Reprezentace
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
3. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
10. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
24. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
Reprezentace
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
9.2.2023

Rychle prohraný první set Olymp nezlomil, zbytek utkání s Přerovem již jasně ovládl

V předehrávce 26. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 zavítaly přerovské volejbalistky na půdu Olympu. V poslední době se hostům herně dařilo a tak se očekávala bitva osmého týmu s desátým. V této sezóně se v obou vzájemných zápasech radovaly hráčky z Prahy. Po pomalejším rozjezdu se to domácím povedlo i do třetice a připsaly si výhru 3:1 a tím pádem i tři body do tabulky.

PVK Olymp Praha – Volejbal Přerov 3:1 (12:25, 25:9, 25:13, 25:20)

Rozhodčí: Dušek Petr, Koutník Patrik, delegát Renčín Kamil

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kalhousová, Žáková, Brancuská, Kelnárová, Šimáňová, Šmídová Nicole, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Brichtová, Kopáčová

Hosté: Lazárková, Dlouhá, Kovačič, Hůsková, McClellan, Zatloukalová, libera Kulová, Michálková. Střídaly: Martincová, Šrámková, Köhlerová, Horská, Oborná

Ohlasy po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):Do zápasu jsme nenastoupily vůbec dobře. Soupeřky přijely s tím, že budou dneska solit na servisu, což se jim ten první set rozhodně povedlo. My jsme nebyly schopné tu jejich první sérii na servisu obrátit a samy jsme zkazily hodně vlastních servisů, plus jsme vyhodily hodně útoků. Naštěstí jsme nepropadly panice a v druhém setu jsme dokázaly náš výkon zvednout a nakonec jsme zápas, až na pár momentů v posledním setu, dovedly celkem bez problému k vítězství.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):Nechci příliš obhajovat náš slabý výkon v prvním setu, ale jsem si vědom, že naše hráčky mají za sebou těžký kondiční týden. První dva dny tohoto týdne byly tréninkově nabité, protože se plně věnujeme přípravě na finálový turnaj Českého poháru, tudíž ten rozjezd zápasu byl pomalý. Nicméně jsme si ho sami zkomplikovali zkaženými servisy a špatnou přihrávkou. Ovšem pravdou zůstává, že soupeřky do nás najely velice razantně a ty servisy jim opravdu chodily. Naopak my jsme především smečovali do autu a tím jsme se dostali do nepohody. Ale oceňuji naše hráčky, že nezpanikařily a rychle vyhrály druhý i třetí set. Ve čtvrtém setu se nám podařilo odskočit na čtyři pět bodů a dotáhli jsme to do vítězného konce. Já jsem s tímto vítězstvím nesmírně spokojený.“

Isabel Kovačić (univerzálka Volejbal Přerov): Myslím si, že jsme zápas začaly velice dobře a v první setu jsme měly jen tři nebo čtyři nevynucené chyby. Takhle bychom chtěly i nadále hrát. Nicméně zbytek zápasu se nám vymkl z rukou. Soupeřky dělaly méně chyb a my naopak více. A když neomezíme počet našich chyb a nebudeme ve hře agresivnější, tak to automaticky povede k prohře.“

Jan Moravčík (asistent trenéra Volejbal Přerov): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři, že tento zápas zvládnul, i když to na začátku vypadalo, že to bude mít hodně těžké. My jsme na ně v první setu vlítli a drželi se taktiky. Chodil nám servis, takže jsme ten set celkem v pohodě zvládli. Od druhého setu už nám soupeř nedal k ničemu prostor. Do našeho týmu se vkradla naprostá panika. Netušili jsme, co mámě dělat, kde máme stát, rozhazovali jsme se navzájem a nedodrželi jsme vůbec nic. To pokračovalo i ve třetím setu, takže jsme ho také rychle prohráli. Jelikož už to bylo velice špatné, tak jsme si toho před čtvrtým setem řekli více a vypadalo to, že se nám hra trochu zvedla. Začali jsme držet taktiku a lépe nám to chodilo. Nicméně v půlce setu jsme třikrát nedokázali otočit. Tím se set zlomil a soupeř už ho v klidu dohrál až do konce.“

Popis utkání:

Utkání začalo esem hostujícího družstva, které určilo i celý průběh prvního setu. Od stavu 2:2, jako by domácím ujel vlak a Přerov přebral plnou kontrolu nad hrou. Za stavu 2:7 si vzal domácí tým time-out, ovšem nepříznivý stav tím nezvrátil. Během prvního setu se domácímu trenérovi podařila dvě střídání (Kelnárová- Brichtová, Brancuská- Kopáčová), která výrazně posílila ofenzivu domácího družstva do zbytku zápasu. 

Druhý set se role otočily, Olymp si držel kvalitní servis a výrazně zlepšil útok. Trenér hostujících se snažil sestavu všemožně obměňovat, ale i přesto se mu nepodařilo odvrátit drtivou porážku v tomto setu, 25:9. 

Třetí set byl opět v režii pražského celku, Přerovu se stále nedařilo najít jistotu na útoku, kterou měl v prvním setu. Domácí celek hrál konstantě s minimem nevynucených chyb, vyzdvihnout je také potřeba skvělá práce v poli domácích hráček liber – Dostálové a Peškové. Sada skončila šťastným míčem zpoza koncové lajny z ruky Gabriely Kopáčové, 25:13.

Do stavu 16:16 byl čtvrtý set velmi vyrovnaný, týmy se praly o každý bod. Olymp, především díky skvělé obraně na síti, ale odskočil od hostujícího celku až na konečný rozdíl pěti bodů. Zápas zakončila Lucie Kalhousová bodovým blokem.

Autoři: Tereza Půčková, Jakub Zeman, foto Juro

Krátké zprávyArchiv
ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

Breuer / Németh (HUN) – Ebertová / Knoblochová 0:2 (9:21, 13:21)

 
ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Česko – Slovinsko 2:3 (25:23, 21:25, 25:21, 23:25, 9:15)

 
ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

dívky: Ebertová / Knoblochová – Stolz / Abbühl (SUI) 1:2 (16:21, 21:19, 11:15), Ebertová / Knoblochová – Przybyszewska / Wolny (POL) 2:0 (21:12,...

 
ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Řecko - Česko 1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 20:25)

 
ME U18 2024 – beachvolejbal - Kacherti (GEO)

chlapci: Pavlusek / Votava – Iurisci / Zoeschg (ITA) 0:2 (18:21, 15:21), Pavlusek / Votava – Hameiri / Goldshmid Fisher (ISR) 2:0 (21:13,...

 
ME U18 2024 - chlapci - Plovdiv (BUL)

Česko - Rumunsko 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018