opravdu skvělý sebevědomý výkon.

Ve velmi obětavém a bojovném výkonu pokračovaly Zubřice i v setu třetím, který jim byl odměnou v podobě výhry 25:15, díky čemuž dostaly Frýdecko-Místečanky pod tlak.

Čtvrtá sada vypadala, že ji mají dlouho hostující hráčky pod kontrolou, ale dvakrát v ní dokázaly Přerovačky najít morální sílu a dotáhnout pětibodovou ztrátu. Nutno zmínit, že celý zápas, který sledovala jinak opravdu skvělá a bouřlivá kulisa, do jisté míry mohly ovlivnit i jisté nepřesnosti od rozhodčích, což bohužel ale ke sportu obecně někdy patří. Samotná velice napínavá koncovka čtvrtého setu nakonec skončila v poměru 24:26 a tím i celý zápas, který tak s konečným výsledkem 1:3 na sety poslal oba týmy na vánoční dovolenou.

Autor: Ondřej Mareček, foto J. Pořízek

VK KRÁLOVO POLE – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V posledním extraligovém duelu roku 2021 vyzvalo Královo Pole na souboj Šternberk, aktuálně osmý tým tabulky. Svěřenkyně Richarda Wiesnera potvrdily v utkání roli favorita a svým soupeřkám i v různých obměnách sestavy nedovolily uhrát ani jeden set. V tabulce navíc KP Brno díky třem připsaným bodům přeskočilo Ostravu a posunulo se tak v ní na druhé místo.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:13, 25:20, 25:20)

Rozhodčí: Nedbálek A., Hladišová M.

Počet diváků: 100

Domácí: Hrušecká, Moreno Borrero, Bukovská, Koulisiani, Sweet, Pavlíková, libera Digrinová, Šmardová. Střídaly: Judlová, Jelínková, Vystrčilová, Kamasová, Pavlicová

Hosté: Látalová Z., Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Melicherová, Abendroth

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnešní zápas se mi hodnotí krásně, protože jsme vyhrály poslední utkání roku 2021. Měly jsme celou dobu jasnou převahu nad soupeřem a holky do toho daly všechno.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „Jsme rádi, že se nám podařilo letošní rok uzavřít dobrým výkonem. Dařilo se nám i v různě pozměněné sestavě předvádět naši hru, převládal náš silný útok a je to pro nás určitě dobrá pobídka do dalších utkání.”

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Z naší hry je ještě cítit dvoutýdenní výpadek. Stále se do toho dostáváme a jde nám to jen těžko. Soupeř nás zatlačil servisem a velmi dobře bránil, takže to pro nás bylo moc těžké a nadřely jsme se na každý bod. Doufám, že po Vánocích se vrátíme zpět tam, kde jsme byly před naším herním výpadkem.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Domácí celek na nás v úvodu nastoupil velmi dobrým servisem, kterým nás hodně zatlačil, a my tím pádem byli bezzubí na útoku. Až v dalším setu jsme se s Brnem snažili vyrovnat krok, ale soupeř držel i dál utkání pod kontrolou. Gratuluji mu k výhře.“

Úvod zápasu patřil domácím, které při servisu Gretel Moreno Borrero odskočily na 8:1. Šternberk až do koncovky jen marně přihlížel rostoucímu náskoku KP Brna (20:6) – pak sice skóre mírně zkorigoval (24:13), výhru Králova Pole ale neohrozil (25:13).

V druhém dějství se hostující celek zvedl a s domácím týmem držel krok do stavu 7:7. Královo Pole však vzápětí přitvrdilo v útoku a poté, co se na servis postavila Simona Jelínková a přidala tři esa, byly domácí volejbalistky opět na koni (16:8). V závěru setu Šternberk za stavu 24:17 ještě dokázal odvrátit tři setboly, na víc už ale nestačil (25:20).

