TJ Sokol Šternberk - TJ Tatran Střešovice 3:0 (23,20,19)

Rozhodčí: L. Grabovský, Trumpeš Diváků: 200
Dřímalová, Šenková, Holásková, Hrabalová, M. Janečková, Piňosová Libero: Hronová Střídala: Oborná
Štindlová, Synková, Černianská, Valešová, Škrampalová, Kvapilová Libero: K. Novotná Střídaly: Němcová, Zachová

Kapitánka Šenková:
Rozhodl náš obětavý výkon, výborná obrana na síti a dobrý servis. Výhru jsme už nutně potřebovaly, je to pro nás velká psychická vzpruha.
Trenér Juřík:
Zápas se rozhodl v koncovce prvního setu, v němž jsme hodně prohrávali, ale dokázali to otočit a pak jsme si už řekli, že to znovu nedopustíme. Třetí set už byl hodně jednoduchý, hosté nám jej usnadnili velkým množstvím chyb.

Kapitánka Černianská:
Rozhodl náš horší příjem a servis.
Trenér Novotný:
Potýkáme se s velkou marodkou. Měli jsme podstatně horší příjem a domácí nás předčili i podstatně větším sebevědomím a agresivitou v útoku.

Poslední tým tabulky Šternberk vstoupil do utkání špatně, v úvodním setu dlouho prohrával (8:15, 17:21, 22:23), v koncovce ale díky třem bodům v řadě sadu vybojoval pro sebe a pak už měl nad protivníkem navrch. Ve druhém dějství vedl neustále o dva až pět bodů a ve třetím od stavu 14:13 už na palubovce dominoval.

Adam Fritscher

statistika utkání

zpět

72. utkání

VK TU Liberec - Volleyball club Slavia Praha 0:3 (-22,-17,-20)

Rozhodčí: Němeček P./Večeřa J. Počet diváků: 100
Sestavy (od zóny I.):
Ševčíková, Chroustovská, Novotná, Lohniská, Vinecká, Lauerová Libero: Ullmanová Střídali: Brejchová, Ševců, Rašková
Smutná, Kočiová, Jonášová, Mezerová, Neumannová, Suchoňová Libero: Steinerová Střídali: Bonnerová

Kapitán Chroustovská:
1.dva sety jsme si prohrály už v začátku. 3.sadu jsme zvládly do koncovky, ale závěr jsme ztratily. Rozhodla důraznost
Trenér Hořínek:
-

Kapitán
Neumannová
Trenér Vojík:
Zápas nebyl tak snad snadný, jak by mohlo napovídat pořadí v tabulce. Rozhodla úderná síla a naše lepší obarna v poli. Cením si dnešního vítězství bez ztráty setu.

Do začátku utkání vstoupily lépe favoritky z Prahy, když však přišla na servis domácí Vinecká, 8mi servisy v řadě soupeře hodně potrápila. Druhé dějství začalo podobně, Slavii přibrzdil opět až servis Vinecké, a pak Lauerové.Pražanky však v tomto setu jasně potvrdily svou aktuální formu.3.set byl hodně vyrovnaný, větší štěstí měla však Slavia Praha a tak prodloužila svou vítěznou sérii.

Michaela Dvořáková

zpět

73 utkání

TJ Mittal Ostrava - VK Královo Pole Brno 0:3 (-13,-12,-22)

Rozhodčí: Gall J./Dočkal A. Diváci: 260 Čas: 71 min.
Hermannová, Elblová, Pinková, Lindovská, Michalíková, Langová. Libero: Spáčilová Střídaly: Mayerhoferová, Polášková, Holišová.
Útlá, Onderková, Straková, Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová. Libero: Melichárková. Střídaly: Valtrová, Vitoušová.

Kapitán:
Z naší strany hodně nepovedený zápas.
Trenér:
Soupeř po všech stránkách lepší a když nám dal v koncovce 3. setu šanci, tak jsme utkání vlastními chybami ukončili.

