Volleyball club Slavia Praha - TJ Tatran Střešovice 3:0 (24,21,17)

Rozhodčí: Krsek, Záhorcová Ćas utkání: 69 min Počet diváků: 150
Suchoňová, Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Kočiová Libero: Steinerová Střídali:Neumannová
Štindlová, Šupová, Černianská, Valešová, Škrampalová, Kvapilová Libero: Novotná Střídali: Zachová, Poubová, Němcová, Jeřábová

Kapitánka Karolína Koloušková:
Opět se nám nevydařil 1. set, který jsme rozhodli až v koncovce, pak jsme byly důraznější na útoku a zápas tím rozhodli.
Trenér Jiří Vojík:
Tatran podal velice kvalitní výkon, který nekoresponduje s jeho postavením v tabulce. Proto jsem rád, že se nám podařilo zvítězit bez ztráty setu.

Kapitánka Tereza Černianská:
Nehráli jsme špatně, o výsledku však rozhodla prohraná koncovka 1. setu
Trenér Vlastimil Novotný:
Hráčky hrály bojovně. Utkání rozhodla lepší výkonnost smečařek Slavie

Střešovické hráčky vstoupily do utkání bez respektu, trápily domácí hráčky výbornou hrou v poli a minimálně chybovaly na útoku. Tatran získal do koncovky až 5ti bodový náskok, o který však při podání Kočiové přišel. Vyrovnanou koncovku přeci jen důraznějším útokem získala Slavia.
Ve druhém setu v úvodu získala náskok Slavia a i přes bojovný výkon hostujících hráček si ho Slavia udržela.
Třetí set byl již jednoznačnou záležitostí domácích hráček, kterým se konečně podařilo zlomit bojovného ducha u střešovických hráček.

Jan Turek

statistika utkání

zpět

82. utkání

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole Brno 0:3 (-14,-20,-16)

Rozhodčí: Pecháček, Pavelek Diváků: 150
Dřímalová, Šenková, Holásková, Hrabalová, M. Janečková, Piňosová Libero: Hronová Střídala: Klhůfková, S. Janečková, Sochorcová
Útlá, Onderková, Straková, Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová Libero: Melichárková Střídaly: Valtrová, Vitoulová, Staňková

Kapitánka Šenková:
Držely jsme se v začátcích setů, pak ale Brno prokázalo svou kvalitu a zaslouženě vyhrálo.
Trenér Juřík:
Soupeř prokázal svou třídu zejména v rozhodujících momentech, kdy mimo jiné vybral balony, které by jiný tým v extralize nevzal. Myslím si, že mohl zapnout ještě o stupeň výš, ale nebylo to potřeba.

Kapitánka Onderková:
Zatlačily jsme soupeře servisem, čímž se nám lépe dařila obrana na síti. Jsme rády za rychlé vítězství.
Trenér Marek:
Věděli jsme, že domácí hrají o vyhnutí se baráži, a očekávali jsme, že nás zatlačí servisem, ale zvládli jsme to dobrou přihrávkou.

Domácí tým trápil favorita vždy jen v začátcích jednotlivých setů, pak pokaždé odpadl. Nejblíže šance na dílčí úspěch byly Šternberanky ve druhém dějství, v němž se držely do stavu 17:19, potom už ale uhrály pouhé tři body.

Adam Fritscher

zpět

83 utkání

VK TU Liberec - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (-22,21,236,-17,11)

Rozhodčí: Dmejchal M./Pejpal A. Počet diváků: 50
Sestavy (od zóny I.):
Kinská, Chroustovská, Novotná, Brejchová, Vinecká, Lauerová Libero: Ullmanová Střídali: Ševců, Lohniská
Závodná, Töröková, Holingrová, Janďourková, Orlovská, Pavelková Libero: Petrová Střídali: Kubová, Hašková, Mazurová

Kapitán Chroustovská:
Všechny jsme hrály dobře, především Brejchová, která rozhodla v 5.setu zápas.
Trenér Hořínek:
Zápas plný zvratů, bylo to jako na houpačce. Výkonostně na tom byly oba týmy podobně, rozhodla touha a houževnatost.

Kapitán Janďourková:
-
Trenér Dedková:
-

Viděli jsme velmi vyrovnané utkání plné zvratů. V závěru 5.setu se zranila liberecká Lauerová, poslední balón složila výborně hrající Brejchová. Obrovská houževnatost Liberce rozhodla o jejich vítězství.

Michaela Dvořáková

zpět

84. utkání

TJ Mittal Ostrava - SK UP Olomouc 0:3 (-16,-17,-15)

Rozhodčí: Vojtíšek T./Grabovský L., Diváci: 220 Čas: 70 min.
Langová, Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Hermannová, Michalíková. Libero: Spáčilová Střídaly: Elblová, Holišová, Lindovská, Krotká
Dedíková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Esina, Gregorová Libero: Maléřová Střídaly: Nachmilnerová, Honková

Kapitán:
Zápas rozhodl od začátku náš špatný příjem a nedůrazný servis. Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech.
Trenér:
Sebevědomý soupeř, lepší po všech stránkách, náš výkon byl velmi bázlivý.

Kapitán:
Měli jsme kvalitní servis, útok i obranu.
Trenér:
V 1. setu jsme předvedli nejlepší výkon a zatlačili Ostravu do defenzivy, z které se částečně v dalším průběhu utkání několikrát dostala, ale my jsme se vždy včas zkoncentrovali a celý zápas jsme měli pod kontrolou.

Začátek byl tragický, v 2. setu nastalo zlepšení, ale jen do stavu 15:16, pak už jsme zase neuhráli skoro nic a 3. set kopíroval set první. Domácí předvedli velmi špatný výkon.