Třetí sada byla na začátku vyrovnaná (8:8), Šternberk bojoval ze všech sil a domácím dokázal odskočit na 10:12. Richard Wiesner v tu chvíli zastavil hru time outem a po něm pokračovala do stavu 14:14 přetahovaná o každý míč. KP Brno pak připsalo tři body v řadě (17:14), a i když se Šternberk snažil na domácí dotáhnout (20:18), otočit vedení na svou stranu se mu už znovu nepodařilo. Královo Pole nakonec zvítězilo v setu poměrem 25:20. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Simona Jelínková.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal

VK ŠELMY BRNO – TJ OSTRAVA

V odvetném utkání dokázaly Šelmy opět zvítězit za tři body. Ostravské volejbalistky chtěly oplatit brněnským Šelmám domácí čtvrteční prohru, ty však byly proti. V jejich posledním letošním zápase si tak po výhře 3:1 na sety Šelmy nadělily pod stromeček další výhru za tři body.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:21)

Rozhodčí: Peloušek, Kavala

Počet diváků: 91

Domácí: Mokrá, Pluhařová, Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Benediktová

Hosté: Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Nečiporuka, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Bauerová, Fukalová

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): Jsem strašně ráda, že jsme potvrdily vítězství z Ostravy, a musím říci, že snad ještě lepším výkonem než u nich. Tlačily jsme na podání, hrály jsme dobře v poli i na útoku. Všem se dařilo a musím pochválit Ráďu. Tři body jsou myslím zaslouženě doma.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Pro nás super dva výsledky před Vánoci, navíc proti Ostravě, která je druhá v tabulce. Uhrát proti takovému týmu za dva zápasy šest bodů je pro nás výborný dárek pod stromeček. Opět jsme si dokázali, že dokážeme hrát s týmy z vršku tabulky a za to jsem rád.“

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava) „Věděly jsme, že nás čeká těžký zápas. Podařilo se nám najet do začátku zápasu, ale opět jsme nevydržely do konce. Super vybojovaný první set, ale nemusely jsme je pustit se na nás dotáhnout. Potom nás soupeř začal tlačit na podání, a když jsme na podání začaly tlačit my, tak jsme začaly chybovat. To byl za mě největší rozdíl, ostatně jako v každém zápase rozhoduje podání a příjem. Každopádně se těšíme na svátky a gratuluji soupeři. Do nového roku nastoupíme s čistou hlavou.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set jsme dobře bránili domácí tým. Od druhého setu nás malinko zatlačily podáním a trošku zlepšily útok. Já musím poděkovat našim holkám za práci, kterou odvedly od srpna do teď. Za mě je tohle čas, kdy soutěž začíná. My se krásně od zítřka začneme připravovat na zápasy v roce 2022 a už se na to moc těšíme. Všem přeji krásné Vánoce.“

Hostující hráčky vstoupily do utkání lépe a ujaly se brzkého vedení 1:4. Šelmy tento náskok dokázaly rychle smazat díky dobrému podání (6:6). Domácí volejbalistky se posléze ujaly dvoubodového vedení a donutily trenéra hostujících k vybrání prvního oddechového času (11:9). První set byl velice vyrovnaný. Oba celky nebyly stabilní na útoku a o vedení v setu rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. Tým, který nakonec udělal ve vypjaté koncovce méně chyb, byl celek Ostravy a díky tomu se ujal vedení 0:1 na sety.

Ze začátku druhého setu se karta obrátila a vedení 4:1 se tentokrát ujaly domácí Šelmy Brno. Ostrava snížila náskok soupeře na dva body, ale Zdeněk Pommer si opět vybral oddechový čas za totožného stavu, jako v prvním setu (11:9). Celé utkání se neslo v minisériích obou družstev. Podávající hráčky většinou setrvávaly za základní čárou více než jedno podání. Větší bodový náskok do závěru druhého setu si přinesly Šelmy (20:16). Konec druhé sady hostující hráčky ještě zdramatizovaly a donutily Ondřeje Boulu k vybrání prvního oddechového času v tomto setu (23:20). Domácí volejbalistky si však dokázaly tento náskok pohlídat a srovnat stav utkání na 1:1 na sety.

