24.11.2022

Tři body do extraligové tabulky zůstaly na palubovce Králova Pole

Ve čtvrteční předehrávce 16. kola přivítalo Královo Pole na své palubovce Ostravu, aktuálně devátý tým UNIQA volejbalvé extraligy žen 2022/23. Do zápasu i přes absenci Ely Koulisiani, další nemocné hráčky, lépe vstoupily domácí volejbalistky a první dva sety patřily jim. Ostrava pak sice snížila na 2:1, na víc už ale v zápase nestačila. KP Brno jednoznačně ovládlo čtvrtou sadu a do tabulky si připsalo důležité tři body.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:11)

Rozhodčí: Peloušek J., Slezák J.

Počet diváků: 220

Domácí: Stojkovic, Nikolova, Kuníková, Hrušecká, Moreno Borrero, Bukovská, libero Digrinová. Střídaly: Prchalová, Pelikánová, Rožnovjáková, Kamasová

Hosté: Vytisková, Buvinic, Hadáčková, Jasečková, Dabrowska, Jedličková, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Kašparová, Skřivanová, Chládková, Bauerová

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Máme velkou radost po všech těch tie-breacích i několika prohraných zápasech. V prvních dvou setech jsme se trošku hledaly v obraně, ale v posledním čtvrtém setu se ukázalo, že máme a můžeme mít navrch, a doufáme, že nám to takto vydrží.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Od úvodu jsme nehráli úplně dobře, zaskočila nás zpráva, že musíme hrát bez nemocné Ely Koulisiani, což na nás bylo vidět. O to víc jsem rád, že to dnes hrající Andjela zvládla. Nejvíc nás však těší dnešní čtvrtý set, do kterého se nám nešlo lehce, ale odcházeli jsme z něj se zdviženými hlavami.”

Petra Kašparová (kapitánka TJ Ostrava): „Udělaly jsme dnes v prvních dvou setech hodně chyb na servisu a kdyby se to nestalo, tak jsme sety mohly urvat. Musíme být agresivnější také v útoku.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Měli jsme dobré pasáže, ale pak jsme udělali hloupé chyby, které nás srazily, a byli jsme strašně málo důrazní. Pokud chceme bojovat o vítězství, musíme ještě přiložit pod kotlem, v klíčových momentech jak uhlí, tak polena a občas i tu briketu. Nemůžeme koukat, co s námi dělá soupeř a čekat, že udělá chybu. Takhle se současný volejbal nehraje.“

Ostrava odstartovala první set lépe (2:4), Královo Pole ale rychle srovnalo krok (6:6). Oba týmy se pak přetahovaly o každý bod (11:11), za stavu 13:13 si však na svoje konto připsaly čtyři body domácí hráčky (17:14) a vedení už ze svých rukou do konce setu nepustily (25:22).

V úvodu druhé sady Ostrava dokázala zareagovat na stav 9:6 pro Královo Pole a otočila skóre pro sebe (9:10). Vedení se pak přelévalo na obě strany (12:14, 18:16), do koncovky ale vstupovala obě družstva za vyrovnaného stavu 20:20. Na servis se pak postavila Kateřina Pelikánová, a i díky esu její tým odskočil na 23:20. Ostrava sice ještě stáhla na 23:22, na zvrat však byla krátká (25:22).

Vyrovnaný souboj pokračoval i v sadě s pořadovým číslem tři (7:7). Za stavu 11:11 se Ostrava dvakrát nemýlila na bloku (11:13) a Erik Nezhoda zastavil hru oddechovým časem. Hostující hráčky to ale nezbrzdilo, právě naopak (14:18), a Královo Pole si bralo za stavu 14:20 další time out. Rozjeté ostravské volejbalistky už si ale na vítězství v setu sáhnout nenechaly (17:25).

Začátek čtvrtého setu byl při servisu Gretell Moreno zcela v režii Králova Pole (7:0). Ostrava se domácím snažila přiblížit (11:5), KP Brno ale tlačilo dál a po smeči Simony Nikolovy a Terezy Hrušecké vysoký náskok drželo dál (13:5).  V poli zářila Daniela Digrinová, v útoku Magdalena Bukovská (17:6) a domácím se dařilo i na bloku (18:6). Zaskočený ostravský tým se nevzmohl na odpor, a tak KP Brno zvítězilo v setu jednoznačně 25:11.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal