8.3.2018

Přímý souboj o třetí místo pro Ostravu, Olymp a Přerov si zahrají play-off

Dalšími zápasy pokračovala nadstavba UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18. Ve skupině I zvítězila Ostrava nad Libercem a poskočila před svého dnešního soupeře na třetí místo. Prostějov i po utkání s KP Brno pokračuje dál v extralize bez porážky. Až poslední zápas nadstavby skupiny II rozhodl o druhém postupujícím do play-off. Přerov porazil v Brně Fenix a postoupil společně s Olympem, který svůj již jistý postup potvrdil domácím vítězstvím nad Šternberkem.

SKUPINA I

VK PROSTĚJOV – VK KRÁLOVO POLE

Motivací prostějovských volejbalistek bylo bez komplikací prodloužit svou národní neporazitelnost napříč letošní sezónou, zatímco brněnské ženy potřebovaly bodovat pro vylepšení svého postavení v tabulce. Zápas 26. kola UNIQA extraligy ČR 2017/18 nakonec splnil přání domácímu týmu, jemuž ekipa z Králova Pole více vzdorovala pouze v první sadě. Potom se favorizovaný mančaft pevně chopil taktovky, už ji nepustil a zaknihoval přesvědčivý triumf.

č.: 113     dne: 8. 3. 2018     v hod.: 17.00

VK Prostějov – VK Královo Pole 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Rozhodčí: Peloušek J., Kostka M.

Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zatloukalová, Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Weiss, Nová.

Hosté: Meidlová, Vyklická, Pištěláková, Janečková, Boulová, Zburová, libero Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Šloufová, Podhrázká.

Vyjádření:

Domácí:

Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „Začátek byl z naší strany takový ospalejší a s chybami, tím pádem měl první set dlouho vyrovnaný průběh. Koncovku jsme však zvládly velice dobře a od té chvíle šel náš výkon nahoru. Ve zbytku střetnutí jsme předváděly svůj standard, nevznikly větší komplikace. Máme radost z dalších tří získaných bodů po vítězství tři nula.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Spokojený jsem především s tím, že skoro celý zápas mohla na nahrávce absolvovat Míša Zatloukalová, jež to zvládla dobře. Kromě úvodu s větším množstvím nevynucených chyb byl náš výkon celkově solidní. Jakmile jsme se dostali do vyššího tempa, už jsme drželi Brno pod sebou. Jedinou kritickou připomínku však mám k podání, kterým jsme si proti hůř přihrávajícímu soupeři mohli podstatně víc pomoct.“

Hosté:

Ivana Zburová (kapitánka VK Královo Pole): „Podaly jsme docela dobrý výkon, nejvíc v prvním setu do stavu 20:20. Tam jsme pak ale udělaly tři zbytečné chyby v útoku za sebou, což sadu rozhodlo. Škoda toho, protože tahle koncovka ovlivnila celý zbytek utkání. Od druhé sady už byly soupeřky lepší a zaslouženě vyhrály.“

Marek Rojko (trenér VK Královo Pole): „Od pondělka jsme v plné přípravě na play-off, což je pro nás priorita. Přesto jsme se snažili holky nachystat hlavně na úvod tohoto zápasu tak, aby zkusily Prostějov zaskočit. To se dařilo většinu první sady a kdybychom její závěr zvládli lépe, mohlo celé utkání vypadat trochu jinak. Ale nestalo se. I tak se v naší hře objevilo dost dobrých věcí, na kterých hodláme stavět do dalších střetnutí.“

Popis utkání:

Úvod střetnutí byl oboustranně plný nepřesností a chyb. Nezvykle mnoho jich dělaly především Hanačky, vinou čehož se jim vůbec nedařilo soupeře přehrávat. Vyrovnaný průběh naopak strhl ve svůj prospěch výběr KP, když otočil z 13:12 na 13:15. Domácí tým měl potíže na přihrávce i v defenzivě, nedařilo se mu příliš míčů ubránit. A hostující plejerky odvážným výkonem šturmovaly za ziskem vstupního dějství (17:18). Zadrhly se však za stavu 20:20, a to z víc důvodů. Vékáčku prospělo naskočení první nahrávačky Weiss z lavičky, přitvrzení na servisu a také celkové zpřesnění hry. Zatímco Jihomoravanky pod větším tlakem vyrobily sérii hrubek, což jasně rozhodlo koncovku – 25:21.

