18.7.2018

Postup do semifinále ME potvrdili naši junioři výhrou nad Běloruskem

Dnešní utkání s běloruskými dlouhány mohlo rozhodnout o našem postupu do semifinále 2018 CEV ME U20 v Holandsku. A tak se i stalo. Naši kluci porazili Bělorusy přesvědčivě 3:0 a před posledním utkáním s Portugalskem mají jistý postup a budou bojovat o medaile. V dalším utkání naší skupiny zaznamenali Portugalci první svou výhru na ME, když si poradili s týmem Finska 3:1. Dramatický boj nabídlo pak večerní utkání mezi domácím Nizozemskem a Německem, kde domácí tým zvítězil až v tie-breaku 3:2.

Česká republika - Bělorusko 3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

Sestavy

Česká republika: Vašina, Trojanowicz, Piskáček, Svoboda, Polák, Šotola, libera Pavlíček, Gerža. Střídal: Horák

Bělorusko: Davyskiba, Miniankou, Charnysh, Hamolka, Pasavets, Tsiushkevich, libero Ratutski. Střídali: Bahatka, Yunitski, Hancharyk

Již od začátku prvního setu bylo jasné, že se naši borci na Bělorusy "dobře vyspali". Dobrou obranou a hlavně skoro bezchybným útokem šli do vedení, které stále navyšovali. Ve stejném duchu se nesl také druhý set, kde jsme ještě vylepšili hru v poli. Ani ve třetím dějství naše reprezentace nepolevila, stále si udržovala vedení. V koncovce setu se soupeř sice přiblížil na tři míče, nicméně náš tým už neponechal nic náhodě a zápas dovedl do vítězného konce.

Jan Svoboda (trenér): „Jsem pyšný na své hráče. Družstvo hraje celý turnaj jako TÝM a je na něm vidět obrovská touha po vítězství. Věří si a zvládá i těžké momenty během jednotlivých setů a utkání. Dnes to opět hráči potvrdili proti výborně hrajícím Bělorusům. Od začátku jsme na soupeře vytvořili tlak na servisu (8 x eso) a v obraně (11 x blok). Pečlivě jsme se na Bělorusko připravili a odbránili jejich hlavní útočníky. Celkově jsme soupeře přehráli také na útoku, a proto byl výsledek tak jednoznačný, i když utkání jednoduché nebylo.“

Ondřej Piskáček (kapitán): „Jsem na nás velmi hrdý. I přes velmi kvalitní servis Bělorusů jsme tlak ustáli a určovali jsme tempo hry. Výsledku také napomohla skvělá příprava od našeho realizačního týmu, která se podepsala na naší obraně a jedenácti blocích.“

Autor: Jiří Carba, foto CEV