Třetí set byl stejně jako dosavadní vývoj utkání vyrovnaný. Ani jeden z týmu nedokázal odskočit ve skóre na více než dva body. Po dlouhé výměně, která skončila vítězně pro domácí, poprvé zastavil hru hostující trenér za stavu 12:10 pro Šelmy. Emoce s postupem zápasu gradovaly a hostující lavička se snažila uklidnit vyvíjející se tempo zápasu druhým oddechovým časem (15:12). Ostrava se dotáhla před koncovkou třetí sady na domácí volejbalistky a na to zareagovala lavička Šelem oddechovým časem (17:17). Od tohoto okamžiku Šelmy své soupeřky prakticky nepustily do hry a ovládly závěr třetího setu poměrem 25:18.

Domácí volejbalistky navázaly na dobrý závěr třetího setu a ujaly se hned v úvodu další sady vysokého vedení 5:0. Ostrava dokázala zastavit velký nápor Šelem a rozdíl šesti bodů se jí povedl ztenčit na polovinu (9:6). Do poloviny čtvrté sady to bylo nahoru, dolů. V polovině setu se skóre vyrovnalo a hrál se opět vyrovnaný volejbal, jako doposud. Před závěrem klíčového setu se vedení opět ujaly domácí Šelmy (18:14). Hostující lavička na to zareagovala střídáním nahrávaček. Tento náskok si domácí volejbalistky, které celý poslední set tahaly za delší konec, dokázaly pohlídat a připsat si tak na svoji stranu druhou porážku Ostravy za sebou.

Autor: Pavel Koukal

VK DUKLA LIBEREC – PVK OLYMP PRAHA

Dnes se potřetí od konce září utkala Dukla s Olympem. V prvním zápase v Superpoháru v Liberci zvítězila Dukla bez ztráty setu 3:0 (13,16,17) a získala krásný pohár a Olymp se domů vracel se stříbrnými medailemi. Podruhé v extralize v Praze, kde Olymp hrál neuvěřitelně odvážně a Dukla dokázala zvítězit až v tiebreaku 3:2 (17,-20,23,-13,6). V dnešním zápase opět Dukla vítězí, tentokrát jednoznačně 3:0 a do třetí fáze základní části bude losována z prvního místa. V úterý 21. prosince navíc čeká hráčky Dukly CEV Champions League. V Turecku se ve skupině „C“ střetnou s THY Istanbul od 18:00 hodin místního času.

VK Dukla Liberec – PVK Olymp Praha 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)

Rozhodčí: Jan Poláček, Patrik Koutník, delegát utkání Antonín Pejpal

Počet diváků: 472

Domácí: Lucie Nová, Michaela Nečasová, Olga Skrypak, Petra Kojdová, Kateřina Kohoutová, Nikola Kvapilová, libero Veronika Dostálová. Střídaly: Lucie Šulcová, Lucie Kolářová

Hosté: Veronika Virtová, Aneta Bartošová, Tereza Patočková, Lucie Kalhousová, Pavlína Šimáňová, Lucie Smutná, libero Veronika Pešková. Střídaly: Johana Lukešová, Natálie Šmídová, Monika Brancuská, Michaela Brichtová

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „S Olympem to vždy bývají velmi vyrovnaná utkání, takže jsme moc rády za takovouto výhru, řekla bych i jednoznačnou. Jsme šťastné, že jsme po prvních dvou kolech základní části na prvním místě v tabulce. Ještě bych chtěla popřát divákům šťastné Vánoce a těšíme se, že se sejdeme v novém roce.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Podobně jako ve čtvrtečním utkání se Šternberkem, tak i dnešní zápas byl z naší strany velmi kvalitní a koncentrovaný. Samozřejmě už to nebylo úplně bez chyb, ale Olymp je určitě kvalitnější soupeř než Sokol. S Olympem je to vždy resortní derby, tak jsme čekali, že to bude od začátku takové těžší, ale ten náš výkon byl skoro bezchybný a zápas jsme si pohlídali na 3:0.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Liberec byl určitě favoritem dnešního utkání. Asi jsme očekávaly, že je dokážeme víc potrápit, že bychom dokázaly zde odehrát alespoň nějakou vyrovnanější koncovku. V lepším případě i nějakou tu koncovku vyhrát. Bohužel se nám to nepodařilo. Liberec nás dobře odbránil a my jsme byly trošku bezradné. Gratuluji soupeři k vítězství. My se nyní musíme soustředit na zápasy se soupeřkami ze středu tabulky, které jsou určitě v našich silách.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Prohráli jsme 3:0. Ten poměr bez zisku setu a poměr 16, 16 a 15 je dost děsivý, nicméně jsem viděl, že jsme se s tím prali, že ten náš výkon v některých fázích nebyl úplně marný. Trochu jsme i vzdorovali, nás stále sráží velký počet nevynucených chyb. My máme v jednom setu sedm a v dalším dokonce jedenáct chyb. A v posledním setu opět hodně našich chyb, takže se s tolika chybami s tak silným týmem vyhrát nedá. Ale zase na druhou stranu to, co říkáme každý zápas - na hřišti se v jedné chvíli představilo až pět juniorských hráček nebo pět hráček juniorského věku a musím pevně věřit, že sbírají zkušenosti a že se to v nejbližší době v dobré obrátí.“