Jenže hned zkraje druhé části favoritky opět zkazily dvě podání, následně jeden příjem a Brno zase vedlo (2:3, 4:5). Naproti tomu prostějovské družstvo drželo výborné zakončení Kossányiové, která pálila jak u Verdunu (7:5). Jakmile se k ní přidaly další parťačky úspěšnými smečemi, vítěznými bloky i absencí vlastních zaváhání, začaly mít úřadující mistryně republiky od skóre 8:7 výrazně navrch. Během několika minut šly do trháku 17:9, Rojkovy svěřenkyně zde již nezvládaly čelit jejich vzrůstající kvalitě. Navzdory střídáním. Jisté vítězky dlouhodobé části soutěže pak v pohodě dovedly set číslo dva k jednoznačnému vyústění – 25:16.

V téhle fázi dostala Čadova parta duel bezpečně pod kontrolu, ovšem zbývalo to potvrdit. Čemuž se Královo Pole snažilo vzepřít na úsvitu třetího dílu (2:0 – 2:3, 7:8). Pokud domácí soubor jen trochu polevil v jakékoliv činnosti, nerezignující protivník toho okamžitě využil. Tato sada – podobna zahajovací – se tudíž nějakou dobu odvíjela rovnocenně, než papírově silnější družina utáhla šrouby a hostující znovu přestala stíhat. Tím se zrodil klíčový minitrhák z 12:12 na 15:12, jenž brzy následovala pětibodová šňůra při účinném servisu Herelové (16:14 – 21:14). Definitivní závěr mače pak na sebe nenechal dlouho čekat – 25:18 a 3:0.

Autor: Marek Sonnevend

TJ OSTRAVA - VK DUKLA LIBEREC

Tři kola před koncem nadstavbové části volejbalové UNIQA extraligy žen se v přímém souboji o konečné třetí místo před play-off utkaly družstva Ostravy a Liberce. Lepší výchozí pozici měl Liberec, který zatím získal o dva body více. To se mohlo dnešním zápasem otočit ve prospěch domácích nebo mohli hosté potvrdit svoji pozici. Nakonec platila první varianta a domácí se mohli radovat z vítězství za tři body. Důležité utkání se odehrálo před překvapivě slabou návštěvou, ale skalní fanoušci vytvořili i tak skvělou atmosféru.

č.: 114      dne: 8. 3. 2018      v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK Dukla Liberec 3:1 (25:18, 26:24, 22:25, 25:20)

Rozhodčí: Bohačík R./Ištvanech M.

Počet diváků: 130

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, libero Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková, Sedláčková.

Hosté: Mikšíková, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, Delabarre, libero Dostálová. Střídaly: Vaňková, Nečasová, Veselá,Gáliková.

Domácí:

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Byl to zápas plný zvratů, ale svojí bojovností a týmovým výkonem jsme zápas v důležitých chvílích zvrátily na naši stranu. Děkujeme divákům za úžasnou atmosféru.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „V klíčových momentech dnešního utkání jsme byli agresivnějším týmem, a to dnes rozhodlo. Důležité utkání, které nás musí motivovat do dalších dvou zápasů nadstavbové části. Škoda ztráty třetího setu, kdy jsme výborně dotáhli bodovou ztrátu. Pochvala tedy celému týmu a vše nej k MDŽ.“

Hosté:   

Laura Holubcová (kapitánka Dukla Liberec): „V dnešním zápase jsme nesplnily, co jsme chtěly. Ostrava hrála dobře, my jsme se jim na kůlech nemohly rovnat.“

Libor Gálik (trenér Dukla Liberec): „Gratuluji Ostravě k důležitému vítězství. My jsme odehráli dobré utkání. V každém setu jsme to mohli vzít do svých rukou, ale vždy jsme udělali chyby a nedotáhli bodové míče, v tomto byla Ostrava silnější.“

Popis utkání:

Od prvních míčů zápasu bylo zřejmé, že Liberec nehodlá Ostravě přenechat třetí místo v tabulce lacino. Hosté brzy vedli 1:5 a domácí kouč se pokusil pozastavit nápor libereckých volejbalistek timem. Po něm se domácím skutečně podařilo získat dva body (3:5). Liberečanky pak uhrály ještě šestý bod a po něm následovala čtyřbodová šňůra Ostravy na 7:6. Na to se oba týmy přetahovaly o vedení (7:8, 8:9). Když se Ostravankám podařilo odskočit na 12:9, liberecký kouč si vyžádal time, jehož výsledkem bylo snížení pouze na 12:10. Pak ovšem ostravské hráčky získaly několik bodů v řadě (15:10, 16:11). Hostující tým se snažil dotáhnout (16:14), ale domácí hráčky se svého náskoku nechtěly vzdát (17:14, 18:16). V koncovce se opět trenér Gálik pokusil zvrátit vývoj setu timem za stavu 20:17, ale Ostrava povolila již jen jeden bod (23:17, 24:18).

