23.7.2012

Turnaj kadetek ČR 96/97 očima hlavního trenéra Leoše Chalupy, 2012

Kadetky se společně s juniorkami zúčastnily velmi kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje European Global Challenge 2012 v chorvatské Pule.
Odjezd na akci byl naplánován na ráno 14.července 2012, kdy výprava odjížděla z Brna do slovinského Mariboru.
Zde byl ještě večer na programu tréninkový zápas:

ČR kad. -  CSVA HP USA 4:0 (19,14,26,21)
Základní sestava : Kurková, Mlejnková, Hudylivová, Suchá, Malinkovičová, Šimáňová   - libero Uhlířová
postupně do utkání byly střídány hráčky : Urešová, Bartošová, Hrazdírová, Vaňková, Nová

V utkání jsme soupeře přehráli kombinační hrou na síti - ukázalo se však, že máme reservy v podání a přijmu podání.

EUROPEAN GLOBAL CHALLENGE 2012

Ráno 15. 7. 2012 jsme se přesunuli z Mariboru do chorvatské Puly, kde jsme večer absolvovali hodinový trénink v hrací hale a slavnostní zahájení turnaje.
Turnaj byl nalosován do čtyř skupin po čtyřech družstvech. My jsme ve skupině měli: C.S.U. TARGY (jun. ROM), RD Juniorky Slovinska a SCVA HP USA. V základních skupinách se hrálo se systémem na dva vítězné sety.

1.  Kadetky CZE – C.S.U. TARGY 0:2 (-14,-19)
Základní sestava: Kurková, Mlejnková, Hudylivová, Suchá, Malinkovičová, Šmáňová, libero Uhlířová
Střídala: Urešová, Vaňková, Hrazdírová, Nová

V tomto utkáním jsme na soupeře nestačili v přihrávce  - tím pádem byl náš útok hrán z obou kůlů do předem připravené obrany.

2.  Kadetky CZE – RD Slovinska jun.  0:2 ( -17,-16)
Základní sestava: Kurková, Mlejnková, Bartošová, Suchá, Malinkovičová, Šimáňová,   libero Uhlířová
Střídala: Urešová, Nová, Vaňková, Hudylivová

Na družstvo Slovinska, které se připravuje na nadcházející MEJ, jsme neměli žádnou šanci. Ve všech HČJ jsme proti nim zaostávali.

3.  Kadetky CZE – SCVA HP USA  2:0 (14, 9)
Základní sestava: Kurková, Mlejnková, Hrazdírová, Suchá, Nová, Šimáňová
Střídala: Vaňková, Malinkovičová, Bartošová, Urešová

Toto utkání bylo reprízou přípravného utkání v Mariboru. Na soupeř jsme si věřili, přestože v turnaji porazil družstvo C.S.U. TARGY. Po celé utkání se nám dařila přihrávka,  hráli jsme i velmi dobře kombinačně na síti a soupeř na naši hru nenašel po celé utkání recept.
V základní  skupině  jsme skončili na třetím místě a systém turnaje nás poslal hrát s druhým týmem B skupiny o to, kdo bude hrát zlatou nebo stříbrnou finálovou skupinu. Od tohoto zápasu se už všechna utkání hrála na 3 vítězné sety.

Kadetky CZE – RD kadetky SLOVINSKA 0:3 (-14,-19,-14)
Základní sestava: Šimáňová, Mlejnková, Kurková, Malinkovičová, Suchá, Bartošová, libero Uhlířová
Střídala: Urešová, Hrazdírová, Vaňková, Hudylivová, Nová

Soupeř nás přehrál herní disciplínou, vybíráním míčů v poli a následným útokem ze všech zón. Ve 2. setu jsme měli navrch až do stavu 16:12, pak však přišly chyby na přihrávce, soupeř vyrovnal náskok a koncovku si už nenechal vzít. Třetí set vyzněl jednoznačně pro mladé Slovinky a nás poslal do Stříbrné finálové skupiny.

Ve Stříbrné  finálové skupině jsme měli za soupeře RD kadetek ISRAELE

Kadetky CZE – ISRAEL  kad.  3:0 ( 9,11,19)
Základní sestava: Kurková, Mlejnková, Nová, Šimáňová, Hrazdírová, Suchá, libero Uhlířová
Střídala: Urešová, Bartošová, Malinkovičová, Vaňková, Hudylivová

Od začátku jsme byli lepší ve všech činnostech, dařila se nám přihrávka servisu a tak jsme mohli hrát kombinační hru na síti. Pod dojmem jednoduchého vítězství jsme ve 3. setu  ztratili koncentraci a soupeři jsme dovolili vzdorovat.

Ve druhém utkání jsme hráli s americkou univerzitou NOVA HP

Kadetky CZE – NOVA HP 3:0 (22,20,25)
Základní sestava: Kurková, Mlejnková, Nová,Suchá,Malinkovičová, Šimáňová, libero Uhlířová
Střídala: Urešová , Bartošová, Hrazdírová, Vaňková , Hudylivová

Utkání mělo podobný průběh jako utkání s ISRAELEM.

Finálové utkání Stříbrné skupiny jsme hráli proti Itálii

Kadetky CZE – Itálie 1:3 (25,-11,-23,-15)
Základní sestava: Šimáňová, Suchá,Mlejnková, Nová, Kurková,Hrazdírová, libero Uhlířová
Střídala: Urešová, Bartošová, Malinkovičová, Vaňková, Hudylivová

Na centrálním kurtu jsme lépe zvládli koncovku 1. setu, dobře jsme přihrávali a z toho pramenil pestrý útok na síti. Ve druhém setu nás soupeř zatlačil podáním a my jsme se nedostali k útočným kombinacím. Třetí set do stavu 23:23 byl vyrovnán a našimi chybami v útoku jsme tuto koncovku prohráli. Neúspěšná koncovka tým zlomila a ve čtvrtém setu již nedokázal rozjetému soupeři vzdorovat.

Ze stříbrné skupiny jsme si tak odvezli stříbrné medaile.