Na dnešní utkání dorazilo do liberecké sportovní haly Dukly velké množství diváků. Dukla vstupné nevybírala, diváci utkání dostali k Vánocům. Úvod utkání patří neskutečně dlouhým výměnám. Pražanky hrají výborně v poli a Dukla jen těžko získává body (3:1). Přesto domácí hráčky soupeřkám odskakují kvalitním blokem (Nikola Kvapilová) a tvrdým útokem (Lucie Nová 7:3, time Olymp). Po time se na síti prosazuje Lucie Nová a přidává další plusový bod (8:3). Až při podání Lucie Nové se krásně sehraným signálem středem prosazuje Michaela Nečasová a když Olymp smečuje do autu, žádá trenér Stanislav Mitáč druhý odpočinek (13:6). Další dvě chyby Pražanek a domácí již vedou 15:6. Po jednobloku Petry Kojdové již Dukla vede o deset bodů (18:8) a s velkým náskokem spěchá ukořistit první set. V závěru domácí hráčky malinko polevily a dovolily Pražankám snížit (19:13 – eso Pavlína Šimáňová), přesto za stavu 24:16 se Dukla raduje z prvního dnešního setbolu (Petra Kojdová smeč z hlavního kůlu). Hned první setbol je proměněn, nahrávající hráčka Lucie Smutná se dotkla sítě a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

V druhém setu se Dukle po esu Petry Kojdové daří odskočit o dva body (4:2), ale v další rotaci Olymp rychle vyrovnává (4:4 – na útoku Pavlína Šimáňová). Při podání Kateřiny Kohoutové přichází rozhodující bodový nástup Dukly v druhém setu. Eso a několik nevynucených chyb na útoku Pražanek a máme tu oddechový čas Olympu (8:4). I po odpočinku smečuje Veronika Virtová do autu a domácí již vedou o pět bodů (9:4). Až nepříjemné plachtivé podání Michaely Brichtové dovoluje Pražankám se bodově na domácí dotáhnout (9:7 – eso a Lucie Kalhousová na útoku). Přesto za stavu 12:7 tu máme druhý odpočinek Olympu. Pár tvrdých smečí diagonální hráčky Liberce a Dukla vede o pět bodů (12:7). V druhé polovině setu se na síti vyznamenává Petra Kojdová a chytrou obranou získává další důležité body (19:12). Získaný náskok si hravě Dukla pohlídala a po další parádě na podání tu máme setbol (24:16 – eso Nikola Kvapilová).  Druhý set ukončuje signálem středem Michaela Nečasová a domácí hráčky jsou jediný set od zisku dalšího domácího vítězství.

