29.7.2023

Evropský olympijský festival mládeže má pro naše mladíky bronzovou tečkou

Po pátečním semifinále, kde český tým podlehl po velkém boji výběru Itálie, museli čeští mladíci zapomenout na zklamání z neúčasti ve finále EYOF 2023 a připravit se v krátkém čase na boj o bronzovou medaili s celkem Belgie. Mariborskou halu Draš zaplnili fanoušci a rodinní příslušníci z obou zemí, hlasitě podporující svoje týmy a dělající důstojnou kulisu tohoto střetnutí.

Česko – Belgie 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)

Sestavy:

Česko: Pastrňák, Toth, Vítámvás, Novák, Klimeš, Brichta, libero Tláskal. Střídali: Hilšer, Míček

Belgie: Ponseele, van Looveren, Spiessens, de Vleeschhauwer, Bus, Roelens, libero Verwimp. Střídali: van Hooghten, Vandecruys, Maerten

Statistika ZDE

Začátek setu se trochu zdržel kvůli asistentovi trenéra Nekoly, který napsal špatně základní sestavu, ale pak už nic nebránilo, aby začal boj o třetí místo na turnaji Evropského olympijského festivalu mládeže. Česká sestava se od začátku setu, stejně jako většinu turnaje, opírá o dobré podání. Dělá belgickému celku veliké problémy na přihrávce a následný útok končí na rukou českého bloku. Češi nutí trenérku soupeře v krátkém sledu vybrat oba oddechové časy a točit se sestavou. Náš tým si i tak dojde v poklidu pro první set 25:17.

Do druhého dějství nastupují Belgičané s větším sebevědomím a odskakují našim hráčům díky dobré obraně na síti i v poli. Naše vyrovnání obstarává spodní rozhodčí, který si všimne špatného postavení na belgické straně. Češi špatně přihrávají, ale stále se soupeřem drží krok na útoku a na podání. Koncovka českému týmu vyjde na jedničku. Ukázala se síla týmu, kdy si hráči pomohli bodovými bloky a v závěru setu si dokráčeli, po nelichotivém průběhu, k vítězství druhé sady nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Podání na hraně rizika a mnoho nevynucených chyb z obou stran je k vidění ve třetím setu, oba týmy chtějí strhnout vítězství ve třetí partii agresivní hrou. Čechům zafunguje opět výborná obrana na síti a odskakují belgickému celku o dva body. Následně už mají set ve svých rukách a s klidem si jdou pro bronzovou medaili. Gratulace celému týmu.

Zlaté medaile si z Mariboru odvezla Francie, která ve finále zdolala Itálii 3:1.