I druhý set začal Liberec lépe (5:8). Přes time domácího kouče dala Krišková dvě esa a dobrou obranou hosté odskočili na 5:11 a 6:12. Poté konečně začala fungovat i spolupráce domácích hráček. Nejdříve stahovaly na 9:12, 12:13, 15:16, ale při servisu hostující Kohoutové Dukla opět odskočila až na 16:20. Domácí však nesložili zbraně, stáhli na 19:20. Hosté získali zase náskok, tentokrát tříbodový (19:22). Za tohoto stavu Ostrava díky servisu Zemanové a tří bloků v řadě otočila na 23:22 a posléze proměnila druhý setbol.

Domácí děvčata mělo vítězství ve druhém setu nakopnout k lepší hře na začátku setu, ale opak byl pravdou (1:5, 2:8, 4:11, 7:16, 11:21). Pak začala velká stíhací jízda (14:21, 16:22) a posléze při servisu Makauskaite, díky výborné hře v poli a obraně dotáhla Ostrava na 22:22. Velký obrat však nedotáhla k vítězství a Liberec se mohl radovat ze zisku setu.

Aby se to nepletlo i ve čtvrtém setu tahali domácí zpočátku za kratší konec (0:6, 5:8). Tady ovšem Ostravanky zabraly dříve a opět díky servisu Makauskaite a třem smečím Žolnerčíkové otočily na 10:8. Od tohoto stavu začala přetahovaná o každý míč (10:12, 11:13, 13:13, 14:15). Druhý technický time už opět vedly hráčky TJ Ostrava 16:15. Navýšily poté vedení i přes time hostujícího trenéra na 18:15. Hosté ovšem věděli, o co bojují a neprodali kůži lacino (18:17, 19:18) a již po několikáté v dnešním zápase nastoupila Makauskaite na servis a za pomoci bloků posunula skóre na 22:18. Tento náskok si domácí tým nenechal vzít a dotáhl set i zápas k vítěznému konci.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

 

SKUPINA II

PVK OLYMP PRAHA – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V posledním utkání nadstavbové části skupiny II hostil Olymp Praha družstvo TJ Sokol Šternberk. Již před utkáním měl Olymp jisté sedmé místo pro nasazení do play-off, Šternberk na dálku bojoval s Přerovem o poslední postupové místo, čímž by splnil předsezónní cíl. V utkání však byl Olymp jasně lepší a zvítězil 3:0.

č.: 132      dne: 8. 3. 2018        v hod.: 17:00

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)

Rozhodčí: Kvarda P., Poláček J. / Škoda Z.

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová. Střídaly: Kurková, Komárková

Hosté: Karpushyna, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Janečková. Střídaly: Vrabcová, Hanousková - Oborná

Vyjádření:

Domácí:

Simona Kopecká (kapitánka domácích): „Do utkání jsme vstoupili s klidnou hlavou a tak jsme hrály celý zápas. Celkem snadno jsme dokázaly zvítězit 3:0.“

Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Velmi dobře jsme vstoupili do utkání a brzy výrazně vedli. Dařilo se nám na útoku, především Lucii Kalhousové. Druhý set byl vyrovnaný téměř do koncovky, ale tu jsme zvládli především dobré obraně v hledišti a vítězným blokem. Třetí set se lépe vyvíjel pro hostující tým, šternberské hráčky byly lepší, stav jsme srovnali až na stavu 21:21. Ale samotný závěr zápasu hostující hráčky nezvládly. Zvítězili jsme v poměru 3:0 a se šesti vítězstvími v nadstavbové části jsme se stali jasně nejlepším týmem této skupiny.“

Hosté:

Eva Hudylivová (kapitánka hostů): Bohužel se nám nepodařilo ubránit soupeře ani na síti ani v poli. Škoda našich chyb v koncovkách druhého a třetího setu. Definitivně jsme si uzavřely bránu do play-off.“

Martin Hroch (trenér hostů): „Věděli jsme, že jestliže chceme postoupit do play-off, musíme bodovat a uhrát minimálně dva sety. Do utkání jsme však vstoupili s nedostatečnou agresivitou. Soupeř byl od začátku lepší a více si věřil stejně jako v průběhu celé nadstavbové části. Věděli jsme, že musíme zlepšit servis a zpestřit útok, což se nám v průběhu třetího setu dařilo, ale v samotné koncovce tohoto setu nás zradilo několik chyb.“

Popis utkání:

Pro obě družstva se jednalo o poslední utkání nadstavbové části. Hráčky Šternberka bojovaly o postup do play-off, k jistotě potřebovaly získat minimálně jeden bod. Nasazení však v prvním setu neodpovídalo důležitosti utkání a Olymp snadno zvítězil 25:16. Druhý i třetí set pak měly podobný průběh, hra byla vyrovnaná až do koncovek, v nich si domácí tým vždy dokázal poradit a bezchybným výkonem si došel pro šesté vítězství v řadě.

