1.3.2018

Sokol Šternberk se přiblížil k vytouženému play - off

V prvním březnovém zápase přivítal domácí celek TJ Sokol Frýdek-Místek favorita z Prostějova, s kterým domácí celek předvedl vyrovnaný výkon, ale bohužel v zápase podlehl. Dále proti sobě nastoupili domácí VK Dukla Liberec a hosté VK Královo Pole. Po pětisetové bitvě nakonec vyhrávají brněnští hosté a odváží si tak dva cenné body. Možná rozhodující souboj o poslední místo v blížícím se play-off odehrály volejbalistky domácího Sokola a hostů z Přerova ve šternberském utkání 4. kola druhé výkonnostní skupiny extraligové nadstavby. V hale Ecce Homo viděli fanoušci více než dvouhodinovou bitvu, v níž Šternberanky poprvé v této sezoně zvládly nástrahy pětisetové bitvy, zvítězily 3:2 a dvě kola před koncem dlouhodobé části soutěže mají na Přerov na osmé pozici náskok jednoho bodu. Brněnský Fénix přivítal Olymp Praha. Diváci byli zvědaví, zda domácí tým bude pokračovat ve zlepšených výkonech, které předvádí v nadstavbové části extraligy a zda se mu podaří získat první letošní body. Průběh utkání však byl pro ně zklamáním. Hostující Olymp v utkání jednoznačně dominoval a do Prahy si odváží tři body.

I. skupina

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK - VK PROSTĚJOV

V prvním březnovém zápase přivítal domácí celek TJ Sokol Frýdek-Místek favorita z Prostějova. S kterým domácí celek předvedl vyrovnaný výkon ale bohužel v zápase podlehl.

č.: 106  dne:       1. 3. 2018          v hod.:    17:00

TJ Sokol Frýdek Místek – VK Prostějov 0:3 (18:25, 21:25, 23:25)

Rozhodčí: Spáčil, Slezák

Počet diváků:100

Domácí: Blasiak, Pavelková, Vašinová K., Borovcová, Kukučová, Mitrega, libero Radivojeviočová Střídala: Kavková.

Hosté: Zatloukalová, Emonts, Kozmik, Horká, Nová, Trnková, libero Kovářová. Střídaly: Kossányiová, Herelová.

Daniela Pavelková (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek):Škoda že jsme neurvaly alespoň set. Dnes nám spadla skoro každá ulívka kterou soupeř přehodil. Chválím za bojovný výkon.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Spokojenost z naší hry! Pochvala za bojovnost. Je třeba pracovat na odstranění nevynucených chyb.“

Kathleen Weiss (kapitán VK Prostějov): „Splnily jsme úkol za tři body. Jsme spokojené.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „V utkání jsme výborně útočili a proto jsme vyhráli.“

V prvním setu do stavu 14:14 sokolky držely krok se soupeřem. V koncovce setu rozhodl servis Heleny Horké a v útoku smeče Laury Emonts. Ve druhém setu vyrovnaný průběh do stavu 16:16 kdy domácí dokázali využít nedůrazných a zkažených servisů soupeře. Druhá polovina setu patřila hostům. Ve třetím setu díky výměně a výkonu nahrávačky, kdy byl útok sokolek pestřejší dokázali vést domácí 22:19, ale soupeř koncovku otočil ve svůj prospěch.

Autor: Jiří Zaoral

VK DUKLA LIBEREC – VK KRÁLOVO POLE

Do čtyřiadvacátého kola druhé části UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18 proti sobě nastoupili domácí VK Dukla Liberec a hosté VK Královo Pole. Po pětisetové bitvě nakonec vyhrávají brněnští hosté a odváží si tak dva cenné body.

č.: 108       dne:  1. 3. 2018               v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – VK Královo Pole 2:3 (22:25, 25:16, 25:15, 21:25, 14:16)

Rozhodčí: Rychlík D., Buchar T.

Počet diváků: 210

Domácí: Delabarre, Krišková, Holubcová, Staňková, Veselá, Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Nečasová, Vaňková, Mikšíková.

Hosté: Podhrázká, Kopáčová, Pene, Boulová, Zburová, Meidlová, libero Vaňková. Střídaly: Vyklická, Suchá, Pištěláková, Šloufová, Janečková.

Laura Holubcová (kapitán domácích):  „Opět jako vždy proti Brnu se nám nepodařil první set, ale pak jsme se chytily a hrály naši hru, kterou jsme chtěly. Bohužel shodou nemilých okolností se nám nevydařil TB.“

Libor Gálik (trenér domácích): „Dnešní zápas se nám nepovedl. Věděli jsme, že Brno na nás nastoupí nebojácně, ale i přesto jsme to dokázali ustát a vrátit se zpět do hry. Když jsme dostali soupeře pod tlak, bohužel jsme vzápětí polevili. V páté setu jsme měli chybu v postavení, což rozhodčí absolutně nezvládli. Jsem zklamaný z toho, že nejsme schopni plnit naše taktické pokyny.“

Ivana Zburová (kapitán hostů): „ Od druhého setu jsme se zasekly a přestaly hrát. Jsme ráda že se nám to podařilo zvrátit a konečně jsme po dlouhé době vyhráli tb.“

Marek Rojko (kapitán hostů): „První řadě chci říct, že v této sezoně velmi respektujeme práci Liberce, jak působí a jak hraje, ač je v soutěži nováčkem. Pro nás je po třech prohraných tb tento vyhraný velmi cenný. I tak si myslím že to do konce play-off bude velmi vyrovnané. Jsme velmi rádi za dva body.“

V úvodu utkání vede Liberec 4:1. První technický TO za stavu 8:7 pro Liberec. Tvrdý útok Kriškové posílá Liberec do vedení 10:7. Následuje eso a Liberec zvyšuje náskok na 12:9. Brno oplácí esem a trpělivou hrou srovnává na 12:12. Za stavu 13:14 se Brno poprvé ujímá vedení. Nahrávačka Delabarre využívá rychlé zalívky a upevňuje tak vedení v druhém TTO 16:15. Liberec zablokován o a reaguje oddechovým časem za stavu 18:19 pro Brno. Liberci se nedaří zkrotit tvrdý úder Kopáčové a vybírá si v koncovce prvního setu druhý oddechový čas za stavu 19:22. Brno uzavírá první sadu neprostupným blokem a vítězí v poměru 22:25.

Ve druhém setu se Liberec potýká se slabým útokem a nedaří se jim zakončit. Liberec si bere oddechový čas za stavu 2:6. Dukla snižuje na rozdíl dvou bodů, stav 6:8 v prvním TTO. Domácí dokázali vyrovnat na 11:11 a vzápětí zvyšuje parádním jednoblokem na 12:11. Brnu se nedaří na útoku a svými chybami posouvá Liberec do vedení 16:12. Výborná obrana na síti a následné eso dostává Liberec do vedení 20:14. Druhou sadu vítězí domácí Dukla 25:16, kde dominovala na bloku a na servisu. Je vyrovnáno na 1:1.

Úvod třetího setu a v první technickém TO je stav 8:4 pro Liberec. Brno opět pod tlakem dobrého servisu Liberce, 13:8 pro domácí. Neskutečná bojovnost v poli a odhodlání na straně Liberce, stav 16:10. Brno nechce dát svou kůži lacino, ale nedaří se jim a Liberec vstupuje do koncovky s pětibodovým náskokem 19:14. Vysoké bloky zastavují Brněnské hráčky a Liberec vcelku hladce vítězí 25:15 ve třetí sadě.

Liberec pokračuje v duchu posledního setu a v prvním TTO vede 8:5. Brno se prokazuje razancí na útoku a ujímá se vedení 12:14, na což trenér Gálik reaguje oddechovým časem. V druhém technickém TO je stav 14:16 pro Brno. Hotová brněnská zeď uzemnila útok Kriškové a Brno vede 14:18. Blokařská show obou celků v koncovce a stav 19:22 pro Brno. Brno nechce odjet s prázdnou, stav 21:25 a je před námi tiebreak.

V pátém setu zmatky v postavení na straně Liberce, což domácí rozhodí a Brno vede 1:6. Při změně stran vede Brno 5:8. Liberec vstal jako Fénix z popela a srovnává na 10:10. V koncovce stav 13:14 a první matchball odvrácen. Druhý rovněž a je to 14:14. Pátá sada končí poměrem 14:16 pro Brno.

