TJ Mittal Ostrava - VK Modřanská Prostějov 1:3 (-10,20,-18,12) = 0:3 na utkání

Rozhodčí: Blažek J./Antušák J. Diváci: 280 Čas: 86 min.
Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Hermannová, Elblová, Langová. Libero: Spáčilová Střídaly: Holišová, Krotká
Artmenko, Hrončeková, Soares, Bramborová,Tomašeková, Kubínová,Libero: Velikiy Střídaly: Lipicer

Kapitán:
Druhý set jsme vyhrály díky zlepšenému příjmu a hře na síti. Krok jsme držely i ve třetím setu, ale koncovka a celý 4. set už byl zase v režii favorita.
Trenér:
Velmi si vážím zisku 2. setu a toho jak holky bojovaly a favorizovanému soupeři kladly odpor i díky mnoha vynikajícím zákrokům. Držely se i v setu třetím, ale výkonnost soupeře je vysoká a už další překvapení nepřipustil.

Kapitán:
-
Trenér:
Utkání nebylo jednoduché, naši špatnou přihrávku a nejistotu v obraně domácí využili k zisku 2. setu a trápil nás i v setu třetím, až do koncovky, ale tam už se projevila naše vyšší kvalita.

Od začátku to vypadalo na jasnou záležitost hostů, ale od druhého setu se hra vyrovnala a dokonce favorit z Prostějova musel neustále dotahovat, ale naše děvčata nepovolila a velkou bojovností získala set pro sebe. I třetí set byl velmi vyrovnaný až do stavu 16:16, ale pak už našim trochu došel dech a favorit lehce vyhrál koncovku a pak i celé utkání.

Miloš Matula

statistika utkání

zpět

100. utkání

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK Královo Pole Brno 1:3 (23,-18,-16,-17) = 0:3 na utkání

Rozhodčí: Dziacký J.Vojtíšek T. Počet diváku:300
Kubová, Závodná, Töröková, Holingrová, Janďourková, Orlovská Libero: Petrová Střídali:Pavelková, Jurčíková, Haškovcová, Cidlíková
Melichárková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Onderková, Straková Libero: Valtrová Střídali: Vitoulová, Staňková,

Kapitán Radka Janďourková:
Projevily se lepší herní zkušenosti Brna, výborně odblokovaly a my se nemohly dostat přes jejich obranu na síti.
Trenér Alexandra Dedková:
-

Kapitán Onderková:
V 1. setu jsme udělaly mnoho chyb. V dalších jsme je eliminovaly a nekazily. Zlepšily jsme i servis.
Trenér Marek:
1. sadu jsem prohráli vlastní nekoncentrovaností. V dalším průběhu utkání jsme již hráli lépe a zaslouženě zvítězili.

V 1. setu vedli domácí již 24:18, soupeř dotáhl na 24:23 ale 25. bod patřil sokolkám. V dalších třech setech zlepšily hosté koncentrovanost a po zásluze v nich zvítězily. Stav série 3:0 pro Brno.

J. Zaoral ml.

zpět

101 utkání

PVK Přerov Precheza - SK UP Olomouc 0:3 (-20,-18,-18) = 0:3 na utkání

Rozhodčí: Vojtíšek a Trumpeš Počet diváků: 250
Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídali: Skalová
Dedíková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesina, Gregorová Libero: Maléřová Střídali: Mátlová

Kapitán:
-
Trenér Vladimír Sirvoň:
„Máme nejhorší přihrávku v celé extralize a dobrý volejbal se bez aspoň solidního příjmu hrát nedá. Z problémů na přihrávce pak pramení naše celková nervozita a málo agresivní podání, díky čemuž si s námi soupeř formátu Olomouce dělá co chce. Když navíc opakovaně nebodujeme z míčů zadarmo, kterých k nám dnes šlo docela hodně, je to opravdu těžké. Naše výkony sráží zmíněná nervozita, některé hráčky pod psychickým tlakem myslí jen na to, aby neudělaly chybu. Což logicky nestačí, určitá míra zdravého rizika v herním projevu musí být.“

Kapitán:
-
Trenér Jiří Teplý:
„Z naší strany to byl znovu volejbal dvou tváří. Začali jsme téměř bez chyby a dostali soupeře pod tlak, ale od stavu šestnáct v prvním setu jsme se až moc spoléhali na to, že se to dohraje samo. Soupeř se tam dostal zpět do utkání, byl lepší a velkou ztrátu dotáhnul až na konečných pět bodů. Holky tím pádem trochu znervózněly a ve druhé sadě se dopouštěly chyb, které by normálně neměly dělat. Důležité však je, že to mančaft ustál, postupně se opět dostal do své hry a koncovku druhého setu i celý třetí už měl zase pod kontrolou.“