Autor: Jana Pospíšilová

VK FÉNIX BRNO – VOLEJBAL PŘEROV                          

V posledním zápase play-out přivítal domácí Fénix soupeře z Přerova. Brňačky chtěly navázat na povedený výkon ze zápasu se Šternberkem a naladit se na vítěznou vlnu před nadcházející baráží. Nicméně to se jim nepodařilo, i když se v průběhu zápasu zlepšovaly. Hostující Přerov si odvezl tři body a zajistil si tak postup do play-off.

č.: 131       dne:  8. 3. 2018       v hod.:19:00

VK Fénix Brno – Volejbal Přerov 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

Rozhodčí: Gall, Trumpeš 

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Neterdová, Pospíšilová A., Beránková, Kočvarová, Šnellyová, Pospíšilová P., libero Kuníková. Střídaly: Svobodová Š., Trávníčková, Matoušková

Hosté: Gauthier, Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová E., Vander Meer, libero Kohoutová. Střídaly: Šálková, Gogová, Šádková 

Vyjádření:

Domácí:

Veronika Šnellyová(kapitán domácí): „Chtěla bych pochválit celý náš tým za bojovný výkon. Myslím si, že jsme se s extraligou rozloučily důstojně a Přerovu jsme cestu do play-off lehce znepříjemnily. Gratuluji soupeřům k vítězství.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „O zápase rozhodlo jedno postavení v každém setu, kdy jsme nedokázali odztrátovat, což soupeř dokázal využít a po zásluze vyhrál 3:0. Naše práce nekončí a začínáme se připravovat na baráž. Gratuluju Přerovu k postupu do play-off.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitán hostů): „Věděly jsme, že tento zápas je pro nás důležitý pro postup do play-off. Jsem ráda, že jsme zápas zvládly za tři body. Děkuju fanouškům za podporu.“

Radim Vlček (trenér hostů): „Jsme rádi, že jsme to dnes zvládli a za práci za rok jsme si play-off zasloužili. A po pestré přípravě si dnes odvážíme cenné tři body. Chtěl bych za dnešní zápas pochválit hráčku Kohoutovou.“

Popis utkání:

Začátek prvního setu se domácímu týmu nepodařil. Přerovské hráčky si vedly lépe jak na saku, tak na servisu. Domácímu týmu se nedařilo podání, ale i tak hru průběžně dorovnával. Hostující celek si vedl lépe a odnáší si první set za stavu 17:25. Ve druhém setu byla hra dlouho vyrovnaná, oba týmy se rvaly o každý bod. Až v poměrně vyrovnané koncovce si hosté vybojovali další set. V posledním setu se domácí hráčky bojovaly o každý bod. Hra domácího týmu se zlepšila zejména na saku, avšak přerovské holky si i přesto odvezly v napínavé koncovce i poslední set za stavu 25:23.

Autor: Karel Tichý

 

Tabulka po skončení nadstavby skupiny II

    Z V3 V2 P1 P0 skóre body
1. PVK Olymp Praha 24 9 3 4   8 46:44 37
2. Volejbal Přerov 24 4 3 3 14 32:57 21
3. TJ Sokol Šternberk 24 4 2 5 13 30:59 21
4. Fénix Brno 24 0 0 1 23   5:72   1

Olymp a Přerov postupuje do play-off, Šternberku letošní sezóna skončila, Fénix čeká baráž

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
MS U19 2021 – beachvolejbal – Phuket (THA)

kvalifikace: Kůrka / Oliva – Licht / Chadwick (CAN) 0:2 (32:34, 19:21)

 
Český pohár 2021/2022 muži - 3. kolo

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram 1:3 (21:25, 25:20, 24:26, 21:25) první utkání 1:3 – do čtvrtfinále postupuje Příbram

 
Pohár CEV - muži

Ribnica Kraljevo (SRB) – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (19:25, 25:20, 16:25, 18:25), VK Jihostroj České Budějovice – Kuzbass Kemerovo (RUS) 2:3 (23:25,...

 
Změna v Liberci

Po nepřesvědčivých výkonech volejbalistů Dukly Liberec v probíhající sezóně skončil na trenérském postu Michal Nekola. Než vedení Dukly najde jeho...

 
Český pohár 2021/2022 muži - 3. kolo

VK Lvi Praha – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:22, 25:17, 25:20) první utkání 3:0 – do čtvrtfinále postupují Lvi Praha

 
Český pohár 2021/2022 ženy - 2. kolo

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 1:3 (25:22, 19:25, 11:25, 18:25) – do 3. kola postupuje Ostrava

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018