ČVS
22. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
Reprezentace
4. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
5. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
6. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
7. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
3. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
10. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
24. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
Reprezentace
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
27.1.2023

Karlovarsko ukázalo Evropě, že outsiderem v CEV Champions League již dávno není

Po vítězství v belgickém Menenu jsme vyzpovídali prezidenta Karlovarska Jakuba Novotného a zeptali jsme se ho, jak zpětně vidí letošní účinkování úřadujícího mistra v nejprestižnější klubové evropské soutěži.

Předem gratulace k vítězství a postupu do čtvrtfinále CEV Cupu…

Děkujeme moc, je to pro nás velký úspěch.

Když se na podzim rozlosoval skupina, uměl sis představit, že po jejím konci budete mít dvě vítězství, ale hlavně hodně vyrovnané zápasy s italským a polským favoritem?

Chtěli jsme bodovat, ale výsledky překonaly očekávání. Dvě výhry, bod s vítězem Champions League a vlastně jen jeden nezvládnutý zápas v Trentu. Jsme spokojeni.

Chyběl vám jeden tiebreak s Poláky, abyste postoupili do play off. Promítl se ti v hlavě při pohledu na tabulku třetích týmů?

Ano, samozřejmě. Bohužel rozhodují detaily, které my jsme tam nezvládli. Ale i tak se nemáme za co stydět, velikostí klubů je to, jako by hrála fotbal Plzeň s Barcelonou.

Abyste takto dobře odehráli skupinu Champions League je potřeba mít za sebou zkušenosti z těžkých zápasů. Česká UNIQA extraliga tyto parametry splňuje. Myslíš, že právě kvalita naší nejvyšší soutěže vám mohla v cestě Evropou pomoci?

Myslím, že takto dobře jsme odehráli skupinu, protože jak hráči, tak celý klub to hrál poněkolikáté. Opakování je matka moudrosti a rozdíl mezi našim prvním a čtvrtým vystoupením v Champions League je zásadní. A to jak sportovně, tak produktově a mentálně. 

Co vlastně obnáší hrát nejprestižnější evropskou klubovou soutěž, jak organizačně, tak i finančně? A pokud vyhráváte, vyplatí se vám to ekonomicky?

Ne. Platíme vše, dostaneme cca 30 % nazpět na prize money. Museli bychom postoupit do semifinále celé soutěže, aby se to začalo vyplácet. Jsem rád, že co nejvíce klubů hraje evropské poháry. Přináší to evropské standardy (i když se nám někdy nelíbí) do českého produktu. Taraflex, challenge, tým lidí na organizaci, akreditace, kvalitní haly. Jako výrazný úspěch naší diplomacie beru možnost hrát v naší hale. Atmosféra během soubojů například s Trentem tam byla neuvěřitelná.

Jakou zátěž musí nést hráči a celý realizační tým? Přeci jenom program je hodně nabitý a třeba v extralize se na vás chce každý vytáhnout…

Neustále hrajeme 2x týdně. Budeme tak hrát i v únoru kvůli CEV Cupu, kam jsme postoupili mezi nejlepších osm. To samozřejmě stěžuje naši možnost přípravy na play off.

Není možné, že by se tato zátěž na vás projevila, třeba v play off?

Ano, je to možné. Loni jsme odehráli 12 zápasů v Evropě a zvládli jsme to, letos uvidíme. První polovina extraligy je extrémně vyrovnaná.

Myslíš, že vaše úspěchy v Evropě jsou motivací pro další naše týmy, aby vaši cestu kopírovaly?

Chtěl bych, aby to tak bylo. Právě evropské poháry ukazují, jak se volejbal dělá „venku". 

Co je nyní potřeba, abychom po dlouhé době, třeba už příští sezónu, viděli český tým v play off Champions League?

Aby tým, co vyhraje extraligu a půjde do CEV Champions League, měl ambice, nějaké zkušenosti za sebou a zdroje, aby si mohl koupit alespoň deset kvalitních hráčů, plus dva výborné. A pak trochu štěstí při losování (smích).

Co bys touto cestou chtěl vzkázat hráčům, fanoušků, sponzorům a všem, kteří vás „tlačí“ dál…

My ve vedení klubu moc děkujeme za podporu od všech partnerů, sponzorů a hlavně fanoušků. Hráčům a realizačnímu teamu je pak třeba pogratulovat za předvedené výkony.

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

VK Ostrava přivítá do svých řad tři polské mladíky. Nejzkušenější z nich je univerzál Kuba Chwastyk, který hrál v polské druhé lize za tým Wieluń. Na...

 
Zlatá evropská liga - Final Four

ženy - Ostrava: finále Švédsko – Česko 3:2 (25:22, 21:25, 18:25, 25:20, 15:11) o 3. místo Belgie – Rumunsko 3:0 (25:14, 25:12, 25:19) muži –...

 
CEV Beach Volleyball Natios Cup Final – Jurmala (LAT)

finále: Nizozemsko - Česko Bröring / van Driel – Neuschaeferová / Svozilová 2:1 (19:21, 21:15, 15:11), Piersma / Bekhuis – Hermannová / Štochlová...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Dalším dílem do skládačky sestavy volejbalistů Ústí nad Labem je bahamský blokař Eugene Stuart se zkušenostmi hned z několika evropských soutěží,...

 
Zlatá evropská liga - Final Four – semifinále

muži – Osijek (CRO): Česko – Ukrajina 0:3 (24:26, 16:25, 19:25), Chorvatsko – Estonsko 3:2 (25:20, 24:26, 25:21, 19:25, 15:13) ženy –...

 
CEV Beach Volleyball Natios Cup Final – Jurmala (LAT)

semifinále: Česko – Itálie Neuschaeferová / Svozilová – Orsi Toth / Bianchi 2:0 (21:16, 21:17), Hermannová / Štochlová – Bianchin / Scampoli 2:0...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018