22. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
10.7.2016

JUNIOŘI ´97/98 ve třech setech udolali i Slovensko a míří na mistrovství Evropy U20 2016!

Již před utkáním je téměř jasné, že čeští junioři díky dvou jednoznačným výhrám, postupují na zářijové 2016 ME U20 do Bulharska. Naproti tomu Slováci zůstávají doma... Tým trenéra Ivana Pelikána je po dlouhé době chlapeckým výběrem, kterému se podařilo probojoval na finálový turnaj ME přes náročné síto dvou-stupňové kvalifikace.

Report z utkání Česká republika - Slovensko:

1. set  - Červinka, Šulc, Hudák, Indra, Handlíř, Mikulenka - libero Kunc.

Utkání začalo v uvolněné atmosféře odpovídající situaci družstev. Ivan Pelikán nechal odpočívat Donovana, který má za s sebou velmi náročný program Světové ligy mužů a v této kvalifikaci svoji úlohu 100% splnil. Na univerzálu nahradil Matese – Patrik Indra a od začátku velmi důstojně. Rovněž Tadeáš Handlíř, který je místo Donovana, podává velmi zodpovědný výkon. Po celý set hrajeme pestřeji a s větší chutí. To je vidět i na výsledku vítězíme 25:20.

2. set - sestava se nemění.

Začínáme set několika nepozornostmi na bloku, ale s dobrou kombinací na ztrátu. Na hřiště se dostává Martin Kop na místo Máry a první ztrátu zvládá - 7:8. Hraje se stále poměrně vlažně a bez emocí - 13:13. Náš výběr lépe přihrává a kombinuje, ale drobnými chybičkami držíme Slováky na kontaktu - skóre 16:15. Koncovka setu s mírnou převahou našeho týmu. Tlak na servisu od Patrika - vedeme 24:22, ale Slováci ještě odvrací. Nicméně další ztrátou Tadeáš zakončuje set 25:23.

3. set – do třetího setu jdeme se sestavou: Červinka, Kop, Suda, Indra, Handlíř, Mikulenka – libero Kunc.

V naprosto komorní atmosféře začíná třetí set a je vidět, že Slováci se již vidí v letadle domů. Vedeme 5:2 a na hřiště se dostává i Petr Novák místo Kristiána. Hra pokračuje ve vlažném tempu a tři zaváhání na našem příjmu vyrovnávají stav na 11:11. Naši soupeři již opravdu chtějí, aby zápas skončil a přidávají čtyři nevynucené chyby. Postupně získáváme vedení 19:15. S přehledem a v klidu dohráváme set – 25:16, zápas 3:0 a celou kvalifikaci poměrem 9:0!