Kapitán:
První dva sety byly podle našich představ, dařilo se nám vše. Ve třetím setu jsme trochu polevily, ale i tak jsme ho dotáhly do vítězného konce.
Trenér:
Přijeli jsme s respektem, domácí zahráli velmi dobře na Slávii a my máme náročný program. Obavy se naštěstí nepotvrdily. V prvních dvou setech jsme byli mnohem lepší a to nám pomohlo i ve vyrovnaném třetím setu v koncovce.

Utkání mezi 6. a 1. celkem tabulky se vyvíjelo od 1. setu ve prospěch hostujících hráček. Domácí se v 1. ani 2. setu nedokázaly prosadit a vytvořily vlastními chybami hráčkám Brna dostatek příležitostí pro snadný zisk bodů. Teprve ve 3. setu se hráčky Ostravy představily v lepším světle. Ani v něm však na vítězství nedosáhly a vítězství si odváží Brno.

Miloš Matula

zpět

74. utkání

PVK Přerov Precheza - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (18,-23,25,18)

Rozhodčí: Blažek a Vojtíšek Počet diváků: 300
Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídali: Nucová, Skalová
Haškovcová, Kojdová, Janďourková, Orlovská, Holingrová, Závodná Libero: Petrová Střídali: Jurčíková, Mazurová, Pavelková, Kubová

Kapitán:
-
Trenér Vladimír Sirvoň:
„Z diváckého hlediska to dnes bylo hezké utkání s řadou dlouhých a zajímavých výměn. Jsem samozřejmě rád za výhru, ke které jsme dokázali dojít i přes mizernou obranu na síti. Frýdek až na úplnou koncovku co zvedl, to bodově zakončil, hlavně proto byl zápas tak vyrovnaný. Bloky musíme příště zlepšit, jinak bylo patrné, že jdeme herně nahoru.“

Kapitán:
-
Trenér Alexandra Dedková:
„Kvůli nemoci nám chyběla první nahrávačka, což výkon týmu určitě poznamenalo. Druhá nahrávačka sice nehrála špatně, ale nemá tolik zkušeností. Celý zápas nás trápil především blok hlavního kůlu, konkrétně útoky Přerova po lajně. A chvílemi jsme se hodně potýkaly s přihrávkou.“