Autor: PhDr. Kateřina Veselá

II. skupina

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VOLEJBAL PŘEROV

Možná rozhodující souboj o poslední místo v blížícím se play-off odehrály volejbalistky domácího Sokola a hostů z Přerova ve šternberském utkání 4. kola druhé výkonnostní skupiny extraligové nadstavby. V hale Ecce Homo viděli fanoušci více než dvouhodinovou bitvu, v níž Šternberanky poprvé v této sezoně zvládly nástrahy pětisetové bitvy, zvítězily 3:2 a dvě kola před koncem dlouhodobé části soutěže mají na Přerov na osmé pozici náskok jednoho bodu.

č.:  128 dne: 1. 3. 2018 v hod.: 17:00

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 3:2 (28:30, 25:21, 25:17, 24:26, 15:12)

Rozhodčí:  Kavala T., Burgertová G.

Počet diváků: 150

Domácí: Polášková, Dudová, Kotlabová, Karpushyna, Hudylivová, Nováková, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Vrabcová, Ambrožová.

Hosté: Gauthier, Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Vander Meer, libera Šádková, Kohoutová. Střídaly: Gogová, Kohoutová, Hrabalová, Skálová.

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): “Jsem ráda, že jsme konečně prolomily naše tiebreakové prokletí. Byl to těžký zápas, který nás stál hodně sil, ale zvládly jsme jej alespoň za dva body a teď už bychom to nerady pustily.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Pokud jsme potřebovali v sezoně vyhrát alespoň jeden tiebreak, tak to byl ten dnešní. Jsme teď o krok před Přerovem, ale bude to ještě hodně těžké a bojovat se bude až do posledního kola. Chci pochválit holky především za to, že nepoložily závěr prvního setu, a přestože jej nakonec v těsné koncovce ztratily, nastartovalo nás to až k obratu na 2:1. Ve čtvrté sadě Přerov trochu pozměnil sestavu, což nám dělalo problémy. V tiebreaku už jsme měli více štěstí my.“

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Pokud jsme hrály to, na co jsme byly připravované takticky, tak nám to vycházelo, ale jakmile jsme začaly kupit moc chyb, tak nám soupeřky utekly. Zkrácenou hru rozhodl už její začátek.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Odjíždíme zklamaní, můžeme pouze pogratulovat domácím a také pochválit rozhodčí za velmi kvalitní výkon. Bohužel náš volejbal, který umíme, jsme hráli jen do stavu 21:15 v prvním setu. Pak jsme nezvládli dvě tři situace, tým znervózněl a sadu urval jenom silou vůle. Domácí ale koncovka nakopla, zjistili, že s námi můžou hrát, zatímco my se potýkali s přihrávkou. Čtvrtý set jsme opět spíš ubojovali, stále tam však byla spousta chyb. V tiebreaku jsme nejprve špatně začali a pak přišly tři balony, které jsme soupeři doslova darovali. Přitom stačilo si jen dobře přihrát. Bylo poznat, že na této úrovni nerozhoduje vždy volejbalové umění, ale především hlava. Budeme o play-off bojovat dál, ale už teď vím, že pokud bychom neuspěli, tak nás nejvíc z celé sezony bude mrzet domácí porážka 0:3 se Šternberkem. Body z tohoto zápasu nám můžou hodně chybět.“

Začátek klíčového duelu Šternberanky nezvládly příliš dobře, brzy prohrávaly 1:5, a přestože se dokázaly několikrát dotáhnout na jediný bod, za stavu 12:20 se zdálo být rozhodnuto. Jenže Sokol nesložil zbraně, při servisech Kotlabové a střídající Vrabcové snížil na 19:21, přesto se Přerov za stavu 20:24 dostal ke čtyřem setbolům. Ovšem byla to tentokrát nejzkušenější hráčka na palubovce Nováková, díky jejímž podáním domácí celek otočil na 25:24 a sám mohl rozhodnout ve svůj prospěch. Nakonec však Přerovanky po dvou setbolech soupeře proměnily svůj sedmý a po výsledku 30:28 nakročily k důležitým bodům.

Jenže hned v úvodu druhé sady se míče ujala domácí Karpushyna a ze servisu odcházela až za stavu 8:0. Hostující celek už ztrátu zcela nesmazal, a i když se přiblížil až na čtyři body a v závěru zlikvidoval čtyři šternberské setboly, porážce 21:25 a vyrovnání už nezabránil.

