9.5.2022

Úspěšnou sezónu Králova Pole korunovaly juniorky ziskem mistrovského titulu

Finále extraligy juniorek pro rok 2022 se odehrálo v Liberci v hale Dukly. Finálová šestka se skládala z domácí Dukly Liberec, TJ Sokol Šternberk, TJ Ostrava, BVC Chodov, KP Brno a PVK Olymp Praha. Ve čtvrtek se odehrála utkání celkem dvě, v pátek byly na programu čtyři utkání a víkend se nesl v duchu bojů o samotné medaile.

Celý turnaj odstartoval utkáním mezi domácí Duklou a Šternberkem. Za hodinu domácí Liberec jednoznačně přehrál Šternberk poměrem 3:0 (21, 22, 21). Nejvíce bodující hráčky Liberce - Michaela Smolková (17), Lucie Blažková a Zuzana Žáková (obě 9 bodů), nejvíce bodu za Šternberk Nikola Látalová (16).

Druhé čtvrteční utkání mezi Olympem a Brnem se protáhlo do tie-breaku. Nakonec 3:2 (-23, 16, -18, 15, 14) zvítězil brněnský celek. Nejvíce bodující hráčky: Brno - Denisa Pavlíková (19) a Magdaléna Bukovská (18), Olymp - Michaela Brichtová (22) a Monika Brancuská (14).

Páteční dlouhý den započal utkáním Šternberka s Chodovem. První dva sety šly ve prospěch Chodova, třetí set však Šternberk zvrátil ze stavu 4:8 na konečný stav třetího setu 25:18. Čtvrtý set si Chodov pohlídal a vyhrál tak celé utkání poměrem 3:1 (25, 19, -18, 21). Nejvíce bodující hráčka Šternberku: Nikola Látalová (21) a za Chodov s nejvíce body Kateřina Zapfová (24).

Utkání mezi KP Brnem a TJ Ostravou zabralo téměř dvě hodiny. První set vyšel lépe pro Ostravu, druhý set si však s devítibodovým náskokem vybojovalo Brno. Nakonec utkání došlo až do tie-breaku. Minimálním rozdílem bodů v pátém setu vyhrálo KP Brno 3:2 (-23, 16, -18, 15, 14). Nejvíce bodující hráčky Brna: Magdalena Bukovská (24) a Eva Koulisiani (16), nejvíce bodů za Ostravu: Adéla Chládková (16), Nela Jasečková (15).

Ve třetím utkání pátečního dne domácí Liberec za necelou hodinu porázil BVC Chodov poměrem 3:0 (10, 12, 15). Nejlépe bodující hráčky Liberce: Lucie Blažková (15) a Michaela Smolková (12) byly nejvíce bodující hráčiky Liberce, na straně Chodova nejvíce bodovala Veronika Vokáčová (6).

Poslední utkání se v pátek odehrálo mezi Olympem a Ostravou. Utkání vyšlo lépe Olympu, který Ostravu přehrál v 65 minutách poměrem 3:0 (12, 20, 13). Nejvípe bodující hráčky Prahy: Barbora Pospíšilová a Antonie Kelnárová (obě 12 bodů), nejvíce bodující hráčka Ostravy: Nela Jasečková (10).

Sobotní den byl ve znamení bojů o postup do finále. Nejprve se však Šternberk utkal s Ostravou o páté místo. První dva sety si Šternberk vybojoval, Ostrava si poté vynutila tie-break, který ale vyšel lépe Šternberku – 3:2 (17, 15, -23, -22, 13). Nejvíce bodující hráčka Šternberku Nikola Látalová (26), nejvíce bodující hráčka Ostravy Adéla Gavlasová se 14 body.

Na řadu přišlo první semifinále mezi domácí Duklou a pražským Olympem. Jednoznačná výhra poměrem 3:0 (19, 21, 19) zajistila libereckým hráčkám postup do finále. Nejvíce bodující hráčky Liberce: Lucie Šulcová (15) a Josefína Smolková (12), nejvíce bodující za Olymp Antonie Kelnárová a Michaela Brichtová (obě 9).

Druhé semifinále se taktéž neslo v duchu jednoznačného vítězství, Brno přehrálo Chodov 3:0 (10, 8, 21) a mohlo se tak těšit na boj o zlato proti Dukle. Nejvíce bodující hráčky Brna byly Denisa Pavlíková (13), Veronika Miškufová (11).

V neděli byly na programu poslední dva zápasy. V pravé poledne se pražský Olymp utkal s Chodovem o bronz. Praha Chodov přehrála ve třech setech 3:0 (19, 14, 17) a získala bronzové medaile. Nejvíce bodující hráčky Prahy: Michaela Brichtová (16) a Barbora Pospíšilová (12).

Samotné finále odstartovalo 15. hodinou, kdy se v liberecké hale rozezněla česká hymna. V prvním setu si Brno vytvořilo značný náskok, Dukle se podařilo skóre vyrovnat, avšak v koncovce bylo lepší Brno. Druhý set si brněnské hráčky Duklu pohlídaly, ve třetím setu však Dukla zabrala a dokázala ukořistit třetí set. Ze zlaté medaile a titulu mistra ČR se nakonec radovalo Brno, které Duklu přehrálo 3:1 (22, 15, -23, 21). Nejvíce bodující hráčka Brna byla Magdalena Bukovská (26), za Liberec Lucie Šulcová (19).