Třetí set začíná Dukla zvyšovat své vedení při podání Olgy Skrypak (5:2), ale po bloku Michaely Brichtové Pražanky snižují na jediný bod (5:4). Čtyřbodové vedení Dukle zajišťuje tvrdé zakončení Lucie Nové, ale při posledním se sráží dvě hráčky Liberce a domácí trenér na chvilku zastavuje hru oddechovým časem, aby si chvilku odpočinuly (10:6). Po úspěšném bloku Olgy Skrypak si Pražanky vybírají oddechový čas (14:9). I další bod po time patří liberecké nahrávačce Olze Skrypak, když šikovně využívá díru v bloku a zvyšuje na 15:9. Druhý oddechový čas Pražanek ve třetím setu na sebe nenechává dlouho čekat. Kateřina Kohoutová tvrdě útočí a zvyšuje již na 17:10. Po smeči Petry Kojdové již domácí vedou osm bodů (18:10). Pražanky ještě zkouší hráčky z lavičky, ale změnu to nepřináší. Rozjetou Duklu již nelze zastavit (23:11 – eso Petra Kojdová a na útoku Lucie Nová). Po přešlapu při útoku z pipe má Dukla první mečbol utkání (24:13). První a druhý se Pražankám daří odvrátit (útok Michaela Brichtová a domácí do autu, time Dukla). Až po time Lucie Nová krásně zalívá za blok a domácí hráčky zůstávají na domácí palubovce stále neporažené.

VK UP OLOMOUC - VK PROSTĚJOV

V dohrávce 9. kola extraligy hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc tým Prostějova. Regionální derby nabídlo mimořádně dramatický zápas, který vyvrcholil až v pátém rozhodujícím setu nejtěsnější výhrou domácího celku.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:2 (26:24, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14)

Rozhodčí: Slezák J., Ištvanech M.

Počet diváků: 200

Domácí: Šepeľová, Mostsitska, Babić, Silva, Blanco, Štimac, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Kneiflová, Šmídová

Hosté: Bajusz, Fričová, Kvapilová, Faltínová, Smolková, Loff, libero Stavinohová. Střídaly: Dvořáčková, Kožoušková

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „Bylo to velmi vyrovnané utkání, v němž jsme se se soupeřem tahaly o každý bod. Vítězství jsme uhrály díky několika šťastným zákrokům a je moc důležité do extraligové nadstavby.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „Bylo to takové typické předvánoční utkání, v němž možná holky chtěly dát dárek divákům. S naším výkonem můžu být celkem spokojený, jen jsem tam nenašel tu správnou agresivitu. Jsem ale rád, že holky nesklopily hlavu a vydřely to.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Nezachytily jsme začátek prvního setu, potom jsme zabraly, ale bohužel už to nestačilo. V dalších dvou sadách jsme však byly lepší. Utkání se lámalo ve čtvrtém setu, který jsme prohrály vlastními chybami. Tiebreak už byla bitva z obou stran. Mohly jsme mít tři body, máme jen jeden.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Bylo to hodně vyrovnané utkání, v němž jsme měli šance na vítězství, ale udělali jsme víc chyb než soupeř. Rozhodl tiebreak, který je vždy ošidný.“

V úvodním setu vedly olomoucké volejbalistky po servisech Šepeĺové a Moscické 9:2 a mířily k snadné koncovce. Jenže náhle byl stav vyrovnaný (13:14, 18:19) a teprve v koncovce díky čtvrtému proměněnému setbolu zvítězily vysokoškolačky 26:24.

Rovněž začátek druhého dějství byl v režii univerzity (6:3, 10:6). Prostějov však postupně srovnal, sám se v koncovce dostal do vedení (19:22, 20:23) a když od stavu 23:23 uhrál dva potřebně body, bylo vyrovnáno - 23:25 a 1:1.

Ve třetí části duelu měly Prostějovanky téměř po celou dobu navrch (5:10, 10:15). V závěru sice výhodu ztratily (15:19, 19:19), ale koncovku zvládly a po výsledku 21:25 vedly.

Drama pokračovalo také ve čtvrté sadě. Dlouho to vypadalo na tříbodovou výhru hostujícího celku (1:4, 6:10, 11:14), v závěru však univerzita otočila (20:17, 23:20) a se štěstím vyrovnala - 26:24 a 2:2.

V euforii hrající vysokoškolačky měly většinu rozhodujícího tiebreaku ve své moci (3:1, 5:3), v závěru ovšem opět ztratily koncentraci (13:13) a teprve díky posledním dvěma bodům od stavu 14:14 se radovaly z vydřeného vítězství 16:14 a 3:2.