27.7.2023

Vítězství se čeští reprezentanti na mistrovství Evropy U17 nedočkali

Základní skupiny ME U17 2023 jsou minulostí. V posledním svém zápase nastoupila naše reprezentace proti Nizozemsku. Oba týmy měly stejný cíl – získat první výhru na turnaji. Z té se nakonec radoval náš soupeř. Do bojů o medaile postoupily nejlepší dva týmy z každé skupiny. V semifinále vyzve Itálie tým Belgie a soupeřem Bulharska bude Španělsko.

Nizozemsko – Česko 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

Sestavy:

Nizozemsko: Denkers, van Der Wel, Sjoers, Koezema, Thumann, Venema, libero Lammertink. Střídali: van Laar, Sonneville, Blaas

Česko: Donát, Mráz, Toth, Židlík, Svoboda, Filip, libera Heřmanský, Čajan. Střídali: Dryje, Skolka, Baláž, Přichystal

Statistika ZDE

Poslední zápas skupiny chceme vyhrát, ale již pečlivá taktická příprava trenéra Svobody ukazuje, že Nizozemci nebudou lehký soupeř. Vypadá to, že do zápasu vstupujeme tak trochu ještě pod dojmem předešlého zápasu s Itálii, ale od prvních míčů je jasné, že budeme muset o vítězství hodně bojovat. Na hráčích je cítit lehká nervozita a prohrávají první set. Hra se českému týmu úplně nedaří a trenér Zach začíná střídat, aby zastavil Nizozemce, kterým se daří v útoku, i dobře servírují. V druhém i třetím setu „vyrábíme" v koncovce několik chyb a necháváme si protéci lepší výsledek mezi prsty.

Ve všech zápasech hráči bojovali, což by se mělo zúročit v dalších letech. Konkurence je ale obrovská, a pokud chceme udržet naše výborná postavení ve světových i evropských žebříčcích chlapců, tak budeme muset nadále držet tréninkové objemy a nepolevovat v práci.