Co naplat, tým Olomouce se v prvním kole play off UNIQA extraligy žen ukázal být o třídu lepším družstvem než Přerov. Volejbalistky PVK Precheza ani do třetice na své hanácké sokyně nestačily, tentokrát dokonce na vlastní palubovce. Čtvrtfinálová série tím skončila nejrychlejším možným způsobem a zatímco SK UP čeká atraktivní semifinále (pravděpodobně) s Brnem, přerovský kolektiv se musí spokojit s boji o konečné 5. až 8. místo.
Bodový vývoj – první set: 1:0, 1:8, 2:11, 3:13, 5:13, 6:16, 9:16, 11:19, 13:19, 14:22, 17:22, 19:23, 20:25.
Druhý set: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6, 7:6, 8:11, 10:11, 11:13, 14:13, 14:17, 15:20, 18:20, 18:25.
Třetí set: 1:0, 1:4, 5:4, 6:8, 8:9, 8:11, 11:13, 11:15, 13:15, 14:19, 16:20, 16:23, 18:25.
Úvodní sada ještě ani nedospěla do své poloviny a domácí kouč už měl vybrané oba oddechové časy. Jeho svěřenky totiž do třetího derby v krátké době vstoupily mimořádně špatně a koncentrované protivnice příliš snadno pustily do výrazného náskoku (3:13). Hostujícím hráčkám v podstatě stačilo kvalitně podávat, PVK vzápětí sám vyráběl chyby především mizerným příjmem. Až při ztrátě deseti bodů se Přerovanky probraly z počáteční letargie, prospěl jim příchod střídající Skalové a celý tým odstartoval stíhací jízdu. Manko však už bylo tak markantní, že i když UP ve druhé půlce setu tahal za kratší konec herního provazu, dospěl k jeho zisku – 20:25.
Precheza se ale povedenější pasáží chytila a ve druhém dějství byla schopná s polevivším soupeřem svádět vyrovnanou bitvu. Průběh provázelo množství bodových šňůr, neboť oběma družstvům chyběla větší stabilita (3:2, 3:6, 7:6, 8:10, 14:13). Hru ovládal hlavně dobrý servis a slabší přihrávka, v útoku úspěšně zakončovaly zejména blokařky (Murčinková – Jesina). Volejbal domácího kolektivu už vypadal po úvodní bídě docela k světu, jenže vše skončilo vedením 14:13. Od té chvíle vývoj znovu naprosto ovládla olomoucká parta, která se nedopouštěla tolika nepřesností a dost jí pomohla střídající Mátlová – 18:25.
Ve třetím dějství výběr PVK opět chytil začátek otočením z 1:4 na 5:4, ovšem to bylo vše. Tradičně špatný příjem hatil veškeré šance domácích na zdramatizování zápasu, ve kterém děvčata z hanácké metropole potvrdila svou dobrou formu z předchozích střetnutí. Ačkoliv i na jejich straně se objevily horší chvíle, netrvaly na rozdíl od Přerova dlouho a vyšší individuální i týmová kvalita vysokoškolaček vedly k rychlému konci duelu. Vítězky přitom nejvíce těžily z jistější přihrávky, mnohem úspěšnějšího útoku a jako obvykle výborného pole, zatímco poražené nenašly potřebnou oporu v žádné herní činnosti – 18:25 a 0:3.

Marek Sonnevend

zpět

102. utkání

Volleyball club Slavia Praha - PVK Olymp Praha 1:3 (-16,22,-19,-16) = 0:3 na utkání

Rozhodčí: Pecháček, Pavelek Ćas utkání: 91 min Počet diváků: 400
Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Kočiová, Suchoňová, Libero: Steinerová Střídali: Bonnerová, Neumannová, Caithamlová, Bízová, Purchartová
Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Libero: Dostálová Střídali: Zoulová

Kapitánka Karolína Koloušková:
Jsem zklamaná, věřila jsem, že Olymp potrápíme daleko více
Trenér Jiří Vojík:
Olymp zaslouženě zvítězil, byl lepší na servisu a přesnější v mezihře z čeho pramení i jejich lepší produktivita na útoku. Nám uškodil výpadek v tréninku před play off, který trval více než měsíc, ale již se dáváme konečně zdravotně dohromady. Musíme rychle zapomenout na zklamání z vyřazení z bojů v první 4., stále je o co hrát.

Kapitánka:
-
Trenér Stanislav Mitáč:
Odmítl se po utkání vyjádřit

Olymp vstoupil do utkání sebevědomě, Slavia naopak nervózně, což se projevilo brzy i na skóre.
Ve 2. setu se Slavia zkoncentrovala, zlepšila se na podání, zatlačila Olymp do defenzivy, donutila ho k chybám a navyšovala skóre. Hosté se však zlepšili a v půlce setu bylo již téměř vyrovnáno. Na palubovce se začala odehrávat bitva, ve které se oba týmy překonávaly v obětavosti. Olymp však nakonec udělal více chyb a set získala Slavia.
Ta začala výborně i 3. set, soupeř však přestal postupně chybovat a tím ovládl 3 sadu.
Ve 4. setu již byla Slavia pod příliš velkým tlakem dopouštěla se mnoha chyb na útoku a i přes snahu nedokázala zvrátit průběh setu a tím i celého zápasu.