1.10.2021

Herní příprava RD 04/05 s týmy 1. ligy žen v Brandýse nad Labem

Po mezinárodní konfrontaci na konci srpna a začátku září s reprezentací Polska v polském Zakopaném (Polsko skončilo na právě ukončeném MS kadetek v mexickém městě Durango po porážce s Tureckem 0:3 na 8. místě – podrobněji o světovém šampionátu v samostatném článku) pokračovala příprava reprezentace dívek 04/05 tréninkovým a herním srazem v Brandýse nad Labem.

V pětidenní přípravě jsme zvládli sed, tréninkových jednotek včetně dvou kondičních (posilovna dle programu kondičního trenéra Davida Neruda) a dva zápasy s týmy 1. ligy žen skupiny B. Do našeho programu jsme zařadili v úvodu volejbalových tréninků mobilizační cvičení a na závěr tréninků kompenzační cvičení s fyzioterapeutkou Michaelou Pachmanovou.

SCM ČVS JKY – Slavia Hradec Králové 3:2 (26, - 24, - 17, 16, 18)

Sestava: Fabikovičová, Kelnárová, Žáková, Brancuská, Prchalová, Jedličková, libero Mitáčová. Střídaly: Bauerová, Bělíková, Filipová, Dvořáková, Panchartek.

V prvním setu bojovného zápasu jsme zvládli vyhrát těžkou koncovku, ale v druhém setu jsme nepotvrdili vedení 24:21! Ve třetím setu jsme nezvládli hru po vlastním příjmu a násobené chyby v útoku znamenaly vítězství soupeře. Ve čtvrtém setu se situace obrátila a náš tým zlepšeným výkonem na servisu a v útoku dominoval. V pátém setu jsme postupně vedli 5:2, 10:8 a 12:9, přesto jsme museli o vítězství zabojovat i proti mečbolům soupeřek. Pochvala za bojovný výkon a zvládnuté dvě těžké koncovky.

SCM ČVS JKY – VK KP Brno B 1:3 (25, - 15, - 23, - 23)

Sestava: Fabikovičová, Bohuslavová, Panchartek, Brancuská, Lazárková, Žáková, libero Píchalová. Střídaly: Bělíková, Filipová, Dvořáková, Kelnárová

V odpoledním zápase proti brněnským hráčkám jsme zvládli vyrovnanou koncovku prvního setu především díky většímu důrazu na síti. V druhém setu jsme ztratili kvalitu naší hry ve hře po vlastní přihrávce. O vítězství v koncovkách třetího a čtvrtého setu sme se připravili nižším důrazem na síti a nevynucenými chybami.

Poděkování patří hráčkám, realizačnímu týmu a také fanouškům, kteří nám v našich zápasech fandili!

Další VT družstva kadetek je od soboty 23. října 2021 opět ve Sportcentru v Brandýse nad Labem.

Autor: Luboš Bednář – trenér RD 04/05