TJ Tatran Střešovice - PVK Olymp Praha 0:3 (-15,-14,-19)

Rozhodčí: Večeřa J., Bydžovský Z. Počet diváků: 83
Štindlová, Synková, Kvapilová, Valešová, Škrampalová, Zachová Libero: Novotná Střídali: Poubová, Černianská
Sládková, Kalistová, Halbichová, Vanžurová, Jakubšová, Dostálová Libero: Zoulová Střídali:

Není, co dodat. Zasloužená výhra Olympu. Nehrály jsme dobře, klrize u nás trvá.
Špatný příjem a neúčinnýá servis. To nás donutilo být v obraně.

Kapitán:
Jsme rády, že jsme vyhrály.
Trenér:
Hrály jsme zodpovědně, vyvarovaly se zbytečných chyb. Utkání jsme v tréninkovém tempu vyhrály 3:0

Hráčky domácích Střešovic v prvním a druhém setu špatně přijímaly, tudíž neměly dobré náhrávky a ani pořádné smeče. Stejně tak se jim nedařilo na serivsu a umisťovaly jej neúčinně. Oproti tomu hráčky Olympu domácí drtily především tím servisem, který byl účinně umístěn.
Na počátku třetího setu Střešovice zlepšily příjmy a smeče a začaly se soupeřkami držet krok, ale ten ztratily na skóre 13:13 a začalo se hrát obdobně jako v prvních dvou setech.

Martin Kubr

statistika utkání

zpět

77. utkání

SK UP Olomouc - PVK Přerov Precheza 3:0 (22,18,21)

Rozhodčí: Kovář, Antušák Diváků:
Dedíková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Gregorová Libero: Maléřová Střídaly: 0
Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová, Ticháčková Libero: Cebáková Střídaly: Skalová, Nucová

Kapitánka Gregorová:
Soupeř vzdoroval, musely jsme se neustále udržovat v koncentraci.
Trenér Teplý:
Pokud jsme kvalitně servírovali, měli jsme herní převahu, což nám umožnilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Kapitánka Gálíková:
Soupeř zaslouženě vyhrál, byly jsme horší na příjmu.
Trenér Sirvoň:
Hráčky podaly kvalitní výkon, soupeř měl většinu utkání navrch,

Po vyhrané koncovce prvního setu mělo domácí družstvo stále převahu.

Adam Fritscher

zpět

78 utkání

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Mittal Ostrava 3:2 (15,22,-20,-15,11)

Rozhodčí: Trumpeš D. Dziacký J. Počet diváků:350
Holingrová, Mazurová, Töröková, Kojdová, JAnďourková, Orlovská Libero: Petrová Střídali:Kubová, Závodná, Haškovcová, Pavelková
Mayerhoferová, Holišová, Pinková, Hermannová, Michalíková, Langová Libero: Spáčilová Střídali: Polášková, Elblová, Krotká

Kapitán Radka Janďourková:
Celý zápas jsme na tom byly lépe. Svou nedůsledností jsme dovolily soupeři uhrát 2 sety.
Trenér Alexandra Dedková:
Zbytečné drama. Byly jsme lepším týmem. Děkuju celému kolektivu.

Kapitán Elblová:
Pomalý rozjezd. Od 2.setu vyrovnaný zápas.
Trenér Kozel:
Vyrovnané utkání s chybami na obou stranách.

První set byl v režii domácího týmu, předčil soupeře hlavně v útoku.
Vyrovnaný 2. set s koncovkou pro sokolky.
3. a 4. set sokolky svou nedůsledností ztratily.
V rozhodujícím 5. setu si sokolky udržovaly několika bodový náskok a zápas dotáhly do vítězného konce.

J. Zaoral ml.

zpět

79. utkání

VK TU Liberec - VK Královo Pole Brno 0:0 ()

Rozhodčí: Renčín Kamil/Krtička Jan Počet diváků: 70
Sestavy (od zóny I.):
Chroustovská, Vinecká, Kinská, Rašková, Novotná, Ševčíková Libero: Lauerová Střídali: Brejchová, Ullmanová, Lohniská
Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Širůčková, Libero: Melichárková Střídali: Staňková, Onderková, Valtrová, Jiroušková, Vitoulová

Kapitán Chroustovská:
Především v 1. a 2. setu jsme odvedli super výkon, bohužel to nestačilo.
Trenér Hořínek:
Holky odehrály 1.dva sety výborně, pak přišla únava a začli jsme dělat chyby. Celý tým však musím pochválit!

Kapitán Onderková:
Po náročném programu se projevila únava. Toho vydřeného vítězství si velmi cením, soupeř hrál výborně.
Trenér Marek:
Po posvícení bývá půst. Po dobrém výkonu v poháru si dnešního vítězství velmi cením. Udělali jsme mnoho chyb, Liberec se postupně zlepšoval, dobrému výkonu jim také pomáhali fanoušci. Měli jsme štěstí, že jsme vyhráli 2.set, jinak by mohlo být vše jinak.

Hráčky Liberce vstoupily do utkání s lídrem tabulky bez ostychu, v prvních dvou technický tajmech ztrácely na Brno jediný bod. Obrovská bojovnost a dobrý servis, byly klíčem k vítěznému prvnímu setu.
Druhý set byl opět vyrovnaný, brňanky pak však utekly na 20:15 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem, dobrý útok liberecké Brejchové a zlepšení obrany v poli vyčarovaly stav 21:21!Ač těsně, druhý i třetí set patřil Brnu.
V posledním sadě už hráčkám Technické univerzity docházely síly a VK KP Brno tak potvrdilo roli favorita. Liberečanky se však za svůj výkon nemusí vůbec stydět, odvedly velmi dobrou práci.

Michaela Dvořáková

zpět

80. utkání

Volleyball club Slavia Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (24,21,17)

Rozhodčí: Dmejchal, Činátl Ćas utkání: 69 min Počet diváků: 120
Suchoňová ,Smutná, Kočiová, Jonášová, Mezerová, Neumannová Libero: Steinerová Střídali: Bonnerová, Koloušková, Purchartová
Dřímalová, Hrabalová, Holásková, Janečková, Šenková, Piňosová Libero: Hronová Střídali: Baďurová, Sochorcová

Kapitánka
:
Jsem ráda, že jsme předvedly kolektivní výkon a překonaly tak naše nemalé zdravotní problémy
Trenér Jiří Vojík:
Potýkáme se ze zdravotními problémy, proto jsem rád za vítězství 3:0 a děkuji děvčatům za příkladný přístup.

Kapitánka:
-
Trenér Radomil Juřík:
Utkání jsem začali dobře, zejména na bloku, bohužel jsme však kazili servis, což rozhodlo o naší porážce v 1. setu a tím i prakticky celého utkání, přestože i 2. set byl vyrovnaný. Na to že jsme díky zranění a nemoci hráli ve více než kombinované sestavě, náš výkon nakonec nebyl tak špatný.

Nemocemi sužovaná Slavia vstoupila do utkání s odhodláním, Šternberk však výborně bránil na síti a držel s domácími hráčkami vyrovnanou hru. V koncovce setu měla Slavia mírný náskok, o který však přišla a pustila Sokol do setbolu. Větší zkušenosti nakonec rozhodli o domácí výhře v 1. setu.
Ve druhém dějství Slavia už v úvodu získala náskok, sokolky ho však brzy díky nepřesné mezihře slávistek stáhly. A takto prakticky probíhal celý 2. set.
Ve 3. setu již domácí hráčky dominovaly a díky větší vůli po vítězství zaslouženě zvítězily.