Miloš Matula

zpět

85. utkání

PVK Přerov Precheza - PVK Olymp Praha 1:3 (21,-23,-21,-11)

Rozhodčí: Dziacký a Trumpeš Počet diváků: 250
Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídali: Zajícová, Nucová, Skalová
Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kosannyiová, Kallistová Libero: Zoulová Střídali: Dostálová, Jurčenková

Kapitán:
-
Trenér Vladimír Sirvoň:
„Z hlediska postavení v tabulce jsme věděli, že bychom se bez ohledu na výsledek neměli odrazit výš ani spadnout níž. Proto jsme do zápasu šli bez psychického tlaku a s tím, že si zahrajeme dobrý volejbal proti velmi kvalitnímu a kompaktnímu soupeři, což je ideální příprava na play off.  Začali jsme výborně, holky dobře servovaly, stíhaly na blocích a šlo jim všechno. Druhý set byl ale z naší strany dost nešťastný, od stavu dvacet jsme přestali hrát. Do té doby všechno v pořádku, jenže volejbal rozhodují koncovky a ty jsme ve druhé ani třetí sadě nezvládli. Ve čtvrté tam pak už z naší strany byla určitá letargie nebo zklamání, velice špatně jsme přihrávali, pořád chodili do plných bloků a zcela odpadli. Tři sety tak v našem provedení hodnotím solidně, ten poslední mi připadal až moc odevzdaný.“

Kapitán:
-
Trenér Stanislav Mitáč:
„Jsem velmi rád a spokojen s tím, že jsme zde v Přerově dokázali zvítězit. Hráli jsme dobře, i když začátek byl z naší strany trochu rozpačitý. Domácí tým se na nás dobře připravil a my jsme v prvním setu nedokázali útočit tak, aby míč bodově dopadal do pole soupeře. Nicméně druhá sada a především koncovka třetí nás zklidnily a závěr pak už byl v exhibičním tempu, o čemž svědčil výsledek čtvrtého setu. Musím holkám poděkovat za výhru i kvalitní výkon.“

Ani v 17. kole UNIQA volejbalové extraligy ženy PVK Přerov Precheza nedotáhly slibně rozjetý zápas do vítězného konce. Proti pražskému Olympu získaly úvodní sadu a sahaly i po druhé, jenže nezvládly koncovku a pak už byl lepší tým z hlavního města. Výhrou upevnil své čtvrté místo v tabulce a domácím definitivně přisoudil pátou příčku po základní části.
Bodový vývoj – první set: 3:0, 5:1, 5:3, 8:3, 8:5, 9:8, 10:10, 14:11, 15:14, 19:14, 19:18, 23:19, 23:21, 25:21.
Druhý set: 1:1, 1:3, 2:5, 6:5, 10:9, 10:11, 12:11, 14:13, 14:15, 16:15, 16:17, 19:18, 20:21, 22:21, 22:23, 23:25.
Třetí set: 2:2, 5:2, 6:4, 8:4, 8:6, 10:6, 10:13, 14:14, 17:17, 17:20, 21:23, 21:25.
Čtvrtý set: 2:0, 2:2, 3:15, 7:16, 7:18, 9:19, 9:21, 10:23, 11:25.
Do stavu 8:3 hrál domácí tým skvělý volejbal. Výborně podával, dobře přihrával a v útoku krásně rozhazoval míče k bodovému zakončení. Hanačky pak sice přibrzdila série servisů Kossanyiové (9:5 – 9:8), ale od vyrovnání na 10:10 se znovu rozjely. Čišela z nich herní pohoda i sebevědomí, nutily soupeřky k chybám a při podáních Gálikové s Mrázkovou utekly až na 19:14. Pak Pražanky zlepšily obranu a opět dotáhly na rozdíl jediného bodu (19:18), načež přetahovanou rozhodla lepší koncovka komplexnějšího PVK – 25:21.
Druhou sadu otevřely lépe děvčata z Olympu, ovšem přerovské družstvo rychle vrátila nahoru kvalitně servírující Gambová (2:5 – 6:5). Od té chvíle se nadlouho střetnutí zcela vyrovnalo a oba celky ztrátovaly, což do té doby při mnoha bodových šňůrách moc nefungovalo. Fanoušci sledovali velice dobrý volejbal a set dospěl k dramatickému závěru, který těsně strhly na svou stranu hostující plejerky o něco lepším příjmem i úspěšnějším útokem – 23:25.
Hned v nástupu do třetího dějství si Precheza vzpomněla na svou údernost ze začátku duelu a opět tahala za delší konec provazu (5:2, 8:4). Poté však přišla na podání Vanžurová a sedmi body v řadě za sebou razantně otočila z 10:6 na 10:13. Tenhle fatální výpadek domácí kolektiv ještě vyžehlil rychlým srovnáním na 14:14, jenže při skóre 17:17 zase zahaprovala přihrávka a tříbodovou ztrátu už Sirvoňovy svěřenky proti méně chybujícím soupeřkám podruhé nezlikvidovaly – 21:25.
Čtvrtá sada a tím i celý mač se zlomil hodně rychle. Vedení 2:0 nebylo hanáckému souboru nic platné, neboť za stavu 3:2 se parádně rozservírovala Halbichová a málo vídanou třináctibodovou sérií odstřelila veškeré přerovské naděje. Ženy PVK absolutně nebyly schopné složit míč na zem přes vynikající obranu Olympu a ten jednoznačně dominoval (3:15). Zbytek utkání se tím změnil v pouhou formalitu, která záhy dala razítko na nečekaně bleskové vyústění dlouho vyrovnané bitvy – 11:25 a 1:3.