27.4.2023

Prostějov odvrací konec sezóny, Šelmy se pokusí ve finále srovnat krok

UNIQA volejbalová extraliga žen 2022/23 přinese v pátek jak druhý duel finálové série mezi brněnskými celky, tak druhé a možná už rozhodující utkání o třetí místo Prostějova s libereckou Duklou.

První finále letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy žen nabídlo strhující drama až do samotného závěru. Brněnské derby, stejně jako předešlé v letošní sezóně (3x extraliga a 1x Český pohár), k vítěznému konci nakonec dovedly hráčky Králova Pole. Přitom Šelmy nevstoupily do utkání vůbec špatně a KáPéčko muselo neustále smazávat bodové manko. To se mu i před vstupem do koncovky podařilo, ale Šelmy si poté opět vybudovaly několikabodový náskok, který už udržely do konce setu. V podobném duchu probíhal i druhý set, na jehož konci si ale Šelmy vybraly slabší chvilku a KáPéčku se podařilo srovnat na 1:1 na sety. Vyhraná koncovka ze stavu 20:24 hráčky Králova Pole doslova nakopla a třetí set byl jednoznačně v jejich režii. Zkušené Šelmy se však ve čtvrtém setu vrátily do hry a i když musela hřiště opustit zdravotně indisponovaná Aneta Kocmanová-Havlíčková, vynutily si tie-break. Ten byl sice zpočátku vyrovnaný, ale pak se do vedení dostal celek Králova Pole a vítězství už nepustil. Šelmy mohly jen litovat, že do zkrácené hry už nemohla zasáhnout Kocmanová-Havlíčková, jejíž zkušenosti v závěru utkání chyběly. Nicméně v druhém utkání finálové série je výhoda domácí palubovky na straně Šelem a na ní dosud v zápasech play-off neprohrály. Můžeme tak očekávat z jejich strany útok na vyrovnání série a těšit se na další kvalitní utkání.

Do série o třetí místo vstoupily výhrou hráčky Liberce a chybí jim už jen jedna výhra k zisku bronzových medailí. První duel sice lépe rozehrál Prostějov, získal první set, ale potom se k výbornému výkonu rozehrála liberecká univerzálka Nikola Kvapilová, na jejíž hru prostějovský celek do konce utkání marně hledal recept. Prostějov bojoval, avšak ve vyrovnaných koncovkách se dopustil více chyb než jeho soupeř a to rozhodlo. Nicméně prostějovský celek boj o třetí příčku ještě nevzdává a bude chtít v domácím prostředí zvítězit a vrátit tak tuto sérii k rozhodujícímu třetímu utkání do Liberce.