30.12.2016

Čeští KADETI ´99/00 turnaj MEVZA 2016 nevyhráli, ve finále podlehli Maďarsku 0:3

KADETI 99/00 se probojovali ve finále MEVZA 2016. Velmi napínavou vítěznou bitvu svedli zejména v semifinále se Slovinskem.

Česká republika - Chorvatsko 3:0 (17,15,17)

Po hladké výhře nad Chorvatskem jedeme do semifinále.

Sestava ČR: Piskáček, Polák, Horák, Svoboda, Humler, Šotola, libero Gerža. Střídali: Šulc, Toman, Varous

I přes nelidský ranní začátek utkání (8:30 hodin) bylo vidět, že jsme se dobře vyspali a soupeři jsme nedali šanci. Vylepšili jsme přihrávku a Chorvati na náš drtivý útok i blok nenašli účinný recept.

Zastupující hlavní trenér Luděk Kohlmann: „V tomto utkání jsme si konečně dobře přihráli a ve všech činnostech jsme byli lepší.“

Obrovská semifinálová bitva nakonec v náš prospěch. Jsme ve finále!

Česká republika - Slovinsko 3:2 (15,-23,24,-21,9)

Více než dvě a čtvrt hodiny trvající přetahovaná o každý bod nakonec vyzněla lépe pro nás. V těžkém utkání jsme měli na mále ve třetím setu, ve kterém jsme prohrávali už 18:21, skvělým závěrem jsme však set ubojovali.

Sestava ČR: Piskáček, Polák, Horák, Svoboda, Humler, Šotola, libero Gerža. Střídali: Roháček, Toman, Varous

V úvodu utkání se vše vyvíjelo podle našich představ. Hladce jsme vyhráli první set, při druhém TT druhého setu byl stav sice vyrovnaný 16:14, ale utkání jsme měli pod kontrolou. Pak jsme však ztratili před soupeřem pokoru, dovolili jsme si ztratit koncentraci, což se nám vymstilo. Houževnatý soupeř se chytit a předvedl výkon možná i nad hranicemi svých možností. My jsme se místy navíc začali bát v útoku, což byla skoro vražedná kombinace všeho špatného. Jak již bylo uvedeno, obrátili jsme koncovku třetího setu a to bylo klíčové. V tie-breaku jsme se utrhli po změně stran o tři body a tento náskok jsme velmi dobrým výkonem kontrolovali až do konce. Poděkování patří dívčímu nároďáku za kulisu, kterou nám vytvořil po skončení svého vítězného semifinále proti Slovenkám.

Zastupující hlavní trenér Luděk Kohlmann: „Možná předčasné finále, obě družstva předváděla velmi slušný volejbal. Pro naše hráče budiž poučením, že není možné ani na okamžik polevit v pozornosti. Musím všechny pochválit za dodržování taktiky a výtečný výkon v koncovce třetího setu a v tie-breaku.“

Finálový duel s Maďarskem však čeští kadeti nezvládli a podlehli Maďarsku 0:3 na sety (21:25, 22:25, 21:25). Na turnaji tak skončili na druhém místě.

Autor: Luděk Kohlmann