Pro oba soupeře byl vzájemný zápas v 15. kole UNIQA volejbalové extraligy žen velmi důležitý z hlediska boje o páté místo tabulky. Lépe jej zvládly volejbalistky PVK Přerov, které na svém hřišti přemohly TJ Sokol Frýdek-Místek a horší než páté by už po základní části soutěže skončit neměly.
Bodový vývoj – první set: 3:0, 6:1, 6:3, 7:5, 10:6, 10:10, 13:10, 13:12, 17:13, 19:14, 20:16, 23:16, 25:18.
Druhý set: 2:0, 2:2, 3:4, 5:4, 7:5, 7:9, 10:10, 10:12, 12:14, 16:14, 18:16, 18:18, 19:21, 21:21, 23:22, 23:25.
Třetí set: 0:3, 2:3, 3:6, 8:7, 8:10, 11:10, 12:13, 14:15, 16:15, 18:17, 18:19, 21:19, 22:24, 24:24, 24:25, 27:25.
Čtvrtý set: 2:0, 2:2, 5:5, 7:5, 7:7, 8:9, 11:9, 13:10, 16:11, 19:12, 19:14, 22:16, 22:18, 25:18.
Výborné servisy Gálikové s Murčinkovou a bezchybná hra poslaly Hanačky rychle do slibného náskoku (6:1). Ten domácí tým držel do stavu 10:6, kdy jej do úzkých dostalo nepříjemné podání Závodné. Na šňůru čtyř bodů však PVK okamžitě reagoval tříbodovou sérií z 10:10 na 13:10 a zbytek úvodní sady měl jasně pod kontrolou zejména díky skvěle útočící Gálikové, kterou v téže herní činnosti zdatně podporovaly Gambová i Pastulová – 25:18.
Druhý set byl mnohem vyrovnanější. Zprvu měly mírně navrch Přerovanky (2:0, 7:5), jenže hostující celek posadila na koně Kojdová jak dobrým servisem, tak několika úspěšnými smečemi i ze zadní pozice. Po otočení na 7:9 tak za delší konec provazu tahaly severomoravské hráčky, jejichž převahu zastavila podobnou šňůrou čtyř bodů účinně podávající Mrázková (12:14 – 16:14). To však nebyl zvratům v průběhu tohoto dějství zdaleka konec. Chvíli směřoval k úspěchu Sokol (19:21) a chvíli PVK (23:22), aby závěrečným finišem drama urval přece jen Frýdek – 23:25.
Ztracená koncovka rozhodila Sirvoňovy svěřenky i pro začátek třetí sady (0:3, 3:6). Zpět do hry vrátila Prechezu série čtyř bodů při podání Gambové ze 4:7 na 8:7, jenže hned vzápětí pro změnu zabral protivník (8:10). Houpačka pak pokračovala dál, každý chvilku tahal pilku a celkově se hrál velmi zajímavý volejbal plný pěkných momentů i velkých chyb. Domácím volejbalistkám dělaly značné potíže velice rychlé útoky TJ, ovšem s pomocí střídající Nucové na servisu šly do závěru přesto s mírnou výhodou (21:19). Ta vzala za své následnými hrubkami na příjmu, po nichž měli hosté dva setboly (22:24). Hanácké bojovnice je odvrátily, hned poté ještě jeden a třemi body v řadě naopak daly razítko na svůj vydřený triumf – 27:25.
Divácky atraktivní a nesmírně vyrovnaná bitva pokračovala také ve čtvrtém dějství, ale jen do skóre 8:9. Pak došlo k rozhodujícímu zlomu, neboť hostujícím plejerkám jako by náhle došly síly. Ženy PVK to vycítily, na soupeřky zatlačily a jejich četných nepřesností využily k úniku na 19:12. Nejvíce v této fázi střetnutí bodovaly Gambová s Murčinkovou, dokonce se probraly i jinak špatné bloky domácích a bouřlivě povzbuzující fandové mohli slavit ubojované vítězství – 25:18 a 3:1.

Marek Sonnevend

zpět

75. utkání

PVK Olymp Praha - SK UP Olomouc 1:3 (20,-17,-23,-17)

Rozhodčí: Fink, Kvarda Počet diváků: 200
Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová Libero: Dostálová Střídaly: Mudrová, Jurčenková, Zoulová
Mátlová, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Esina, Gregorová Libero: Maléřová Střídaly: Dedíková

Kapitán:
-
Trenér:
Souhlasím s Jurou, že zápas byl bojovný a pohledný. Obě družstva si uvědomovala důležitost zápasu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, první set jsme dohráli s přehledem. Od druhého setu se Olomouc zlepšila na servisu, ve třetím setu jsme zvládli nepříznivý stav z úvodu, dostali jsme se do vedení, ale přesto jsme koncovku nezvládli. Od čtvrtého setu jsme byli horším týmem.

Kapitán: -
Trenér:
Myslím si, že to byl bojovný zápas se spoustou dobrých výměn ale i s chybami. Olymp byl dobře připraven na Chalcarzovou a Gregorovou. Postupem jsme se zlepšili na servisu, pomohla nám Dedíková. Od druhého setu jsme zápas měli pod kontrolou, měli jsme mírně navrch. Chválím děvčata zvládnutí zápasu.

První set měl Olymp pod kontrolou od úvodního míče, svého soupeře přehrával hlavně obranou blokem i v poli. Ve druhém setu Olomouc získala náskok ze stavu 4:4 na 9:4 a díky zlepšenému servisu a hrou bez zbytečných chyb rychle srovnala stav na 1:1 na sety.
V nastoupeném trendu pokračovala Olomouc i v dalším průběhu zápasu – ve třetím setu šla rychle do vedení 7:2, ale od stavu 5:10 Olymp výrazně zlepšil servis, celkem získal 5 přímých bodů a dostal se do vedení 17:15 a rozhodovalo se koncovce, kterou domácí tým zbytečnými chybami ztratil. Ve čtvrtém setu si Olomouc udržovala mírný náskok od počátku setu a v závěru svého soupeře deklasovala.