Jak už bývá zvykem, v družstvu Sokola Šternberk došlo před novou sezónou UNIQA volejbalové volejbalové extraligy žen 2020/21 k mnoha změnám. Tým trenéra Jana Drešla doplnily nejen vlastní odchovankyně a slovenský talent Lucia Herdová, ale i hráčky, které už se prosadily v české nejvyšší soutěži v barvách jiného klubu. Pokud se podaří skloubit dravé mládí se zkušenostmi, může Šternberk navázat na dobré výkony z konce nedohrané sezóny.
Příchody: Aleksandra Wańczyk/POL (Ostrava), Tereza Slavíková (Prostějov), Lucia Herdová/SVK VTC Pezionok/SVK), Katsiaryna Bakowska/BLR, Katarina Dudová/SVK (Olomouc), Lenka Oborná – návrat k volejbalu, odchovankyně Zuzana Látalová, Kristýna Jarošová, Amálie Vyjídáková
Odchody: Olivia Loren Kofie/USA, Katrina Zilberman/ISR (obě Olomouc), Aleksandra Karabinovich/BLR (Vitrolles Sport VB / FRA), Agnieszka Mazur/POL, Amanda Sifferlen/USA, Viktorie Gogová, Pavla Meidlová, Veronika Schandlová
hráčky | post |
Nicole Šmídová | nahrávačka |
Denisa Dosoudilová | nahrávačka |
Katarina Dudová | nahrávačka |
Ema Kneiflová | blokařka |
Katsiaryna Bakowska | blokařka |
Eliška Kořínková | blokařka |
Nikol Látalová | smečařka |
Lucia Herdová | smečařka |
Lenka Oborná | smečařka |
Zuzana Látalová | smečařka |
Aleksandra Wanczyk | univerzálka |
Kristýna Jarošová | univerzálka |
Amálie Vyjídáková | libero |
Tereza Slavíková | libero |
realizační tým: | |
Bc. Jan Drešl | hlavní trenér |
Mgr. Miroslav Jehlář | asistent trenéra |
Filip Koryčanský | statistik |
Hana Stratilová | kondiční trenér |
Michal Oborný | vedoucí družstva |
Mgr. Denisa Nohelová | masér/fyzioterapeut |
Dov. MUDr. Ivo Oral, CSs | lékař |
Autor: Jiří Carba
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)
Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)