8.11.2021

Televizní dohrávka 11. kola ženské UNIQA extraligy plně v režii domácího Králova Pole

Pondělní večer patřil v hale na Vodově dohrávce 11. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22, v níž na královopolskou palubovku zamířil Olymp Praha. Domácí KP Brno před zraky nejenom svých fanoušků, ale i kamer České televize, vybojovalo koncovku prvního setu a v druhém soupeřky smetlo rozdílem 13 bodů. Olymp rozjetý domácí tým už poté zastavit nedokázal a Královo Pole si po další suverénně vyhrané sadě dokráčelo pro zasloužené tři extraligové body.

VK Královo Pole – PVK Olymp Praha 3:0 (25:20, 25:12, 25:13)

Rozhodčí: Poláček J., Trumpeš. D

Počet diváků: 320

Domácí: Moreno Borrero, Bukovská, Koulisiani, Pavlicová, Pavlíková, Hrušecká, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Sweet, Jelínková

Hosté: Virtová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Poloučková, libero Pešková. Střídaly: Lukešová, Cihlářová, Bartošová, Neumannová

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme si vydřely hodně důležitý první set, kdy nás Olymp tlačil a vůbec to nebylo jednoduché. Potom jsme ale už nepolevily a hostující tým vůbec nevzdoroval, takže jsme si zbytek zápasu už jenom užily.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „Jsem rád, že po naší herní pauze a viditelně nervózním začátku, kdy se sešlo všechno – že jsme dlouho nehráli, je to televizní utkání, a navíc prohraný první zápas s Olympem – tak chvíli trvalo, než jsme se dostali do dobrého rytmu. Převaha naší kvality ale pak byla už jednoznačná. Tým soupeře rozhodně není špatný, ale pronásledují ho zranění a nedaří se mu z toho dostat.”

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „První set byl docela pohledný volejbal a přetahovaná se soupeřem. Bohužel jsme nezvládly jeho koncovku a pak už byl zápas zcela v režii domácích hráček, které velmi dobře servírovaly a my jsme nebyly schopné přihrát a proti jejich bloku a obraně v poli následně odútočit. Nedokázaly jsme už pak vůbec vzdorovat.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Naše výkony jsou jako den a noc a dnes to byl asi ten noční zápas. Dnes vypadal vyrovnaný jenom první set do stavu 15:15, pak jsme ale zkazili servis a už jsme tahali za kratší konec. Byli jsme pod obrovským tlakem brněnských servírujících hráček, tenhle servis je asi nejlepší v lize. Pokud jim to takhle frčí, my nedokážeme přihrát, a tak jak velí stará volejbalová pravda – nepřihraješ/nesmečuješ/nevyhraješ – tak takhle vypadal druhý a třetí set. My jsme nepřihráli, a když už jsme se k útoku dostali, bylo to proti srovnané obraně brněnských hráček, které jsou navíc vysoké, a dokážou postavit mohutnou zeď na síti.“

V prvním setu se oba týmy tahaly o každý míč a vedení se přelévalo na obě strany (6:8, 12:9). Srovnaný stav 15:15 ale znamenal zlom a definitivní obrat ve prospěch domácích volejbalistek, které se postupně začaly Olympu vzdalovat (18:15). V koncovce si už pak KP Brno vedení pohlídalo a v závěru proměnilo hned první nabídnutý setbol (25:20).

Druhé dějství pak bylo zcela v režii domácích hráček, které při servisu Magdy Bukovské odskočily na 8:2 a nezastavil je ani oddechový čas Olympu. Hostující tým se dostal pod tlak a za stavu 12:5 bral další time out. Ten mu však také nepomohl, a tak do koncovky vstupovalo Královo Pole s luxusním náskokem 11 bodů (20:9) a set dohrálo s přehledem poměrem 25:12.

I následující sada pokračovala ve stejném rytmu, Královo Pole se ujalo vedení 7:4 a Olymp se sice znovu snažil zareagovat oddechovým časem, tlak domácích tím ale nezbrzdil (11:5). Svěřenkyně Stanislava Mitáče pak už jenom marně přihlížely tomu, jak KP Brno opakuje scénář z předchozího dějství a opírá se po zbytek setu o kvalitní servis i obranu. Výhrou 25:13 si domácí tým zaslouženě připsal do tabulky tři body.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)

Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)