Také ve třetím dějství měl od začátku navrch Sokol, ačkoliv ne tak výrazně jako v předchozí části. Ze stavu 9:5 ještě Přerov srovnal na 11:11, po šňůrách podání Poláškové a Dudové to ale bylo 21:14 a Šternberku tentokrát stačil jediný setbol k výhře 25:17.

Aby si Přerovanky zachovaly reálnou šanci na osmou příčku, potřebovaly nutně bodovat, ale k tomu měly ve čtvrtém setu dlouho hodně daleko. Domácí volejbalistky vedly 10:6, 15:9 a ještě 17:14, hosté pak ale otočili na 17:18 a do koncovky šli s náskokem dvou míčů (21:23). Sokol dvěma body srovnal, ale pak přišly dva setboly protivníka za sebou a po tom druhém stav 24:26 a vyrovnání na 2:2.

Pětkrát v sezoně doposud Šternberanky bojovaly se soupeřkami v tiebreaku a pokaždé zatím odešly ze hřiště poraženy. Tentokrát ale hned od začátku šly za svým cílem (5:1, 7:3) a i přes dílčí zaváhání (7:6, 8:7) se znovu dokázaly od soupeřek odpoutat (11:7) a po třetím proměněném mečbolu a výsledku 15:12 se mohly začít radovat z první vítězné zkrácené hry i jednoho veledůležitého bodu navíc.

VK FÉNIX BRNO – PVK OLYMP PRAHA

V dnešním zápase brněnský Fénix přivítal Olymp Praha. Diváci byli zvědaví, zda domácí tým bude pokračovat ve zlepšených výkonech, které předvádí v nadstavbové části extraligy a zda se mu podaří získat první letošní body. Průběh utkání však byl pro ně zklamáním. Hostující Olymp v utkání jednoznačně dominoval a do Prahy si odváží tři body.

č.:  127     dne: 1. 3. 2018               v hod.:19:00

VK FÉNIX BRNO – OLYMP PRAHA 0:3  (10:25, 16:25, 11:25)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek

Počet diváků: 100

Domácí: Krejčířová, Beránková, Neterdová, Šnellyová, Pospíšilová Pe., Kočvarová, libero Kuníková. Střídaly: Trávníčková, Pospíšilová A., Matoušková, Štrychová.

Hosté: Kopecká, Komárková, Bartošová, Kalhousová, Melicharová, Šimáňová, libero Stavinohová. Střídaly: Bicanová.

Veronika Šnelyová (kapitán domácí): Celý zápas jsme táhly za kratší konec. Trápily jsme se dlouho na přihrávce. Hra vypadala, jak vypadala. Mrzí mě, že jsme nenavázaly na výkon, který jsme předvedly v Praze minule. Gratuluji k vítězství.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „Nedokázali jsme navázat na předešlé výkony. Utkání mělo jednoznačný průběh a Olympu jsme velmi usnadnili cestu za třemi body.“

Simona Kopecká (kapitán hostů): „Přijely jsme s cílem vyhrát a to se nám dnes povedlo, až na druhý set, kdy jsme dostaly hodně bodů od nahrávačky Aničky Pospíšilové. Jinak celá hra byla pod naší kontrolou.“

Stanislav Mitáč (trenér hostů): „Pohodové utkání v tréninkovém tempu jsme zvládli velmi dobře.“

Hostující družstvo na začátku prvního setu tlačilo podáním a lepší hrou na síti, a to zejména středem. Výsledek prvního setu skončil jednoznačně 25:10 pro Olymp. Na začátku druhého setu domácí tým nedokázal přihrát a zároveň složit míč. Pražské hráčky tlačily opět servisem. Až v půlce setu se domácí tým probral. Při podání A. Pospíšilové snížil na rozdíl jednoho bodu 13:14. To však byla labutí píseň ze strany Fénixu. Olymp zpřesnil svoji hru a do konce setu povolil domácím pouze tři body.  V začátku posledního setu oba týmy bojovaly o každý bod a stav byl vyrovnaný 7:7. Následně však při jedenáctibodové šňůře, kdy na podání byla Šimáňová, udělaly hosté rozhodující krok k zisku i třetí sady. Dnešní zápas skončil výhrou za 3 body pro hostující Olymp Praha.

Autor: Karel Tichý

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)